שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוצאת "מודן" רכשה את "כתר"

  "מודן", מהוצאות הספרים הוותיקות בישראל, הודיעה היום על רכישת "כתר ספרים" בסכום של 26.5 מיליון שקל. "כתר" תמשיך להחזיק בשירותי הדפוס ובהפצה להוצאות נוספות

  עסקת ענק נוספת יוצאת לדרך בשוק הספרים: לאחר שבועות של ידיעות שונות, התברר היום כי הוצאת "מודן" רוכשת את הוצאת הספרים "כתר ספרים". מפרטי העסקה, שהוערכה בכ-26.5 מיליון שקל, עולה כי פעילותה של "כתר ספרים" תהיה מעתה בשליטתה של הוצאת "מודן", השייכת לחברת "ארלדן" שבבעלות משפחת רשף.

   

  "כתר ספרים" תמשיך לפעול באופן עצמאי בתחום הדפוס, הכריכה ובשירותי הפצה עבור הוצאות קטנות ובינוניות. למרות ההודעה שיצאה היום מטעם "ארלדן", נודע כי העסקה כולה עודה כפופה לאישורו של הממונה על ההגבלים העסקיים.

   

  דוכני הוצאת "מודן" בשבוע הספר (צילום: עומר שוורץ) (צילום: עומר שוורץ)
  דוכני הוצאת "מודן" בשבוע הספר(צילום: עומר שוורץ)

  עודד ורוני מודן, העומדים בראש הוצאת "מודן", מסרו כי "הרכישה תאפשר ל'מודן' ו'כתר' ביחד להיות גורם מוביל בתחום ההוצאה לאור בישראל. בדעת משפחת 'מודן' לשמר את 'כתר' ספרים כמו"ל עצמאי ולהבטיח את המשך פעילות המערכת שלה. בידי החברות ביחד היכולת לתרום משמעותית לתרבות בישראל ולהמשיך להוציא לאור נכסי ספרות, מקור ותרגום".

   

  יו"ר כתר הוצאה לאור, צלי רשף, מסר כי "המיזוג בין הגופים הוא הכרח בשוק הספרים של היום". מנכ"ל "כתר ספרים", יפתח דקל, הצהיר כי פניו לדרך חדשה. "עם השלמת המכירה המוצלחת אעביר את הניהול לבעלים החדשים ואפרוש מתפקידי כמנכ"ל", מסר. "אני שמח בהישגיה של 'כתר' ובטוח שמחכות לה עוד עלילות רבות".

   

  "מודן", שהוקמה בתחילת שנות השבעים על-ידי עודד ושולה מודן, היא אחת מההוצאות הוותיקות הפועלות בישראל ובמקביל שותפה גם באחזקה של מספר הוצאות נוספות, ביניהן "אריה ניר" ו"חרגול".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריק אלון
  ספרים חדשים, הוצאות ישנות
  צילום: אריק אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים