שתף קטע נבחר

יעלון: "מה אתם רוצים, צבא מתבהם?". משפחת החייל: "מסע שיסוי"

נמשך העימות בין שר הביטחון לבין משפחתו של החייל שירה למוות במחבל פלסטיני מנוטרל. בנאום בכנסת אמר יעלון: "החייל סרח, האירוע חמור". אביו של החייל: "בלי התמיכה של הציבור, היינו מתפרקים"

  

 

 

סערת החייל שירה במחבל מנוטרל בחברון בשבוע שעבר. שר הביטחון משה יעלון המשיך למתוח ביקורת על המגנים ותומכים בחייל החשוד ברצח, ובנאום במליאת הכנסת אחר הצהריים (ב') אמר: "מה אתם רוצים, צבא מתבהם שאיבד חוט שידרה מוסרי?". על פי יעלון, מתחקיר האירוע עלה שמדובר בחייל שסרח ולא בגיבור. "זה אירוע חמור", הדגיש. "היה חשוב שנאמר מיד - גם הרמטכ"ל, גם שר הביטחון וגם ראש הממשלה - איך אנחנו רואים את האירוע הזה. אנחנו לא כמו הצד השני. אני גאה על זה שהמ"פ הצביע שזה אירוע חריג".

 

גם הפעם המשיך יעלון לתקוף גורמי ימין בממשלה שהביעו תמיכה או ניסו להמעיט בחומרת האירוע: "לצערי גם מתוך הקואליציה, כולל שר, שבמקום להתקשר לשר הביטחון לפני שהוא יוצא לתקשורת, התקשר כדי לעודד ולתמוך. מי שסרח צריך לתת את הדין". הוא פנה לחברי הכנסת ואמר "אני מבקש מכם לא להתערב בדברים שהם בנימי הנפש".

 

גם דברים אלה של השר יעלון זכו למענה מהיר של משפחת החייל, שממנה נמסר בתגובה: "צר לנו ששר הביטחון ממשיך בקו שבו החל ביום חמישי, עוד לפני שהבן שלנו מסר גרסה ראשונה, ובמקום לתת גיבוי ללוחם או לכל הפחות לאפשר ניהול הליך הוגן ונקי מכל השפעה, ממשיך השר לנהל את קמפיין ההרשעה שלו על גבו של בננו, שנקלע לסיטואציה מורכבת בזירת פיגוע.

 

"מדאיג אותנו מאוד שהקרבות הפוליטיים ישפיעו על זכותו של הבן שלנו לפחות להליך הוגן. הוא היה שם בשליחות עם ישראל כולו ואנו מבקשים משר הביטחון לחדול מהרשעתו הפומבית כשהחקירה בעיצומה. זה פוגע בילד, זה פוגע במשפחה, זה פוגע בהליך התקין. איזה שופט צבאי יכול להתעלם ממסע השיסוי הזה בבן שלנו בבואו לדון בעניינו? אנא, די להפקיר את הילד". אביו של החייל הוסיף: "בלי התמיכה שלכם, היינו מתפרקים". 

שר הביטחון משה יעלון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
שר הביטחון משה יעלון(צילום: גיל יוחנן)

 

 

אתמול שלחה אמו של החייל מכתב נוקב לשר יעלון, וניסתה להשוות בין הסיטואציה שבה ירה בנה לבין חיסול בכיר אש"ף אבו ג'יהאד בטוניס לפני 28 שנה – מבצע שעליו פיקד יעלון: "תזכור ואל תשכח שעמדת במקומו של בני, רק בחדרו של אבו ג'יהאד, ו-וידאת הריגה אל מול טרוריסט נתעב ומרצח. גם בני עמד ביום חמישי מול מחבל מרצח אך היוצרות התהפכו והטרוריסט שהגיע לרצוח הפך לחסיד אומות העולם ובני הפך למרצח, השתגענו?!".

 

אתמול התנהל עימות חריף בישיבת הממשלה בין בנימין נתניהו לשר נפתלי בנט סביב סוגית החייל שחשוד ברצח מחבל. בנט, שתקף את מי שגינה את התנהגות החייל כשהוא רומז כנראה לראש הממשלה: "למה לחרוץ דין לפני בדיקה? התבלבלתם בין טובים לרעים. למה כל הנהגת המדינה מרקדת לפי חליל ארגון 'בצלם'".

 

השר גלעד ארדן פנה לבנט ושאל: "על מי אתה מדבר שהזדרזו לגנות את החייל".

בנט השיב: "אתה יודע יפה מאוד".

 

נתניהו התפרץ ברגע זה ואמר שכל הממשלה מגבה והוסיף: "הובלתי חיילים לקרב, אל תטיף לי מוסר".

 

אך זה לא ריצה את יו"ר הבית היהודי: "גיבוי זה במעשים. לא במילים. למה חורצים דין לפני בדיקה? אלוף פיקוד מרכז פרסם תחקיר רק ביום שישי, אבל כבר ביום חמישי כולכם קפצתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר הביטחון משה יעלון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים