שתף קטע נבחר

שווייץ: הפגנת פרו-ישראלים מול מועצת זכויות האדם

מועצת זכויות האדם של האו"ם צפויה לקבל שור-ת החלטות אנטי-ישראליות. כ-300 בני אדם מארגונים ברחבי העולם מוחים מול בניין המועצה. ח"כ לפיד, שיזם את ההפגנה ונמנה עם המפגינים, אמר: "זו מועצה לזכויות טרור"

ח"כ יאיר לפיד בהפגנה ()
ח"כ יאיר לפיד בהפגנה
כ-300 בני אדם מפגינים בצהריים (יום ב') מול בניין "ארמון האומות" בז'נבה שבשווייץ, שבו צפויה לקבל מועצת זכויות האדם של האו"ם שורה של החלטות אנטי-ישראליות. במפגינים אזרחי שווייץ, הונגריה, סלובקיה, צרפת וארצות הברית מארגונים פרו-ישראליים. ynet העביר את ההפגנה בשידור חי.

 

ראשון הדוברים בהפגנה היה יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד שיזם את ההפגנה. "אנו עומדים כאן, יהודים ולא יהודים, כי בתוך בניין המועצה תומכים באלימות, תומכים בטרור ובאי-צדק", אמר לפיד. "זו לא מועצה לזכויות האדם אלא מועצה לזכויות הטרור".

 (צילום: אלדד בק) (צילום: אלדד בק)
(צילום: אלדד בק)

 (צילום: אלדד בק) (צילום: אלדד בק)
(צילום: אלדד בק)

 (צילום: אלדד בק) (צילום: אלדד בק)
(צילום: אלדד בק)

 (צילום: אלדד בק) (צילום: אלדד בק)
(צילום: אלדד בק)

שר האוצר לשעבר אמר עוד: "אנחנו מתמודדים עם טרוריסטים איסלאמיים שרוצים להרוג יהודים כי הם יהודים. 400 אלף איש נרצחו בסוריה, עשרות אלפים נרצחו בעיראק ובלוב - והמועצה מגנה את ישראל. שלושה מיליון אנשים נעקרו מבתיהם - והמועצה מגנה את ישראל. נשים נרצחות, ראשי אנשים נערפים - והמועצה מגנה את ישראל".

 

לפיד קרא להפסקת הזרמת הכספים למועצה בשל היותה "ארגון אנטישמי שנותן רוח גבית לטרור הפלסטיני", והוסיף כי "הם לא מנסים יותר להסתיר את העובדה שהם אנטי-ישראלים ואנטי-יהודיים. היום מדברים כאן על שורת החלטות נגד ישראל. נגד אויבינו מפרי זכויות האדם הגדולים בעולם לא תתקבל כל החלטה".

 

עו"ד הלל נוייר, שעומד בראש ארגון המעקב אחר פעילות האו"ם, אמר כי לא ייתכן שבזמן שמאות אלפי בני אדם נרצחו בסוריה, המועצה לא דנה בהחלטת גינוי אחת שעוסקת במצב שם, אך שבה ומגנה את ישראל אוטומטית על "הפרה שיטתית ונמשכת של זכויות האדם ברמת הגולן הכבושה". החלטת גינוי זו מועלית היום להצבעה עם עוד ארבע הצעות גינוי לישראל על המצב ב"שטחים הפלסטיניים הכבושים", שאינן עוסקות כלל בהפרות זכויות האדם על-ידי הרשות הפלסטינית או חמאס.

 

בן של קורבן טרור: "אתם גורמים לעוד הרג" 

במפגן סולידריות עם ישראל הזמינו כמה ארגונים לא ממשלתיים, שמחזיקים במעמד של משקיף במועצה, ישראלים שנפגעו מהטרור הפלסטיני כדי להשמיע עדות בפני חברי המועצה. בין הנואמים היה מיכה אבני, בנו של פעיל השלום ריצ'רד לייקין שנרצח בפיגוע בשכונת ארמון הנציב בירושלים לפני חמישה חודשים.

אבני במהלך נאומו במועצה ()
אבני במהלך נאומו במועצה

אבני פתח את דבריו בתיאור מעשיו של אביו. "הוא היה אדם נחמד ועדין, מנהל בית ספר יסודי שחינך אלפי ילדים והיה פעיל זכויות אדם שהתמסר לקידום דו-קיום. הוא צעד עם מרטין לותר קינג וייסד בית ספר בישראל שבו ילדים מוסלמים, נוצרים ויהודים".

 

"ב-13 באוקטובר", המשיך אבני, "שני טרוריסטים פלסטינים תקפו אוטובוס

מלא באזרחים חפים מפשע בירושלים. הם ירו באבי בן ה-76 בראש".

 

בשלב זה פנה אבני למזכ"ל האו"ם באן קי מון, לחוקר האו"ם על ישראל ולמועצת זכויות האדם: "לא גיניתם פומבית את הטרוריסטים הפלסטינים או את ההסתה של הרשות הפלסטינית, שמזינה את האלימות הקטלנית. באתר של מועצה זו כתוב שהאו"ם מגיב לפעולות של טרוריזם ומפרט רשימה ארוכה של התקפות טרור וגינויים של האו"ם. אבי איננו שם. למעשה, אין שם אף ישראלי שנהרג בגל הטרור הפלסטיני האחרון".

 

אבני ציין כי "המנהיג הפלסטיני אבו מאזן הילל את רוצח אבי וקרא לו שהיד. בחברה הפלסטינית מעודדים להרוג ישראלים. באתי לכאן היום כדי לאתגר אתכם: הרג אזרחים באוטובוס הוא טרור. אני מאתגר אתכם לגנות מיידית את הרצח של אבי, אני מאתגר אתכם לגנות את אבו מאזן שכינה את רוצח אבי שהיד ואת קריאותיו לאלימות ולשנאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלדד בק
ההפגנה בז'נבה
צילום: אלדד בק
מומלצים