שתף קטע נבחר

בלעדי: העדות הדרמטית בפרשת תאיר ראדה נחשפת

בעדות מטלטלת, לראשונה מול המצלמות, טוען א' כי בת זוגו לשעבר התוודתה בפניו שהיא רצחה את תאיר ראדה. סימני השאלה סביב פרשת הרצח בו הורשע רומן זדורוב נחשפים בסדרה הדוקומנטרית החדשה "צל של אמת" שמשודרת בערוץ 8. פרק 4 - בו נחשפת העדות - מובא בלעדית ב-ynet

 

 

כמעט עשור אחרי רצח הנערה תאיר ראדה, ושלושה חודשים אחרי שבית המשפט העליון דחה את ערעורו של רומן זדורוב שהורשע ברצח, נחשפת לראשונה מול המצלמות עדות דרמטית שמעלה לכאורה סימני שאלה סביב זהות הרוצח האמיתי. א.ח, שעדותו נחשפת בסדרה התיעודית "צל של אמת" (ערוץ 8), טוען כי בת זוגו לשעבר, א.ק, ביצעה את הרצח.

 

"באחד הימים בעבודה בדיוק יצאתי מארוחת צהריים, קיבלתי טלפון מא.ק מהבית שאמרה בו בקצרה: 'אתה זוכר את החלום הזה שהיה לי? אז עוד מעט הולך להיות כאן בלאגן גדול'", הוא חושף בסדרה שיצרו יותם גנדלמן, ארי פינס ומיקה תימור. "היא לקחה אותי אל החדר הנוסף אצלנו בבית, הראתה לי תיק, הראתה לי את הבגדים שהיא לבשה, את הפאה, הסכין שהייתה שם - הכל היה מגואל בדם. המחשבה הראשונה שעברה לי בראש היה להרים טלפון למשטרה, אני עד היום לא יודע למה לא עשיתי את זה באותו יום".

   

תאיר ראדה והוריה (באדיבות ערוץ 8, HOT) (באדיבות ערוץ 8, HOT)
תאיר ראדה והוריה(באדיבות ערוץ 8, HOT)

 

רומן זדורוב שהורשע ברצח ותאיר ראדה ז"ל (צילום: אפי שריר, אלכס קולומויסקי) (צילום: אפי שריר, אלכס קולומויסקי)
רומן זדורוב שהורשע ברצח ותאיר ראדה ז"ל(צילום: אפי שריר, אלכס קולומויסקי)

 

אחרי שהבין לטענתו שא.ק היא הרוצחת, ניסה לדובב אותה לספר לו מה בדיוק קרה שם: "הכל היה מאוד מתוכנן אצלה. כשהיא נכנסה לבית ספר היא כרכה חתיכת בד מסביב לחזה שלה בניסיון לשטח אותו. היא לבשה דגמ"ח בז' שלי ומעל כל זה היא לבשה סריג שחור. היא הייתה עם פאה ששימשה אותנו באחד מחגי הפורים שלפני, כובע קסקט ותיק ג'נספורט גדול שבתוכו היו כפפות סיליקון פשוטות של ניקיונות, סכין הציד שנרכשה לפני כן ב'ריקושט' וסט של בגדים להחלפה. היא נכנסה לבית ספר, הלכה ישר לשירותים, וחיכתה בתא קרוב לשעתיים. כשהיא שמעה שנכנסה מישהי לבד - היא יצאה מהתא עם הסכין שלופה ביד. היא תפסה את תאיר בחולצה ומשכה אותה אל תוך התא. אני מניח שהיה ביניהן עוד מאבק כלשהו בתוך התא אחרי זה, אבל מבחינת תאיר זה כבר היה אבוד.

 

"היא סיפרה שכשהיא התחילה להפשיט את תאיר נכנסו בנות. אחת מהן דפקה לה בדלת של אותו תא וא.ק אמרה שתפוס, תוך כדי שהיא התחילה לסתום את החריץ שמתחת לדלת בשירותים כדי שדם לא ייצא החוצה. כשהיא שמעה שכבר אין אף אחד בשירותים היא פשוט עברה לתא השני וברחה משם. כשהיא הגיעה הביתה היא נכנסה להתקלח, ואיך שהיא יצאה מהמקלחת היא הרימה לי טלפון בזמן שאני בעבודה. היא סיפרה שהיא לא יכולה לשכוח את הריח של הדם".

 

על פי הסדרה, עדותו של א' נבחנה בבית המשפט העליון, שם החליטו כי אין מקום לקבל את הראיות הנוגעות לו - באמצם את טענת הפרקליטות כי גרסתו נחקרה במשטרה ונמצאה חסרת בסיס בכל הנוגע לרצח תאיר ראדה, וכי מדובר בגרסה שמסר א' בשעה שהיה לו מניע להעליל על בת זוגו לשעבר. יוצרי הסדרה טוענים כי א' עבר שלוש בדיקות שבהן יצא דובר אמת.

 

עורך דינו של בן זוגה של א', ירון פורר, מספר בפרק כי קיבל ב-2012 שיחת טלפון מהלקוח שביקש לפגוש אותו בדחיפות: "את הלקוח ומשפחתו אני מכיר מזה מספר שנים. מדובר באנשים נורמטיבים, אנשים אמינים מאוד שאין להם שום סיבה לספר סיפור שאיננו אמיתי ואותנטי. ישבתי איתו מספר שעות, שמעתי ממנו את הסיפור, נדהמתי ונפעמתי. כי אם הסיפור הוא נכון, המשמעות היא שאדם שהורשע ברצח נמצא על לא עוול בכפו בבית הסוהר".

 

בשנת 2012, א.ק אושפזה במחלקה סגורה במוסד פסיכיאטרי. אחרי כשלוש שנים, התאבדה שותפתה לחדר, ענת. מאי פלג, חברתה של ענת, העידה על הסיפור ששמעה ממנה: "באחד הימים ענת באה אלי ושיתפה אותי בסיפור שא.ק סיפרה לה, והגדירה את זה שיש לה צפרדע בבטן שממש צמאה לדם של אדם ושהיא מוכנה לרצוח בשביל זה. א.ק תיארה לה שהיא ניסתה לרצוח חבר והיא נתפסה, אבל שהיה לפני כן מקרה שבו היא לא נתפסה".

 

פלג נשאלה על המקרה שבו א.ק לא נתפסה, והיא השיבה: "בתאריך שבו נרצחה תאיר ראדה היא (א.ק) באה עם תלבושת של הבית ספר ועם ילקוט כדי שלא יחשדו בה. בתוך הילקוט היה הסכין שאיתו היא רצחה ובגדים להחלפה. היא פשוט נכנסה לשירותים של הבנות וחיכתה שמישהי תיכנס, לא מישהי ספציפית. תאיר נכנסה לשירותים, א.ק עמדה מאחוריה. היא שיספה לה את הגרון תוך כדי שהיא חוסמת לה את הפה ותוך כדי המאבק, א.ק עברה לתא אחר והחליפה את הבגדים. היא פשוט יצאה מהבית ספר בלי שאף אחד יוכל לדעת שכרגע זה מה שקרה. ענת הייתה די בשוק מזה והיו פה גם לבטים מה עושים. ענת התייעצה איתי מה אפשר לעשות, למי נכון לפנות. לצערי בזמן שעוד דנו בזה ענת כבר לא הייתה איתנו. מבחינתי הצוואה של ענת היא צוואה לא כתובה שהשאירה לי - לסגור את הסיפור הזה".

 

יוצרי הסדרה ביקשו לתאם עם פלג ראיון מצולם בשבוע שלאחר שיחת הטלפון שבה היא סיפרה את הדברים, אולם יומיים מאוחר יותר היא שמה קץ לחיה.

 

במהלך חקירת המשטרה, א.ק הכחישה את המיוחס לה וטענה כי בן זוגה לשעבר מנסה להתנכל לה בגלל הפרידה ביניהם.

 

 

"צל של אמת", ערוץ 8, ב-HOT. יוצרים: יותם גנדלמן, ארי פינס ומיקה תימור.

כל פרקי הסדרה זמינים לצפיה ללא תשלום ב- HOT VOD.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ 8, HOT
"צל של אמת", העדות הדרמטית נחשפת
באדיבות ערוץ 8, HOT
לאתר ההטבות
מומלצים