שתף קטע נבחר

עשרות הרוגים במובלעת הארמנית באזרבייג'אן

לפחות 30 נהרגו בקרבות בנגורנו-קרבאך בין כוחות ארמניים לאזריים. קריאות בינלאומיות להפסקת אש בין הצדדים בעקבות העימות החריג באזור מאז הפסקת האש ב-1994

 

 

עשרות נהרגו בסוף השבוע בקרבות עזים בין כוחות ארמניים לאזריים בנגורנו-קרבאך, מובלעת ארמנית באזרבייג'אן. לפחות ילד אחד נהרג בעימותים הקשים ביותר מאז תום המלחמה במובלעת והפסקת האש שהוכרזה ב-1994.

 

העימותים הובילו לקריאות בינלאומיות להפסקת אש ולעצירת האלימות בדרום הקווקז. נשיא רוסיה ולדימרי פוטין קרא לנהוג באיפוק. הלחימה החלה בלילה, ושני הצדדים מאשימים את האחר בפרוץ הלחימה.

 

מ-1994 נמצא נגורנו-קרבאך תחת שליטתה של ארמניה, שתומכת בחבל צבאית וכלכלית. לפחות 18 חיילים ארמנים נהרגו בקרבות בסוף השבוע ו-35 נפצעו. במשרד ההגנה של אזרבייג'אן אמרו כי 12 חיילים נהרגו וכי מסוק אזרי הופל בקרבות.

 

קרבות בנגורנו-קרבאך (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קרבות בנגורנו-קרבאך(צילום: AFP)
 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

ב-1991 הכריז החבל על עצמאותו, אחרי משאל עם שהוחרם בידי תושביו האזרים. בשנה זו הידרדר הסכסוך על השליטה בו לכדי מלחמה של ממש, שבה

נהרגו כ-30 אלף בני אדם, ויותר ממיליון איבדו את בתיהם. הארמנים השלימו את ההשתלטות על החבל ב-1994, וכבשו גם אזור חיץ מסביב לו, המהווה כשמונה אחוזים משטח אזרבייג'אן.

 

הצבאות של אזרבייג'אן וארמניה ניצבים זה מול זה לאורך קו הפסקת האש שנקבע בתום המלחמה. על פי רוב הם מצליחים לנצור את האש.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
טנק ארמני בנגורנו-קרבאך
צילום: AFP
מומלצים