שתף קטע נבחר

היועמ"ש הכריע: חקירה פלילית נגד השר דרעי

באישור מנדלבליט, הבדיקה המשטרתית הפכה לחקירה פלילית. "אענה על כל שאלה", אמר בתגובה שר הפנים שיצטרך להשיב על תהיות הנוגעות לנכסיו. על הווילה אמר לפני כן: "החלטנו לבנות בית בספסופה שבו נוכל לנפוש, והוא שייך לכל ילדיי"

 

מבדיקה לחקירה פלילית: היועץ המשפטי לממשלה הכריע כי הבדיקה המשטרתית שהחלה נגד השר אריה דרעי תהפוך מעתה לחקירה פלילית. בתום ישיבה בהשתתפות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פרקליט המדינה שי ניצן וראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי - ולאור החומר שהוצג - הוחלט על פתיחת החקירה, והשלב הראשון יהיה גביית עדויות. לאחר מכן דרעי עצמו יזומן כנראה לחקירה. בשלב זה עדיין מוטל צו איסור פרסום על פרטי החשדות נגד השר.

 

גם במשרד המשפטים וגם במשטרה הבינו כי במצב שנוצר ולנוכח הפרסומים השונים, יש לקבל החלטה בנוגע להמשך ההתנהלות בפרשה - ולאחר הישיבה אמש (יום ה') הוחלט כי אין מנוס מלפתוח בחקירה פלילית. וכך, בפעם השנייה בחייו ייאלץ דרעי לפגוש את חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה - אותה יחידה שבעבר חקרה אותו על פרשיית השוחד, שהובילה למאסרו. בשלב הראשוני ימשיכו החוקרים באיסוף מסמכים ועדויות של אנשים הקשורים לפרשה. ההערכה היא כי רק בשלב הבא, לאחר שכל החומר יהיה בידי החוקרים, לא יהיה מנוס וגם שר הפנים יצטרך להשיב לשאלות החוקרים תחת אזהרה.

 

לאחר פתיחת החקירה אמרו בלשכת דרעי כי "אריה דרעי אמר מרגע פירסום הבדיקה כי הוא מוכן מיידית לענות לכל שאלה שיתבקש. השר דרעי ישתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק והוא משוכנע שתשובותיו יבהירו כי פעל ללא דופי". שעה קלה לפני ההחלטה על פתיחת חקירה נגדו, הסביר דרעי - שיצטרך כנראה להשיב על שאלות הנוגעות לנכסים שצברו הוא ובני משפחתו - כיצד בנה את הווילה בספסופה. "אני מודה ומתוודה שמשפחת דרעי אוהבת את הגליל", אמר שר הפנים בטבריה.

 

דרעי. יזומן לחקירה בהמשך (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
דרעי. יזומן לחקירה בהמשך(צילום: אביהו שפירא)

יו"ר ש"ס התייחס לראשונה לווילה המפוארת בספסופה השייכת לבתו אתמול בערב ואמר: "אני מודה ומתוודה שמשפחת דרעי אוהבת את הגליל. אהבנו להיות בצימרים, והקפדנו כל השנים להיות כאן. אנחנו לא אוהבים את חוץ לארץ, אנחנו מעדיפים את הארץ והגליל. כן, משפחת דרעי החליטה לבנות בית בספסופה שבו נוכל לנפוש. כולנו בנינו אותו ביחד, בסיוע אמי ואחי, והוא שייך באופן שווה לילדים שלי".

 

דרעי פתח את דבריו בכנס של ראשי ערי הפיתוח במלון גני כנרת בטבריה באמירה צינית: "אתמול בלילה גיליתי בשעה מאוחרת שהפכנו לאילי נדל"ן. התחלנו לעבור על כל מה שהיה בתקשורת, אולי פספסנו משהו. יש לנו דירה אחת 25 שנה ושם גידלנו שם את הילדים. תשעת הילדים שלנו".

 

ביום שלישי הותר לפרסום כי נפתחה בדיקה משטרתית בעניינים הקשורים לדרעי באישור היועץ המשפטי לממשלה. בתחילה היה צו איסור פרסום על שמו של דרעי ולבקשתו הוא הוסר, ואמש הפכה הבדיקה לחקירה. ביום רביעי בבוקר הגיב דרעי לראשונה בקולו בנאום במלון רמדה בירושלים לפרשה החדשה: "הפרסומים הפתיעו אותי לגמרי ובעקבותיהם פניתי ליועץ המשפטי לממשלה וביקשתי בכל לשון של בקשה להסיר את צו איסור פרסום", אמר יו"ר ש"ס בתחילת נאומו.

בית הנופש של משפחת דרעי בספסופה ()
בית הנופש של משפחת דרעי בספסופה

דרעי, אמש בכנס ראשי ערי הפיתוח בטבריה (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
דרעי, אמש בכנס ראשי ערי הפיתוח בטבריה(צילום: אביהו שפירא)
 

"אני מעמיד עצמי לרשות כל גורם שבודק, בכל רגע ובכל שעה. בקשתי האחת והיחידה היא לעשות הכל כדי להזים את הספקות". דרעי ביקש מהאחראים לחקירה "לזרז את הבדיקה קצת ללחוץ על הגז כדי שנוכל לחזור לעבודה שלנו מה שיותר מהר. אני ממשיך לעבוד כרגיל".

 

בסביבתו של דרעי הדגישו כי האופציה של השעיה מתפקיד לצורך טיפול בענייניו אינה עומדת על הפרק. "הוא בכלל לא מבין על מה מדובר, אין שום סיבה לזה", אמרו בקרבתו של שר הפנים. מקורביו ציינו בהקשר זה כי "יש חרושת שמועות שאף אחד לא יודע מה מידת אמינותן, אבל ממה שמגיע אלינו חלקן כבר נבדקו בעבר והיוו בסיס לתחקירים שלבסוף לא העלו דבר".


פורסם לראשונה 31/03/2016 18:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
השר דרעי, אמש
צילום: אביהו שפירא
מומלצים