שתף קטע נבחר

ח"כיות מברכות את החיילות הדתיות: "מסתערות כמו אסתר המלכה"

רחל עזריה, עליזה לביא ושולי מועלם הצטרפו למשלוח מנות המוני לבנות המגזר המשרתות בצה"ל, ודימו אותן לגיבורת המגילה: "מנהיגות שמשנות את פני החברה". ארגון "אלומה", המלווה את החיילות: מובילים שינוי תודעתי ביחס לגיוס בנות דתיות

לא מפקירים חיילות בשטח: מאות בנות דתיות המשרתות בצה"ל ו"סוגרות" את פורים, יקבלו מהוריהן לרגל החג משלוח מנות אישי עד לבסיס. חברות כנסת המזוהות עם הציונות הדתית נרתמו אף הן לשמח אותן – ושיגרו עבורן ברכה מצולמת. צפו.

 

 

ארגון "אלומה", התומך בבוגרות החינוך הדתי המתגייסות לצבא, בשיתוף מועדון "יותר" של האגודה למען החייל, יחלק כ-1500 משלוחים כאלה. במשך כמה ימים יגיעו נציגות הארגון לחיילות, בכל מקום שהן, ויעניקו להן גם מכתב אישי מההורים, דברי תמיכה וחיזוק מחברותיהן או מבוגרות צבא דתיות ומכתב חיזוק מהרב הצבאי הראשי. כל אחת תקבל משלוח נוסף עבור חברותיה ליחידה. לפרוייקט שותפים גם תנועת הקיבוץ הדתי, מדרשת "עין הנציב" והמכינות הקדם צבאיות "צהלי", "לפידות" ו"יונתן".

 

ב"אלומה" מסבירים כי למרות העלייה המתמדת בגיוס בוגרות החינוך הדתי, עדיין קיימת בציונות הדתית התנגדות לשינוי המתרחש. מטרה הפרוייקט, אמרו, היא לתמוך בחיילות שהעדיפו לוותר על הפטור מגיוס ובחרו במסלול אחר מרוב חברותיהן שבשירות הלאומי.

 

בנוסף מבקשים בארגון לעורר בכך את המודעות לנושא כדי "להביא לשינוי תודעתי משמעותי ולהעניק לחיילות הדתיות תמיכה מלאה בדרך בה בחרו". השאיפה היא ש"שירות צבאי ייהפך לחלק בלתי נפרד מהשיקולים בוגרת החינוך הדתי".

 

מנהלת תכנית "משרתות באמונה" ב"אלומה", שרון בריק-דשן, אמרה: "מבצע חלוקת משלוחי מנות לחיילות דתיות מהווה הזדמנות של פעם בשנה למפגש עם מאות חיילות בסביבת השירות שלהן והכרות עם התפקידים המקצועיים והאווירה הסובבת אותן. בנוסף, המפגש מאפשר שיח ביחס לאתגרים העומדים בפני חיילות הדתיות והבעת תמיכה והכרה בבחירתה של הצעיר הדתית בשירות צבאי בצה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים