שתף קטע נבחר

פוליגרף לבוכריס: קיימת יחסי מין בכפייה?

לפני יציאתו לבדיקה אמר תא"ל בוכריס למקורביו כי הוא משוכנע שייצא דובר אמת. בוכריס נשאל אם קיים יחסי מין בהסכמה או בכפייה עם המתלוננת והשיב בשלילה. קצינה ששירתה בגולני: "המח"ט, המתלוננת והנהג היו תמיד ביחד, שלישייה בלתי נפרדת"

 

תת אלוף אופק בוכריס מחוץ לביתו (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
תת אלוף אופק בוכריס מחוץ לביתו(צילום: גיל נחושתן)
הקצין הבכיר החשוד באונס ממשיך להאמין בחפותו: תא"ל אופק בוכריס הגיע היום (ב') בצהריים למשרדי המשטרה הצבאית החוקרית, שם הוא עבר בדיקת פוליגרף. בוכריס נשאל במהלך הבדיקה על טיב יחסיו עם המתלוננת העיקרית כולל אם קיים יחסי מין בהסכמה או בכפייה עמה. לכל השאלות הוא השיב בשלילה.

 

במצ"ח טרם העבירו את תוצאת בדיקת הפוליגרף לקצין הבכיר ובסביבתו שמרו על אופטימיות לאחר הבדיקה והביעו תקווה שתוצאותיה יסייעו בהפרכת החשדות.

 

לפני יציאתו לבדיקת הפוליגרף אמר בוכריס למקורביו כי הוא בטוח בצדקתו ומשוכנע שייצא דובר אמת בבדיקה. המתלוננת צפויה גם היא להיבדק בפוליגרף במצ"ח בהמשך השבוע בטרם תעומת עם בוכריס.

 

קצינה ששירתה עם בוכריס ועם המתלוננות נגדו תיארה בשיחה עם ynet את שגרת הפעילות בתוך חטיבת גולני וציינה כי בוכריס, המתלוננת הראשונה ונהג המח"ט היו שלישייה בלתי נפרדת: "זה אומר שהם נסעו הרבה ביחד, לכל מקום ובכל שעה. באופן כללי בכל אותה התקופה הם היו דבוקים אחד לשני ולכן קשה לדעת מה היה באמת כשרק הם נמצאים לבד".

 

לדבריה, שתי המתלוננות נגד בוכריס "היו בזמן השירות חברות מאוד מאוד טובות, ואני לא יודעת מה טיב היחסים ביניהן היום. המתלוננת העיקרית הייתה שקטה ומעט מרוחקת, היא בחורה טובה ואיכותית. אם היא החליטה להתלונן צריך לתת למערכת לבדוק את עצמה, למרות שלי קשה להאמין שבוכריס עשה משהו.

 

"הייתי צמודה אליו תקופה ארוכה ובי באופן אישי הוא לא נגע וגם לא שמעתי על אמירות או התנהגות בלתי הולמת שעשה כלפי מישהי. מצד שני, אם זה קרה לחברי כנסת ושרים, גם למח"ט גולני זה יכול לקרות".

 

בהמשך השבוע יתקיים עימות בין בוכריס למתלוננת, ובסביבתו מציינים כי הוא מכחיש בתוקף את החשדות ומשוכנע שההאשמות נגדו יופרכו כליל.

תא"ל אופק בוכריס (צילום: אפי שריר, ידיעות אחרונות) (צילום: אפי שריר, ידיעות אחרונות)
תא"ל אופק בוכריס(צילום: אפי שריר, ידיעות אחרונות)

שלט תמיכה בבוכריס בכניסה ליישוב שבו הוא מתגורר (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
שלט תמיכה בבוכריס בכניסה ליישוב שבו הוא מתגורר(צילום: יואב זיתון)

בינתיים מעבדים חוקרי מצ"ח את החומרים שהצטברו עד כה ומנסים להגיע לראיות נוספות. הסכמתה המסתמנת של המתלוננת להסיר את החיסיון מתיקה הרפואי, הכולל את הטיפול הפסיכולוגי שעברה בשנתיים האחרונות, עשויה לתמוך בגרסתה, אך לא תספיק בהכרח כדי לסלול את הדרך לכתב אישום. בין היתר יבדקו החוקרים באיזה שלב החלה לדבר בטיפול על מה שעולל לה לכאורה מפקדהּ.

 

חוקרי מצ"ח מנסים להשיג ראיות נוספות דוגמת הודעות סמס או וואטסאפ בין בוכריס למתלוננת. הקצין הסכים למסור לבדיקה את הטלפון הנייד שלו,

ואם נמחקו הודעות מהתקופה הרלוונטית בין 2011 ל-2012 - יתבצע ניסיון לשחזר אותן באמצעים טכנולוגיים.

 

כמו כן אוספים במצ"ח את איכוני הטלפון הנייד של תא"ל בוכריס והמתלוננת מאותה התקופה כדי לראות אם אכן שהו יחד באותם מקומות ובאותו הזמן שבו היא טענה כי הוא אנס אותה - בין שבמחנה שרגא הסמוך לנהריה, שבו נמצאה לשכתו כמח"ט גולני, ובין שמחוצה לו, במקומות אזרחיים. פעולות מסוג זה, תוך הצלבת לוחות הזמנים של בוכריס, אמורות גם הן לקדם את החקירה באופן משמעותי לכאן או לכאן.

 

כדי לחזק את גרסת המתלוננת, ייתכן שהיא תידרש לתאר את הצלקות שנותרו על גופו של תא"ל בוכריס, שנפצע קשה מכמה יריות בקרב בשכם במבצע חומת מגן. את הצלקות הללו יוכל לתאר מי שראה אותו עירום.


פורסם לראשונה 07/03/2016 13:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אופק בוכריס
צילום: עידו ארז
מומלצים