שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מירי רגב: "אבטל את חוק הספרים"

  שרת התרבות מירי רגב הודיעה על כוונתה לבטל את החוק הספרים - שלוש שנים לאחר שחוקק בתמיכת קודמתה לימור לבנת. "החוק מחטיא את מטרתו העיקרית - מחירי הספרים עלו והנפגע העיקרי מהחוק הוא האזרח", נימקה השרה שאמרה כי תפעל במקביל נגד הבעלות הצולבת בשוק

  שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה היום (א') על החלטתה להגיש בימים הקרובים הצעת חוק חדשה מטעמה אשר תביא לביטול חוק הספרים - עוד לפני שבוע הספר. במקביל חשפה כי בכוונתה לפעול נגד הבעלות הצולבת בשוק הספרים, ובמקביל תקים קרן שתתמוך בספרי ביכורים.

   

  "החלטתי לבטל את חוק הספרים משום שהוא החטיא את מטרתו העיקרית", הסבירה רגב, "מחירי הספרים עלו והנפגע העיקרי מהחוק הוא האזרח. החוק אולי היטיב עם המו"לים או רשתות הספרים אבל בנקודת הקצה נפגע הצרכן". רגב הוסיפה כי החלטתה "נבעה מעקרון העומד בבסיס המדיניות אותה אני מובילה - הנגשת תרבות לכל אזרחי ישראל".

   

  הקונים ישובו לחנויות הספרים? (יהונתן צור) (יהונתן צור)
  הקונים ישובו לחנויות הספרים?(יהונתן צור)

  חוק הספרים, אותו יזם ח"כ ניצן הורוביץ ב-2010, זכה לתמיכת הממשלה ונכנס לספר החוקים לפני שלוש שנים בתמיכת שרת התרבות והספורט הקודמת, לימור לבנת. עיקרי החוק קובעים כי רשתות הספרים לא יוכלו להוזיל מחיר ממוצע של ספר ביותר מ-50 אחוז, לא יוכלו לתת תמריצים למוכרים שלהם לקידום ספרים ספציפיים, וכי ספר חדש יימכר במחיר קבוע ב-18 החודשים הראשונים שלו על המדף. בכך קיוו יוזמי החוק ומקדמיו להחזיר את הכוח להוצאות הספרים וכן להגן על תמלוגי הסופרים ואנשי הספר מפני מבצעים שמפחיתים את פרנסתם.  

   

  בנוסף, העריכו כי המחיר הנקוב לצרכן של הספרים יקטן משמעותית. עם זאת, רגב טענה כי ההחלטה התקבלה בהסתמך על ממצאי דו"ח ועדת רגב לעניין חוק הספרים, אשר העלו כי "החוק פגע באזרח, העלה את מחירי הספרים, הפחית את כמות הספרים שנרכשו, פגע בספרות הילדים ויצר חסמים משמעותיים לספרי הביכורים", לדבריה. כאמור, הצהירה רגב כי "תפעל לביטול הבעלות הצולבת בשוק הספרים וכן תקים קרן שתתמוך בספרי הביכורים".

   

   

  "ספרים הם הרוח", אמרה השרה בדבריה מעל במת ועידת ישראל לתרבות של עיתון הארץ, "לעם הספר מגיע ספר במחיר עממי, ולכן אגיש את הצעת החוק לביטול חוק הספרים כבר בימים הקרובים במטרה לבטלו עד שבוע הספר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים