שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גיא זו-ארץ: מהישרדות לחידון התנ"ך

  סוף לסאגת חידון התנ"ך העולמי: אחרי ההדחה של אבשלום קור, ואחרי שורת מועמדים שהשיבו בשלילה, הסכים גיא זו־ארץ לקחת פסק זמן מהג'ונגלים של "הישרדות" ולהנחות את האירוע. "צופה בו מילדותי, וממש מרגיש שנקראתי אל הדגל"

  סערת חידון התנ"ך מגיעה לסיומה. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי גיא זו־ארץ ינחה את החידון העולמי לנוער יהודי שיתקיים ביום העצמאות הקרוב. הוא ייכנס לנעליו של אבשלום קור, שהנחה את החידון במשך 28 שנים תמימות.

   

  עד כה היה צה"ל אחראי על ארגון החידון, והשנה הוא עבר לאחריותו של משרד החינוך. המשרד ערך מכרז לבחירת המנחה שבו זכתה העיתונאית סיוון רהב מאיר, אבל היא סירבה לקבל את התפקיד בנימוק שההליך פגע בקור. הכדור חזר לקור, אבל אז הוא סירב. לאחר מכן השיבו בשלילה גם העיתונאי ג'קי לוי והשדרן דן כנר. באחרונה קיבל זו־ארץ פנייה מדוברת משרד החינוך חגית כהן. לאחר התלבטות הסכים, וקרא לקור להנחות לצידו את האירוע.

  זוארץ. נקרא אל הדגל (צילום: מיכה לובטון) (צילום: מיכה לובטון)
  זוארץ. נקרא אל הדגל(צילום: מיכה לובטון)

  זו־ארץ (43) מנחה בהצלחה את תוכנית הריאליטי "הישרדות" בערוץ 10 מתחילת דרכה בשנת 2007. בעונה האחרונה עבר עם התוכנית לזכיינית ערוץ 2 "רשת". מאחוריו תפקידי משחק רבים בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, וגם שני אלבומים ומופע שירים בלאדינו במשותף עם אחיו רועי וכן מופע חדש, "הניגון היהודי קרליבך". נוסף לכך הוא מנחה את התוכנית "פרשת השבוע" בערוץ 20 ומככב בימים אלה במחזמר "מרי לו".

   

  "אני מאוד שמח ונרגש להנחות את חידון התנ"ך, שהוא הרבה מעבר לחידון", אומר זו־ארץ. "זה מוסד מוערך שמפגיש ומחבר נוער יהודי מכל העולם שמגיע לישראל בעקבות אהבתו הגדולה לארץ, לתנ"ך וליהדות. החידון הפך להיות עוגן ואבן דרך ובכל יום העצמאות מאז שאני זוכר את עצמי הייתי יושב עם הוריי מול המסך וצופה בגאווה גדולה בנוער המשובח הזה שמגיע מכל העולם, כל אחד עם המבטא המיוחד שלו והידענות המדהימה. החידון מתקיים בעוד חודש ועדיין אין לו מנחה, כך שאני ממש מרגיש שנקראתי אל הדגל".

   

  על אבשלום קור אמר זו־ארץ: "אני רוחש לו כבוד רב ומבחינתי הוא בעדיפות הראשונה. תכל'ס, אין מישהו שיוכל להנחות את החידון כמוהו. האיש מדהים בידע שלו ובנסיון

   והוא ללא ספק המנחה המיתולוגי של החידון. ברור גם לאבשלום וגם לי שבסוף יהיה מנחה לחידון וחשוב לי להבהיר, גם אחרי שסגרתי את ההסכם והתחלנו לעבוד, שבכל שלב של הדרך לא יהיה לי אכפת לפנות את המקום עבורו. כל מה שאבשלום ירצה מקובל עליי, גם אם זה יהיה ברגע האחרון אני אוותר באהבה גדולה. אשמח גם אם ינחה איתי במשותף".

   

  החידון יתקיים השנה בסימן אחדות ישראל, בתיאטרון ירושלים. ישתתפו בו 70 מתמודדים מ־34 מדינות ובהן ישראל. לאירוע יגיעו גם ראש הממשלה, שר החינוך, מנכ"לית משרד החינוך, הרב הראשי לצה"ל, יו"ר הסוכנות היהודית, יו"ר קק"ל ויו"ר ההסתדרות הציונית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכה לובטון
  זוארץ. ינחה לראשונה
  צילום: מיכה לובטון
  לאתר ההטבות
  מומלצים