שתף קטע נבחר

המשטרה ממליצה: להעמיד לדין רופאים באיכילוב בגין שוחד

שנתיים אחרי שתחקיר "עובדה" חשף כי שלושה רופאים תועדו דורשים כספים עבור טיפול ב"תיירי מרפא" במוסד הרפואי בתל אביב, הודיעה המשטרה כי היא ממליצה לפרקליטות להעמיד אותם לדין בגין שוחד ומרמה (עדכון: בהמשך התיק נסגר)

רופאים בדרך לבית המשפט: המשטרה ממליצה להעמיד לדין שלושה רופאים בכירים בבית החולים איכילוב בתל אביב בגין עבירות של שוחד ומרמה. בתום חקירת פרשת "תיירות מרפא" שנפתחה ב-2014 קובעת המשטרה כי שלושת הרופאים פרופ' צבי רם, פרופ' שלומי קונסטנטיני וד"ר יוסי פז דרשו וקיבלו סכומי כסף גבוהים מתיירים המכונים "תיירי מרפא" בעבור ניתוחים שביצעו בבית החולים הציבורי בנוסף לכסף שקיבל המוסד הרפואי.

 

החקירה נפתחה בעקבות פרסום תחקיר בתוכנית "עובדה" בערוץ 2. במהלך החקירה תושאלו עשרות מעורבים, חלקם באזהרה, נתפסו מסמכים, וטופלו חומרים שהתקבלו מרשות המסים, שחקרה את ההיבטים הנוגעים לה בטרם החלה חקירת המשטרה ובוצעו מגוון פעולות חקירה בהיקף נרחב.

 

המונח "תיירות מרפא" קשור לאנשים בעלי אזרחות מחוץ למדינה בעלי דרכון זר לצורך קבלת טיפול רפואי. בבתי החולים הציבוריים בישראל מקדמים את "תיירות המרפא" כמקור הכנסה שנועד לאפשר רכישת ציוד ושיפור שירותים לכל החולים בישראל, זאת תוך הבניית מנגנון תשלום סדור לבית החולים עצמו, עבור הטיפול הרפואי,

חדר הניתוח, בדיקות, אשפוז וכיוצא בזה, המעוגן בנוהלי בתי החולים ומשרד הבריאות.

 

ממצאי החקירה העלו כי בשנים 2013-2009 הגיעו "תיירי מרפא" שזקוקים לניתוח אל הרופאים החשודים וביקשו כי הניתוח יבוצע על ידם. מהחקירה עלה כי לפחות 40 ניתוחים שכאלה התקיימו, ובהם הציעו הרופאים לבצע את הניתוח בבית החולים הציבורי שבו הם מועסקים במסגרת ההסדר המקובל, קרי בתשלום שישולם לבית החולים, ובנוסף דרשו וקיבלו סכום כסף נפרד אשר שולם לכיסם באופן פרטי.

 

ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי חתם באחרונה על תיק החקירה והעביר אותה להחלטת הפרקליטות עם המלצה על כך שיש תשתית ראייתית בגין עבירות קבלת שוחד ומרמה והפרת אמונים על ידי שלושה רופאים.

 

עדכון: בשנת 2019 קיימה הפרקליטות הליך של שימוע לפרופ' שלומי קונסנטיני ולאחריו, ביום 10.04.2019 הודיעה הפרקליטות על סגירת התיק בעניינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים