שתף קטע נבחר

נתניהו פרסם את התלוש: זו המשכורת שלי

בצעד חריג פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו בטוויטר את תלוש המשכורת שלו. הוא מרוויח ברוטו קרוב ל-49 אלף שקלים בחודש. כמה נשאר מזה? לא תאמינו

 


 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום (ג') בצעד חריג את תלוש המשכורת שלו, שממנו עולה כי נתניהו מרוויח 48,815 שקלים, והנטו עומד על 17,645 שקלים.

  

מצילום תלוש משכורת פברואר 2016 שפורסם בחשבון הטוויטר של ראש הממשלה מתברר כי נתניהו משלם למס הכנסה 21,572 שקלים, 2,652 שקלים לביטוח לאומי ו-2,054 שקלים לביטוח בריאות.  

 

בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי ההחלטה לפרסם את התלוש התקבלה בעקבות כמה פניות, ובכללן של עיתונאים, בעת האחרונה. מהמשכורת של נתניהו מנכים 12,440 שקלים לטובת סעיף "זקיפת רכב".

הסיבה לסכום הגבוה נעוצה בעובדה שראש הממשלה נוסע ברכב יקר ומשוריין שנבחר על ידי השב"כ, ולא על ידי נתניהו עצמו. במקרה כזה יכול היה ראש הממשלה לבחור רכב מדרגה נמוכה יותר, ואז סעיף "זקיפת רכב" היה מסתכם בכ-3,000 שקלים בלבד.

 

נתניהו משלם גם ממשכורתו 201 שקלים בגין שימוש בשלושה מכשירי טלפון, מתוכם אחד נייד. יצוין כי נתניהו כלל לא משתמש באופן אישי בטלפון נייד.

 

לפי התלוש מקבל נתניהו דמי כלכלה לארוחות בעבודה בסך 1,330 שקלים. בחודש פברואר קיבל ראש הממשלה תוספת יוקר של 3,408 שקלים, בהתאם לתוספת שקיבלו שאר חברי הכנסת והשרים. בתלוש צוין כי נתניהו עובד רק 42.5 שעות בשבוע, אולם במציאות הוא עובד הרבה יותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זה מה שמרוויח ראש ממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים