שתף קטע נבחר

כץ: יש לבצע סיכול אזרחי ממוקד ל-BDS. דרעי: פועל לשלילת התושבות של מנהיגם

בוועידת "ידיעות אחרונות" ו-ynet נחשף כי המאבק של ישראל ב-BDS עולה שלב. השר כץ קרא "לבצע סיכול אזרחי ממוקד למנהיגות הארגון", ושר הפנים הוסיף: "פועל לשלילת תושבות הקבע של עומאר ברגותי". שטייניץ על מתווה הגז: "ירינו לעצמנו ברגל, התחלתי לחשוב על אלטרנטיבות"

 

 

המאבק במנהיגי ה-BDS עולה מדרגה. השר ישראל כץ אמר היום (ב') כי ישראל צריכה לבצע סיכול אזרחי ממוקד למנהיגות ה-BDS ושר הפנים אריה דרעי הודיע כי הוא פועל לשלילת תושבות הקבע של אחד ממנהיגי התנועה, עומאר ברגותי. צפו בשידור חי מוועידת "ידיעות אחרונות" ו-ynet נגד החרם.

 

בוועידה פירט דרעי: "עומאר ברגותי הוא אחד מראשי ה-BDS, ארגון שנלחם בישראל בצורה הכי קשה שיכולה להיות. הוא לא אזרח ישראלי - הוא נולד בקטאר, התחתן עם ישראלית מעכו וקיבל תושבות קבע ב-1994 על סמך זה שמרכז חייו בישראל. והנה מתברר שזה לא נכון. הונח בפניי מידע שמרכז חייו ברמאללה והוא משתמש בתושבות הקבע שלו, יוצא ונכנס בכל העולם ופועל נגד ישראל בצורה הכי קשה. אלו זכויות של אזרח שניתנו לו והוא ניצל את המדינה הנאורה והופך אותנו למדינה הכי נוראית בעולם".

 

עוד בוועידה:

כחלון: נסייע לכל חברה שתיפגע מהחרם

 

שר הפנים אמר כי בעקבות זאת: "אני נוטה לקבל ההמלצה לשלול את תושבות הקבע שלו. לא ניתן את הלחי השנייה למי שמכה אותנו".

 

ח''כ נאוה בוקר (ליכוד) הוסיפה בנושא: 'לפני כחודש פניתי לשר הפנים בבקשה לשלול את תושבותו של ברגותי. עד היום לא קיבלתי תשובה, וגם הנאום בכנסת לא סייע. שמחתי לראות היום ששר הפנים החליט סוף סוף להיענות להמלצתי". 

השר ישראל כץ בוועידה בירושלים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר ישראל כץ בוועידה בירושלים(צילום: מוטי קמחי)

  

 

 

 

השר כץ: "ישראל חייבת לבצע סיכול אזרחי ממוקד במנהיגות ומול פעילי ה-BDS באמצעות הפעלת היכולות המודיעיניות. לא מדובר פה בביקורת על מדיניות ישראל, שזה דבר לגיטימי ואנו יודעים להתמודד איתו. מדובר במטרה ברורה לקעקע את קיומה של ישראל. אין ספק שמנהיגי ה-BDS מקיימים קשרים עם גורמים עוינים למדינת ישראל. תפקידנו, באמצעות גופי המודיעין, לחשוף את הקשרים האלה. ברור שיש פעילות מהסוג הזה שמתקיימת במקומות שונים.

גם בשיתופי פעולה עם גופי מודיעין בעולם".

 

בתשובה לשאלה אם עומר ברגותי הוא יעד מודיעיני מבחינת ישראל השיב השר: "אנו לא מדברים על מאבק צבאי. סיכול אזרחי זה לחשוף את האנשים, המערכת, המנגנונים והקשר שלהם לארגונים שחצו את רף הפעילות הצבאית טרוריסטית, ובאמצעות החשיפה לדעת לבודד אותם. אנו חייבים להבין שיש כאן מערכה שהיא לא על היישוב אלון מורה בשומרון אלא נגד מדינת ישראל. עוטפים את זה במאבק נגד תוצרת התנחלויות אבל המטרה היא לשלול מזכותם של יהודים לקיים מדינה דמוקרטית כאן באזור הזה". 

 

בוועידה התארח גם שר התשתיות יובל שטייניץ, שהתייחס להחלטת בג"ץ לפסול את מתווה הגז: "אתמול ירינו לעצמנו ברגליים בנושא הזה ואסור שזה יקרה. ההחלטה הזו אומללה, שגוייה ופוגעת בכלכלת ישראל. בית המשפט העליון צריך לגלות יותר אחריות בפסקי דין כלכליים. כבר יום כינסתי צוות והתחלתי לחשוב על אלטרנטיבות ודרכים להתגבר על המכשלה הזאת. למרות בג"ץ של אתמול אסור לנו לוותר על אוצרות הטבע שלנו והסיכוי להכנסות אדירות ובטחון אנרגיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר ישראל כץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים