שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חזרו לכם 5 צ'קים? תקבלו מסרון מהבנק

  הוראה חדשה של הפיקוח על הבנקים, תחייב את הבנק לשלוח הודעת סמס ללקוחות שחזרו 5 צ'קים בחשבונם. בשנת 2015 חזרו 1.2 מיליון צ'קים מסיבת "אי כיסוי מספיק", בסכום כולל של יותר מ-6 מיליארד שקל

  חזר לכם צ'ק? הפיקוח על הבנקים יחייב את הבנק לשלוח התראה באמצעות מסרון לטלפון הנייד של לקוחותיו, במידה וסורבו 5 צ'קים בחשבון, עקב העדר כיסוי מספיק במהלך 12 חודשים, או אם הוטלה הגבלה על חשבונם.

   

  מטרת המהלך היא להגביר את המודעות של הלקוחות למצבם ולסייע להם להימנע מלהפוך ללקוחות מוגבלים בבנק.

   

  נזכיר כי סירוב 10 צ'קים במהלך 12 חודשים, עקב אי כיסוי מספיק, הופך את החשבון למוגבל, כאשר בחשבון מוגבל נאסר על הלקוח להמשיך ולעשות שימוש בצ'קים ומבוצע פרסום באינטרנט של פרטי החשבון שהוגבל.

   

   (צילום: עמית מגל) (צילום: עמית מגל)
  (צילום: עמית מגל)

  במקרה של "חשבון מוגבל חמור" - לקוח מוגבל שבמהלך תקופת ההגבלה, הוגבל חשבון נוסף שלו, או מי שהיה לקוח מוגבל והוגבל שנית תוך שלוש שנים מיום שנסתיימה תקופת הגבלתו, מפורסם גם שמו של בעל החשבון ומספר תעודת הזהות שלו. כמו כן, להגבלה יש השפעה על דירוג האשראי שהבנקים מייחסים ללקוח במשך מספר שנים, מה שמשפיע על יכולת הלקוח לקבל אשראי ועל תנאי האשראי (לרבות מסגרת אשראי, הלוואה, משכנתא, כרטיס אשראי ועוד).

   

  על פי ההוראה החדשה, במידה והלקוח נתן הסכמתו להצטרף לשירות קבלת הודעות מהבנק, יכיל המסרון מידע מפורט אודות כך שסורבו צ'קים בחשבון. אם הלקוח לא הצטרף לשירות זה, תשלח לו הודעה כללית בלבד המתריעה בפניו כי התרחש בחשבונו אירוע המצריך בירור מול הבנק.

   

  במקרה בו לא ניתן לשלוח מסרון ללקוח בשל מגבלות טכניות, הבנק יודיע ללקוח אודות סירוב הצ'קים או ההגבלה, באמצעות ערוץ תקשורת מהיר אחר (למשל טלפון נייח) על פי נהלי התקשרות פנימיים שיקבע.

   

  נציין כי נכון לסוף חודש ינואר 2016 עמד מספר הלקוחות שהוגבלו בגין סירוב שקים על כ – 33,000, כאשר בשנת 2015 חזרו 1.2 מיליון צ'קים מסיבת אי כיסוי מספיק בסכום כולל של יותר מ-6 מיליארד שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים