שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "ישראל תהיה מרכז עולמי לרכב אוטונומי"

  משרד התחבורה הקים צוות בין משרדי לקראת הגעתה הצפויה של המכונית האוטונומית. 30 נציגי משרדי ממשלה שונים ידונו בפיתוח תשתיות והקצאת כספים. המטרה: להפוך את ישראל למרכז פיתוח עולמי

  הרכב האוטונומי מתקרב לישראל. צוות היגוי בו חברים נציגים ממשרדי ממשלה שונים, החל לפעול היום (א') במטרה להכין את הקרקע לכניסתה של המכונית האוטונומית לישראל. במשרד התחבורה אומרים כי הצוות יתבקש "לעצוב תוכנית אסטרטגית למהלך ויצירת סינרגיה נכונה בין המשרדים לצורך היערכות נכונה לכניסת הרכב האוטונומי". הצוות צפוי להפגש בקביעות לאורך השנה להחלפת דעות ובחינת סוגיות שונות, כמו גם ההשלכות על תחומי הפעילות של כל משרד.

   

   

  בדיון הראשון שנערך היום נכחו בין היתר אבנר פלור, סמנכ"ל בכיר במשרד התחבורה ושי סופר, המדען הראשי במשרד. עוד נכחו עו"ד דרור וגשל ממשרד המשפטים, כמו-גם אייל רוזנר ממשרד ראש הממשלה וניר ברטל ממשרד האוצר. בסך הכל נכחו כ-30 נציגים של משרדי התחבורה, משפטים, כלכלה, אוצר, מיסים, משרד רוה"מ, הגנת הסביבה, רשות החשמל, אנרגיה והמדען הראשי.

   

  במהלך הדיון שנערך עלה כי במשרד התחבורה מתלבטים כיום בבחירת עיר שתוכתר כ"עיר האוטונומית הראשונה בעולם", ובה יבוצעו במהלך השנים הקרובות ניסויים שונים והתאמות לקראת הגעת הרכב האוטונומי, ובחינת השתלבותו. במשרד האוצר הבהירו לעומת זאת כי אחת הסוגיות היותר-חשובות עוסקת במשמעיות החסכון של הטמעת רכב אוטונומי. בדיון אמר פלור כי בכוונת משרד התחבורה לקדם בין היתר שינויים רגולטוריים, פיתוח תשתיות ייעודיות ולהקצות משאבים. כל זאת תוך מטרה להפוך את ישראל למרכז פיתוח טכנולוגי עולמי בתחום הרכב.

   

  במהלך המפגש הופיע בפני הפורום אמנון שעשוע, מייסד ונשיא חברת מובילאיי המתמחה בתחום כבר שנים רבות. שעשוע סקר בפני הנוכחים את פיתוח הרכב האוטונומי בעולם לרבות ההיערכות לכניסתו במדינות אחרת, היבטים טכנולוגיים בפיתוח הרכב והשפעתו על עתיד התחבורה בכלל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  ישראל כץ, שר התחבורה
  צילום: גיל יוחנן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים