שתף קטע נבחר

נערך טקס הענקת פרס דניאלי לרופאים ולאחיות

ביום ראשון השבוע התקיים טקס הענקת "פרס דניאלי – רפואה עם לב" לשנת 2016 במעמד נשיא המדינה. הפרס הוענק לרופאים ולאחיות המיוחדים בגישתם האנושית ובמסירותם לחולים ולבני משפחותיהם

בשיתוף קרן דניאלי

 

אמש (א') התקיים טקס הענקת "פרס דניאלי – רפואה עם לב" לשנת 2016 במעמד נשיא המדינה. הטקס, לזכרה של דניאלי זוננפלד ע"ה, שהייתה למופת במסירותה לילדים חולים ולמשפחותיהם.

 

הטקס התקיים בבית הנשיא בהשתתפות נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, שרת המשפטים, חה"כ איילת שקד, שר החינוך, חה"כ נפתלי בנט, שר העלייה והקליטה, חה"כ זאב אלקין, השר לשעבר אלי ישי, הרב אלי סדן זוכה פרס ישראל לשנת התשע"ו, מנהלי בתי חולים וחברי ועדת הפרס.

 

הפרס, ביוזמת קרן דניאלי, הוענק לרופאים/ות ולאחים/ות המיוחדים בגישתם האנושית ובמסירותם לחולים ולבני משפחותיהם. גישה הראויה לציון, להערכה ולהוקרה. השנה הועלו על נס המחלקות ההמטו-אונקולוגיות לילדים ואת מסירותם של הצוותים הרפואיים.

 

את הטקס הנחה יהורם גאון, שאמר: "אלוהי הרופאים הוא היודע שהשאלה האישית מסייעת לעיתים פי כמה יותר מן התרופה. היום נעניק בגאווה אותות כבוד לרופאים המצוינים במקצועם, אך מצוינים עוד יותר במסירותם וביחסם לחולים".

 

הפרס, ביוזמת קרן דניאלי, הוענק לרופאים/ות ולאחים/ות המיוחדים בגישתם האנושית ובמסירותם לחולים ולבני משפחותיהם (צילום: אלי קובין) (צילום: אלי קובין)
הפרס, ביוזמת קרן דניאלי, הוענק לרופאים/ות ולאחים/ות המיוחדים בגישתם האנושית ובמסירותם לחולים ולבני משפחותיהם(צילום: אלי קובין)

 

"הפרס ניתן לרופאים ולאנשי צוות רפואי המשדרים אדיבות לב, חמלה ומסירות נפש"

נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, אמר: "אני שמח מאוד להיות שותף לפעם הראשונה בו מוענק פרס דניאלי רפואה עם לב, המציין ומוקיר את היחס ואת מסירות הנפש של הצוותים הרפואיים כלפי המטופלים ובני משפחותיהם. שמעתי רבות על אישיותה המיוחדת במינה של דניאלי. חייה הקצרים היו רוויי נתינה. לאורך הדורות ידעו גדולי הרופאים שרפואה איננה רק מדע.

 

"המסורת הרפואית היהודית שמה דגש רב לא רק על מקצועיותו של הרופא, אלא גם על טוב ליבו, על רחמיו. פרס דניאלי צועד בעקבות אותם עקרונות המהותיים כ"כ לעשייה הרפואית. השנה מוענק הפרס לרופאים העוסקים ברפואת ילדים המטו-אונקולוגית. הפרס ניתן לרופאים ולאנשי צוות רפואי המשדרים אדיבות לב, חמלה ומסירות נפש. התכונות הללו אינן עניין של מה בכך.

 

"בתוך תלאות היומיום ומורכבות המקצוע ניצבים כמגדלור רופאים, רופאות ואנשי צוות רפואי המצליחים לשלב בין טיפול רפואי מקצועי ליחס חם ואוהב. בשנה האחרונה עמלו נציגי קרן דניאלי על איסוף המלצות ודברי שבח ממשפחות בכל בתי החולים ברחבי הארץ. לאחר עבודה קשה נבחרו הצוותים הזוכים המקבלים היום הוקרה.

 

חכמינו לימדונו כי אין עושים מצבות לצדיקים, אלא דבריהם הם זכרונם. הפרס הזה הוא המצבה הטובה ביותר שניתן היה לעשות לזכרה של דניאלי. יהי זכרה ברוך״.

 

בין חברי ועדת הפרס נמנים: יוסי אקרמן, יו"ר הועדה, מיקי פדרמן, רמי אונגר, האלוף במיל' יפתח רון-טל, אלוף במיל' יוסי בן חנן, יהורם גאון והשופטת בדימוס הילה גרסטל (צילום: אלי קובין) (צילום: אלי קובין)
בין חברי ועדת הפרס נמנים: יוסי אקרמן, יו"ר הועדה, מיקי פדרמן, רמי אונגר, האלוף במיל' יפתח רון-טל, אלוף במיל' יוסי בן חנן, יהורם גאון והשופטת בדימוס הילה גרסטל(צילום: אלי קובין)

 

שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, אמר בטקס: "חכמינו אומרים ׳המציל נפש אחת בישראל כאילו קיים עולם מלא׳. כשמצילים מישהו מצילים אותו, אבל גם מצילים את המשפחה שמסביבו, את הדורות שאחריו.

 

"כשהפסדנו את דניאלי הפסדנו לא רק אותה, אלא גם את המשפחה מסביב, מה שהיה עתיד להיוולד לדורות הבאים, דורות של עשייה. לכן הדבר הראוי לעשות הוא להקים משהו לזכרה ולהמשיך את הפעילות שעשתה".

 

מוטי זוננפלד, אביה של דניאלי ז"ל, נשא דברים ואמר: "דניאלי שלנו תמיד אהבה לעשות חסד. בחייה הקצרים היא מצאה הזדמנות מיוחדת לעשיית חסד במחלקה האונקולוגית בשניידר ובפעילותה עם נוער בסיכון.

 

"קנאה היא מושג שלצערנו כ"כ נפוץ בימינו, אבל אני יכול לומר בשקט ובביטחון מלא שדניאלי לא ידעה מה זו קנאה. היא כ"כ פרגנה לזולת, ואני בטוח שאתם, הרופאים, הרופאות והאחיות, מייצגים את הרוח הזאת של הנתינה והפרגון.

 

"חברי הוועדה היקרים, ידידי נפשי - תודתי מעומק לב עבור עבודתכם הנאמנה והמסירות הרבה בחודשים האחרונים למען הקרן והפרס. באמצעות זכרה של דניאלי, אנו מנסים לעשות דברים שלפי הבנתנו היא הייתה שמחה לעשות בעצמה לו היתה כאן".

 

"התכנסו כאן בזכות ולא בחסד"

אחד הזוכים בפרס השנה, ד"ר גיל גלעד, רופא בכיר במחלקה ההמטולוגית-אונקולוגית לילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל, אמר: ״התכנסנו במעמד המיוחד הזה בזכות ולא בחסד.

 

"בזכות הכרת התודה של מטופלינו ובזכות הערכים שהנחילו לנו הורינו. אך אל לנו לשכוח שטרם היות הפרס היתה נערה שהיו לי זכות וכבוד להכירה. לא ניתן היה להתעלם מנוכחותה של דניאלי. שירת חייה, צניעותה והווייתה היו אות ומופת לעשייתה.

 

גם ברגעים של קושי בל יתואר, אין לנו דרך אלא להמשיך ולחזק את המשפחות. אלו הם חיינו וזו הזכות הגדולה שנפלה בחלקנו. הזכות הגדולה לעשות שינוי מתקיימת בעבודת צוות. לצדנו צבא של מתנדבים.

 

"דניאלי נקטפה מאיתנו ברגע מר, אך דרכה דרכנו ומחויבותה מחויבותנו. אנו תקווה שיהיו רבים שירצו להצטרף לעשייה המיוחדת הזאת. הכרת התודה מחממת הלב לה זכינו והמעמד המרגש הזה בוודאי יתרמו לכך. הנר שלך דניאלי עודנו מאיר".

 

הזוכים בפרס לשנת תשע"ו 2016 :

ד"ר דרור לוין – איכילוב

ד"ר מירה חריט – הדסה

ד"ר עבד אבו קידר – סורוקה

ד"ר אילת בן-ברק – רמב"ם

פרופ' סרגיי פוסטובסקי – רמב"ם

ד"ר יורם ניומן – שיבא

ד"ר גיל גלעד – שניידר

ד"ר שפרה אש – שניידר

 

אביבה ימין – איכילוב

קרן שטריגלר – הדסה

שולה בקל - העמק

חיה הירשברג – סורוקה

דינה קרסנטי – רמב"ם

גילי גילת – שיבא

תמר נתנזון–ברכה – שניידר

ענת יהל – שניידר

  

"פרס דניאלי-רפואה עם לב" נועד לקידום יחס חם ואישי בבתי החולים במטרה להטיב את מצבם הרפואי של החולים. "קרן דניאלי" הוקמה לזכרה של דניאלי זוננפלד ע"ה, שהיוותה בחייה סמל ומופת לנתינה, אמפתיה ועשייה למען ילדים חולי סרטן.

 

בהשראת סיפורה האישי נוסד הפרס, שמהווה הזדמנות להעריך ולהוקיר את האנושיות ואת השותפות האמיתית של הרופאים/ות והאחים/ות, עם החולים שתחת השגחתם. הפרס ניתן על בסיס המלצות של משפחות לילדים חולי סרטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי קובין
הזוכים בפרס קרן דניאלי
צילום: אלי קובין
דניאלי זוננפלד ז"ל
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים