שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הכוכב הבא": השבדית שהצילה אותי

  גמר "הכוכב הבא לאירוויזיון" היווה קדם מהנה גם לאלו שבטעות פספסו את העונה. השירים הלמו את המעמד, היי פייב התמסרו ככל שיכלו וסטאר בשם חובי נולד - לבמה הגדולה בשטוקהולם. הזוכה האמיתית היתה התוכנית עצמה, שקיבלה צידוק קיומי מהתחרות האירופאית, שהחדשנות ממנה והלאה

  אפשר להגיד שנעשה פה סוג של צדק. עוד כשהיינו צעירים ויפים, בעונה השביעית של כוכב נולד דור המייסדים, חובי סטאר היה אמור להגיע יותר רחוק מהמקום השביעי שבו סיים את העונה. אז הנה, שבע שנים מאוחר יותר הוא צולח את גמר "הכוכב הבא לאירויזיון" (אמש, ה', 21:00, ערוץ 2) עם המקום הראשון, ונבחר לייצג אותנו בתחרות האירופאית במאי, עת נזדכה על המנגל והזיקוקים ונחזור מהסיור המספק בבסיס חיל האוויר.

   

  למען האמת הגמר עמד בפני עצמו כקדם-אירויזיון הגון, ככה שגם מי שלא ראה את העונה, כמוני, יכול היה ליהנות ממנו. ארבעת הפיינליסטים הגיעו בזכות לאן שהגיעו ולא הייתי מתנגדת שאף אחד מהם ייצג את מדינתנו בערב החשוב ההוא (כלומר חצי הגמר השני של האירויזיון, נתחיל בזה), מול כל אירופה פלוס אוסטרליה פלוס דרושות (כמה נקודות אמפתיה שישפרו את הדימוי הבינלאומי שלנו וישמחו את העם).

   

  חובי סטאר, אין מה לומר, נולד כדי לחגוג על הבמה בסטוקהולם. יש לו את הלוק, הקול, השיוך המגדרי הנכון ואת כל ארסנל המניירות שמסוגל להחזיק במה ענקית. אלה דניאל - לטעמי עם השיר הכי מוצלח מבין הפיינליסטים, פופ-דאנס קליט ועדיין מעניין - שעם קול ה'אדל פוגשת את איימי ויינהאוס' הייחודי שלה היה לו סיכוי מעולה להגיע רחוק. נופר סלמאן הביאה בכור היתוך עם ביצוע מעולה לשיר "Made of Stars", שבחר גם סטאר, וגם השיר שגילי חדש היתה אמורה לבצע לא בייש את הפירמה. לפחות על שלושת הראשונים בטוח עוד נשמע - דניאל היא השקעה לטווח ארוך, סלמאן תעשה עדן בן זקן וחובי - ובכן, אף אחד לא שם את חובי בפינה.

   

  חובי סטאר ברגע הזכייה (צילום: אורטל דהן) (צילום: אורטל דהן)
  חובי סטאר ברגע הזכייה(צילום: אורטל דהן)

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  גמר הישרדות: אנחנו שרדנו את העונה, טילטיל לא

  "משחקי השף": עושה חשק לבשל

  נתקעה בזמן: "צער גידול בנות" מביכה

   

  הסימביוזה המוזרה בין ערוץ 2 לערוץ 1 (ערוץ 2 מרים הפקה שמיועדת להגיע לשיאה במשדר שישודר בערוץ 1, ועדיין כולם מרוצים) נותנת תקווה שאם שני הערוצים האלה יכולים לשתף פעולה במשך חודשים, אולי גם אנחנו נוכל לערב אחד או שניים להתאחד עם אירופה ולהרגיש קצת דוז פואה. הסימביוזה הזאת כללה כמה עקיצות עצמיות (אסי עזר: "הגמר המותח והארוך מידי של 'הכוכב הבא'"), וקצת כאלה שכוונו לערוץ 1 ("רותם סלע: "המנצח יזכה בכרטיס טיסה באקונומי אבל עם אהבה כמו בפירסט קלאס"), והטעימה מהאיחוד של "היי פייב" (כרסתנים מעט, נייחים מעט) היוותה אתנחתא קאמפית מודעת לעצמה ועדיין מתמסרת, או כמו שאומרים בראיונות סוף שבוע, מפוייסת.

   

   

  אסף אטדגי וקרן פלס. צומצמו מרוב התרגשות ()
  אסף אטדגי וקרן פלס. צומצמו מרוב התרגשות
   

  זה קצת עולם הפוך כשתוכנית ריאליטי שאמורה להיות חדשנית ונועזת נאחזת בקרש הצלה בדמות תחרות שירים שאוכלת עוגות בזמן שאירופה רעבה ללחם, אבל האירויזיון למעשה הצילה את "הכוכב הבא" מעצמה ונתנה הצדקה לקיומה, ו"הכוכב הבא" עושה בחכמה כשהיא נלפתת באירויזיון ולא מרפה.

   

  השירים שמתמודדים על הזכות לייצג את ישראל פורסמו כבר מראש כדי לאפשר לצופים להכיר אותם, ומעורבות השופטים צומצמה (כי בתכלס, בשביל לבחור את השיר הנכון לאירויזיון לא באמת אכפת לי איזו דרך עשה עד כה המבצע, אלא האם הביצוע הסופי שלו לשיר הנבחר מתאים לתחרות).

    

  זה היה המופע של אסי ורותם. ושל חובי כמובן ()
  זה היה המופע של אסי ורותם. ושל חובי כמובן

  עם הצטמקות חלקם של השופטים בהחלטות המכריעות של הערב, הגמר הפך ברובו למופע של אסי עזר ורותם סלע. סלע סבלה מעֵצִיוּת-מה כשנצמדה לפרומפטר אבל אסי עזר חגג, ומי שאוהב את הסגנון שלו חגג איתו. בפעם הבאה שנפגש זה יהיה בדבר האמיתי, ועד אז, חובי סטאר, כשאתה לוקח פח נפט ושורף את אירופה אל תשכח שלפי רעייתו אנחנו אירופאים עדינים, אז תשרוף, אבל בעדינות. בהצלחה!

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חובי סטאר. אף אחד לא שם אותו בפינה
  לאתר ההטבות
  מומלצים