שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסתתר 3 שנים: "המורה הפדופיל" מהולנד נעצר בת"א
  רק שנתיים אחרי בקשת ההסגרה ההולנדית נעצר בארץ מורה יהודי שלימד בבית ספר חרדי באמסטרדם. תלמיד בן 16 התלונן נגדו ועלה חשד שהוא תקף מינית גם ילדים בני פחות מ-10. הוא פוטר, עזב לישראל - ועד עתה נמלט מהחוק

  שנתיים אחרי בקשת ההסגרה, נעצר בישראל מורה שחשוד בפדופיליה : מורה כבן 28 שלימד בעבר בבית ספר יהודי חרדי באמסטרדם, נחשד בהטרה מינית של ילדים ונמלט לישראל, נעצר השבוע בתל אביב, שנתיים אחרי שהולנד ביקשה את הסגרתו. התביעה באמסטרדם מסרה אתמול (ה') ל"טלחרף" ההולנדי כי המורה נעצר בישראל.

   

  החשוד נעצר ביום שני, ולמחרת הובא לבית משפט המחוזי בירושלים לדיון בהארכת מעצרו, שהתקיים בדלתיים סגורות. הוא שהה בארץ בשלוש השנים האחרונות. לפי אחד הדיווחים, הוא תקף מינית נער בן 16 בבית הספר שבו לימד. המורה הכחיש את הטענות נגדו ואמר דרך עורך דינו כי הוא מתנגד להסגרה.

   

  מימין: החשוד שנעצר ()
  מימין: החשוד שנעצר
   

  הרשויות בהולנד הגישו לפני שנתיים את בקשת ההסגרה הרשמית לישראל, אבל רק כעת נעצר המורה, כחלק מהסכם הסגרה שקיים בין הולנד לישראל מכוח האמנה האירופית להסגרה.

   

  עו"ד הילה נאווי שמייצגת חלק מהקורבנות ההולנדיים בבית המשפט בישראל, אמרה בשיחה עם ynet: "אני שבעת רצון מכך שמאבק שהתנהל במשך שלוש שנים, מתחיל להגיע לסיומו. במשך כשנתיים התנהלנו מול פרקליטות המדינה, הפרקליטות ההולנדית והמשטרה שם, בניסיון להגיע לבקשת ההסגרה. המשפחות חוו סבל עצום וחלקן אף התפרקו בעקבות הפרשה. אני סבורה שעל החשוד להיעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, ולא ליהנות מפריבילגיה של שחרור למעצר בית".

   

  עו"ד הילה נאווי ()
  עו"ד הילה נאווי
   

  לפי הפרסומים בהולנד, החשוד נולד למשפחה רפורמית באמסטרדם והתקרב ליהדות לפני כמה שנים. הוא למד בישיבה בירושלים ולימד במקביל בבית ספר פרטי ללימוד שפות בעיר במרכז. בשנת 2010 חזר החשוד להולנד והחל לעבוד כמורה בבית הספר היהודי "חיידר" באמסטרדם - המוסד האורתודוכסי היחיד והנחשב בקרב חברי הקהילה היהודית בהולנד, שכולל גן ילדים, בית ספר יסודי ובית ספר תיכון.

   

  במהלך 2012 סיפר תלמיד בן 16 להוריו כי המורה תקף אותו מינית בחדר צדדי. ההורים לא זכו להתייחסות ופנו לתקשורת, ובית הספר שבו לומדים 200 ילדים - בני שנתיים עד 18 - הודיע כי "קיים עם המורה שיחת הבהרה". באותה שנה החלו תלמידים נוספים, בני פחות מ-10, לסבול מתסמיני חרדה, ורופא שבדק אותם העלה חשד כי גם הם הוטרדו מינית. לפי הפרסומים, רק אז נפתחה חקירה משטרתית.

   

  החשיפות, שהביכו רבים מחברי הקהילה היהודית, הצליחו גם לשבור תקופה ארוכה של שתיקה. בהמשך פרסם ה"טלחרף" רב התפוצה כתבה גדולה בנושא, והלחץ הציבורי הוביל את הנהלת בית הספר להצטרף לתלונה במשטרה. אבל אז טס הצעיר לישראל. "עזיבתו לא קשורה לדיווחים", כתב אז סנגורו, עו"ד קירת' ג'ן-קנופס, באתר האינטרנט שלו. "הוא הודיע מראש שבכוונתו לעזוב ואין לפרש זאת כבריחה".

   

  עו"ד רועי בנט, פרקליטם של כמה מהקורבנות בהולנד, סירב להתייחס לפרטים.

   

  במקרה של בקשת הסגרה, נדרשת המדינה הפונה להציג את כתב האישום נגד המבוקש, ואז בוחנת הפרקליטות את אופיין של העבירות. זאת במקביל לכליאתו של האיש במקרה של עבירה חמורה, עד קבלת ההחלטה. בגמר הליך הבדיקה בפרקליטות, היא פונה לבית המשפט המחוזי שיכריז עליו כבר הסגרה, ואם זה אכן קורה מוגש נגדו כתב אישום וצו. לאחר מכן מודיעה על כך ישראל לאינטרפול ומתאמת את העברתו למדינה שבה פשע בליווי שוטר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים