שתף קטע נבחר

כחלון: נסייע לכל חברה שתיפגע מהחרם

שר האוצר משה כחלון אמר בוועידה למאבק בחרם של "ידיעות אחרונות" ו-ynet: "בתקציב 2016 הקצנו 128 מיליון שקל למלחמה ב-BDS. אני לא רואה בחרם צעד לגיטימי. אין דבר כזה להחרים מדינה דמוקרטית שמתנהלת בצורה תקינה"

אנשי המערכת הפוליטית מתייצבים בוועידת החרם: בפאנל מיוחד בוועידה של "ידיעות אחרונות" ו-ynet למאבק בחרם של תנועת BDS, אמר שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, כי משרד האוצר יסייע לכל חברה כלכלית תעשייתי במדינת ישראל שתיפגע מהחרם. "אנחנו חייבים לתת להם גיבוי. מי שנפגע בעיקר זה הפלסטינים כי החרם פוגע ביצוא מההתנחלויות ורוב המועסקים שם הם פלסטינים. אנחנו צריכים ביטחון. הפלסטינים צריכים פרנסה".  

 

כחלון אמר עוד כי "בתקציב 2016 הקצנו 128 מיליון שקל למלחמה ב-BDS. אני לא רואה בחרם צעד לגיטימי. אני לא רואה בהחלטות האלה כמו החלטת המכס האמריקני החלטות לגיטימיות. אין דבר כזה להחרים מדינה דמוקרטית שמתנהלת בצורה תקינה. זה לא לגיטימי בעיניי.

 

 

"להגיד לך אם אמריקה מחרימה אותנו - לא. והאם יש לנו קשיים במזכר ההבנות - התשובה לא. יש ויכוח על המספרים, אבל לבוא להציג את זה שאמריקה סובבה לנו את הגב – התשובה היא לא. יש מתחים בין המנהיגים ויש ויכוח. ביתר המערכות עובדים מצוין. שר הבטחון שחזר מארה"ב דיווח על שיחות טובות".

 

קודם לכן, אמר שגריר האיחוד בישראל לארס פאבורג אנדרסן, אשר השתתף גם הוא בפאנל בוועידה, כי האיחוד מתנגד לפעולות של BDS. "המדיניות שלנו היא לגמרי ההיפך מ-BDS. המדיניות שלנו היא של מעורבות עם ישראל והיו לנו הרבה הוכחות לזה, אנחנו השותפים הכי חשובים של ישראל במדע ובטכנולוגיה", אמר השגריר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים