שתף קטע נבחר

שחיתות הענק ברומניה: צווי מעצר נגד הישראלים

בני שטיינמץ, שמעון שבס וטל זילברשטיין חשודים במעורבות בפרשת השתלטות על קרקעות בשווי 136 מיליון אירו. הבקשה הועברה לאינטרפול. עורך דינם: "הצו לא ראוי ולא קביל"

פרשת החשדות להונאה של ישראלים ברומניה: בית המשפט בעיר ברשוב אישר היום (ג') צווי מעצר בהיעדרם נגד המיליארדר בני שטיינמץ, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר שמעון שבס, ויועץ התקשורת טל זילברשטיין. השלושה חשודים במעורבות בפרשת שחיתות ושוחד הקשורה בהשתלטות על קרקעות, שעל פי פרסומים היקפה עמד על 136 מיליון אירו. הבקשה הועברה לאינטרפול.

 

בית המשפט דחה באותו מעמד את צו המעצר לישראלי הרביעי שהיה מעורב בפרשה, משה אגבי.

 

עו"ד יובל ששון, המייצג את הארבעה, מסר בתגובה: "הצו הבלתי מוצדק שהוציא התובע המקומי הרומני ללקוחותיי, על אף הצעות רבות לשיתוף פעולה מלא, אינו ראוי ואינו קביל. זאת החלטה אבסורדית שהתקבלה בהליך שאינו מקובל על פי הדין הרומני הפרוצדורלי והמהותי וניתן תוך התעלמות מכללי המשפט הבינלאומי המקובלים.

 

"סיפור המעשייה שעומד בבסיס הבקשה הנוגעת למרשיי חסר כל שחר ואחיזה במציאות, ואנו בטוחים שערכאת הערעור תהפוך את ההחלטה. ככל שיהיה בכך צורך לא נהסס לעתור לערכאות הבינלאומיות המוסמכות".

 

הפרשה נחשפה בדצמבר האחרון ובמסגרתה נעצרו כמה בכירים רומנים. לפי הפרסומים במדינה הם פעלו לכאורה לסייע לשטיינמץ להשתלט על קרקעות של המדינה תמורת מתנות ושוחד.

על פי החשדות הקבוצה ניסתה לעשות זאת בין השאר באמצעות העברת הקרקעות לבעלות יורש העצר הרומני.

 

לצורך כך הועבר שוחד לפקידים, אולם אף שהנסיך טען כי האדמות הללו שייכות לבית המלוכה, לא היה בסמכותם של הפקידים להעביר אליו את האדמות.

 

לפי הפרסומים בתקשורת הרומנית, שלושת הישראלים החשודים מוזכרים במסמכים ובחומר החקירה של הרשות הרומנית למלחמה בשחיתות. בידי הרשות, נמסר, הקלטות שבהן נשמע לכאורה שטיינמץ משוחח בטלפון עם החשוד המרכזי בפרשה, איש העסקים הרומני רמוס טרויקה. יחד איתו נעצרו בזמנו גם עורך עיתון בשם דן אנרוניק וכן היועץ מריוס מרקוביץ המחזיק באזרחות רומנית וישראלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בני שטיינמץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים