שתף קטע נבחר

אשתו של סמוטריץ': "רוצה שידיים יהודיות יגעו בתינוק שלי, לא נעים ערבייה בחדר"

סערת הפרדת היולדות בבית החולים: ח"כ מהבית היהודי צייץ בבוקר שאשתו "לא גזענית", אבל בראיון שלה לערוץ 10 טענה שבעבר ביקשה שמיילד ערבי לא יטפל בה, "גם כי הוא גבר וגם כי הוא ערבי. כיבדו את הבקשה שלי"

 

 

אחרי סדרת הציוצים הגזענית של ח"כ בצלאל סמוטריץ', שבהם הביע סלידה מהעובדה שיולדות יהודיות מאושפזות ליד יולדות ערביות בבתי חולים בישראל, מגיעה התבטאות קשה של אשתו רויטל. "לא נעים לי לשכב עם ערביה בחדר. מבחינתי אנחנו אויבים אחד של השני", אמרה אחר הצהריים (ג') בשיחה עם רפי רשף בערוץ 10.

 

לשאלה אם בחמש הלידות שלה הקפידה לא לשכב ליד נשים ערביות בחדר ענתה סמוטריץ': "כן, ותמיד כיבדו את זה".

 

הסערה החלה אחרי שברשת ב' נחשף הבוקר כי בבתי חולים רבים ברחבי הארץ יש הפרדה בין יולדות יהודיות לבין יולדות ערביות, על אף איסור מוחלט של משרד הבריאות. בין היתר מדובר במחלקות יולדות בבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים, איכילוב בתל אביב ומאיר בכפר סבא. ההפרדה נעשית לעיתים בעקבות בקשות של יולדות ולעיתים באופן קבוע.

 

ח"כ סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו, "אשתי ממש לא גזענית, אבל אחרי לידה היא רוצה לנוח ולא את החפלות ההמוניות המקובלות אצל משפחות היולדות הערביות". בהמשך הוסיף כי "טבעי שאשתי לא תרצה לשכב ליד מישהי שהרגע ילדה תינוק שאולי ירצה לרצוח את התינוק שלה עוד עשרים שנה".  

רויטל ובצלאל סמוטריץ' (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
רויטל ובצלאל סמוטריץ'(צילום: ערוץ 10)


 

רויטל סמוטריץ' אמרה אחר כך: "בתור אחת שגדלה פה בשומרון, וחווה את המלחמה, נקרא לזה, אם אפשר להגדיר אותה מלחמה, בינינו לבין הערבים, יום יום, לא נעים לי לשכב עם ערביה בחדר. מבחינתי אנחנו אויבים אחד של השני".

 

- יש לך בעיה שהמיילדת תהיה ערבייה?

"כן. שוב, זה לא... אני מכלילה פה מבחינתי כל מי שהוא לא יהודי, מבחינתי יש לי בעיה, כי הרגע הראשון שבו התינוק יוצא לאוויר העולם, שמבחינתי, לפי האמונה שלי, הוא רגע קדוש,

רגע טהור, רגע יהודי, ואני מאוד אשמח שידיים יהודיות ייגעו בתינוק שלי ברגע הראשון שהוא נמצא פה, בעולם הזה".

 

- היו מקרים באחת מלידת חמשת ילדייך שהיה רופא ערבי?

"היה מקרה אחד בלידה האחרונה, שהיה מיילד ערבי. ביקשתי ונענו בהסכמה, גם בגלל שהוא גבר וגם בגלל שהוא ערבי. חשוב לי שברגע המיוחד הזה שהוא באמת נס ופלא בעולם, יהיו מסביבי יהודים, כן".

 

- זו לא גזענות?

"מבחינתי זו לא גזענות. לא. אני שוב מבדילה בין ערבים לבין אשכנזים ותימנים וספרדים וכל דבר אחר בעולם. הם בני העם שלי והם אויבים שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
רויטל ובצלאל סמוטריץ'
צילום: ערוץ 10
מומלצים