שתף קטע נבחר

הבורסה בת"א ננעלה ביציבות: בזק ירדה בכ-3%

מניית כיל התחזקה ב-2.5%, חברת אביליטי שנכנסה לבורסה לפני מספר חודשים, נפלה ב-10% לאחר שדחתה את פרסום הדוחות; מניית החברה לישראל זינקה ב-4%; מור בית השקעות: "נראה שההיסטריה של תחילת השנה מעט חלפה לה"

הבורסה בת"א נועלת את יומו האחרון של המסחר השבועי ביציבות: מדד ת"א 100 ירד ב-0.1% ומדד ת"א 25 ננעל בקרבת רמת הפתיחה.

 

מדדי המניות

מדד ת"א 25 עלה ב-0.15% לרמה של 1,449 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-0.33% ל-1,248.7 ומדד ת"א בנקים מתחזק ב-0.39% לרמה של 1,278.1.

 

מניות מובילות

חברת התרופות טבע הודיעה כי השלימה בהצלחה את רכישת רימסה (Rimsa), חברה מובילה לייצור והפצת תרופות במקסיקו, יחד עם פורטפוליו של מוצרים וחברות, קניין רוחני, ונכסים ופטנטים בתחום הפרמצבטיקה באמריקה הלטינית ואירופה שבידי החברה, וזאת באמצעות שורה של עסקאות בסכום כולל של 2.3 מיליארד דולר.

 

עם השלמת הרכישה, טבע הינה כעת אחת מחברות הפרמצבטיקה המובילות במקסיקו, השוק השני בגודלו באמריקה הלטינית ואחד מחמשת השווקים המתפתחים המובילים בעולם.

 

ברקע למשבר המתמשך ברשת מגה , גם הבוקר, שעות אחדות לפני המועד הסופי להגשת הצעות, ספק אם יימצא קונה. אתמול הודיע אייל רביד, בעלי רשת ויקטורי, כי אין בכוונתו להגיש בשלב זה הצעה לרכישת הרשת, ובכך הצטרף לשני גורמים נוספים שסירבו למכרז, חגי שלום מטיב טעם וקבוצת סגול-מיטל. כעת מחכים למוטי בן-משה, שכבר רכש את חברת האם, אלון רבוע כחול, האם יחליט להשתתף במכרז או לאו.

 

אלקטרה ותדהר זכו במשותף (ובחלוקה שווה) במכרז פרויקט הקמת המרכז החדש של טבע ברעננה. הפרויקט כולל תכנון, הקמה ותחזוקה לתקופה של 10 שנים, בהיקף כספי מוערך של כ-1.2 מיליארד שקל.

 

קבוצת דלק (עולה כ-0.7%) אמורה לבצע מחיקת שווי של כ־600 מיליון שקל בסיכום שנת 2015, ובכך לשקף את הפער בין השווי של הפניקס בספרים לשווי השוק שלה. ל"כלכליסט" נודע שבכוונת הקבוצה לטעון בפני רשות ניירות ערך כי אין מקום למחיקה, שכן עצם החתימה על מזכר הבנות עם חברת הביטוח האמריקנית לרכישת מניותיה (55%) בתמורה ל־1.75 מיליארד שקל, מעידה ששווי השוק שלה אינו מגלם את שווייה האמיתי.

 

המירוץ בין רשתות המזון לרשתות הפארם עומד להתרחב לקטגוריות חדשות. ב"כלכליסט" פורסם כי שופרסל נערכת להגדיל את קשת המוצרים שלה לעולמות הפארם באמצעות מותג פרטי משלה. המהלך צפוי לצאת לדרך במהלך חודשי הקיץ, ובמסגרתו תפעל לממש את שאיפותיה להיות מתחרה לרשתות הפארם, ובראשן רשת סופר־פארם.


פורסם לראשונה 03/03/2016 10:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
בניין הבורסה בורסה רחוב אחוזת בית תל אביב
צילום: עידו ארז
מומלצים