שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: המשטרה קיבלה מידע דרמטי אך העבריין חוסל

עובדת סוציאלית בבית סוהר פנתה למשטרה והתריעה מפני חיסולו של עבריין - אך תוך שבועיים התנקשו בו. חקירת הרצח גררה בקשה לחשוף את המקור למידע שהגיע אליה - אך היא סירבה לעשות זאת ובית המשפט גיבה את החלטתה

מחדל במשטרה: מידע מהימן שמסרה למשטרה עובדת סוציאלית, אשר התריעה מפני חיסול עבריין ממשפחת פשע - לא טופל, והאיש נרצח. המשטרה ביקשה ממנה לחשוף את המקור שמסר לה את המידע, אך היום (ד') בתום דיון בבית המשפט, הוצא צו שמאפשר לה לשמור על חיסיונו של המקור.

 

הרצח אירע לפני כמה שבועות במרכז הארץ. כעת מתברר כי מידע מתריע הגיע למשטרה לפני שבוצע הרצח - מפיה של עובדת סוציאלית באחד מבתי הסוהר בישראל. על רקע סכסוך בעולם התחתון באזור המרכז, הגיע אליה מידע מתוך הכלא שלפיו עומדים לרצוח את העבריין המוכר.

 

מתוקף חוק אי מניעת פשע, התייצבה העובדת הסוציאלית עוד באותו יום בתחנת משטרה באזור המרכז ונפגשה עם אחד הקצינים. היא מסרה כי בידיה מידע מהימן שלפיו נגד העבריין, שבשמו נקבה, הוצאה תוכנית חיסול על רקע סכסוך עם ארגון פשע אחר. המידע היה מדויק והצביע בבירור על גם על הסיבה שבגינה הוחלט לחסל אותו.

 

עו"ד צ'רלי בוזגלו  ()
עו"ד צ'רלי בוזגלו
 

אלא שבמשטרה לא נערכו כראוי, ו-12 ימים לאחר מכן הגיעו מתנקשים וירו בו מטווח קצר. הוא פונה לבית החולים ושם מת מפצעיו. בעקבות זאת חוששים במשטרה כי מקורביו של המנוח בוודאי ינסו לנקום ושהרצח הבא יהיה רק שאלה של זמן.

 

לאחר שהחלו לחקור את הרצח זימנו החוקרים את העובדת הסוציאלית להעיד. היא סיפרה את מה שסיפרה כמה שבועות קודם לכן, אלא שאז הפתיעו אותה ודרשו שתחשוף את המקור שלה להתרעה. היא חששה כי חשיפת המקור - אסיר בכלא - תביא לפגיעה בו ולכן ביקשה לשמור על חיסיון מטופליה. היא פנתה ליו"ר ארגון העובדים הסוציאלים צפרא דוואיק ואריה אהרון ואלה תמכו בה. עו"ד צ'רלי בוזגלו ייצג אותה בדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון.

 

סגן נשיא בית משפט השלום, השופט שמעון שטיין, קבע: "המשיבה פנתה למבקשת (משטרה) עם היוודע היתכנותה של העבירה לביצוע פשע וגם מסיבות אלה, ולאחר שהפשע כבר בוצע, אין מקום להסיר החיסיון". בכך קיבל את עמדתה ודחה את בקשת המשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים