שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שנה לאחר "החיסול": סגנו של סדאם קם לתחייה?
  "אל-ערבייה" פרסמה סרטון שבו נראה סגנו המיתולוגי של הרודן העיראקי, שחוסל לכאורה לפני שנה, מקריא נאום. על פי ההערכות, הסרטון אכן צולם לאחר "החיסול". הבכיר נאשם בסיוע להשתלטות דאעש על אזורים במדינה

   

  קם לתחייה? סגנו המיתולוגי של סדאם

  קם לתחייה? סגנו המיתולוגי של סדאם

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שנה לאחר ש"חוסל" - סגנו המיתולוגי של סדאם שב מהמתים? לפני שנה בדיוק דווח בעיראק כי אחד מהאנשים המבוקשים ביותר בארץ הפרת והחידקל, סגנו המיתולוגי של סדאם חוסיין, עיזת איבראהים א-דורי, ששיתף פעולה עם ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש), חוסל ליד העיר תכרית במרכז עיראק. אך אתמול (ה') בערב פרסמה רשת "אל-ערבייה" סרטון שבו נראה ונשמע א-דורי בפעם הראשונה מאז "חיסולו" ומכריז: "עלינו להתאחד עם סעודיה נגד איראן".

   

  זמן קצר לאחר שפורסם באפריל 205 כי א-דורי חוסל פורסמו תמונות כביכול של גופתו. הבכיר העיראקי אדום השיער היה לאחד מסמלי שלטונו האכזרי של סדאם חוסיין ואחד הבודדים שנותרו בחיים לאחר הפלתו. אלא שעד היום השלטונות בעיראק לא אישרו את דבר מותו של מי שנעלמו עקבותיו מאז 2003. מי שבעיקר ניסה לשים את ידו על א-דורי הוא צבא ארצות הברית.

  א-דורי, מתוך הסרטון החדש ()
  א-דורי, מתוך הסרטון החדש
   

  סדאם חוסיין (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
  סדאם חוסיין(צילום: איי פי)

  בסרטון שפרסמה רשת אל-ערבייה נראה א-דורי בפעם הראשונה לאחר חודשים ארוכים ומאחוריו שומרי ראש. תאריכו המדויק של הסרטון לא נאמר, אך מתוכן הדברים עולה כי מדובר בהתפתחויות שאירעו לפני פחות משנה. הוא נראה במדי צבא מקריא מדפים.

   

  "אנחנו סבורים כי כל מה שקורה היום בעיראק מצד איראן, סוכני המיליציות שלה ומנגנוני הביטחון ומנגנוני הצבא שלה – הממשל האמריקני יישא באחריות לכך, אם היא לא תפעל להציל את עיראק והעם העיראקי מההגמוניה והכיבוש האיראני ולהפסיק את שפיכות הדמים, ההרס, ההצתה והשינוי הדמוגרפי", אמר א-דורי בסרטון. לאחר מכן הוא קרא לכולם להתאחד סביב דגלה של הקואליציה הערבית בהנהגתה של סעודיה נגד איראן".

   

  לאחר מכן הוא התייחס למצב בתימן ואמר כי יש שתי דרכים לטפל במשבר הנוכחי: "הדרך העדינה והמהירה יותר היא לאלץ את איראן ואת סוכניה בזירה הבינלאומית לציית להחלטות מועצת הביטחון הנוגעות לעניין ולתוצאות של הדיאלוג הלאומי בתימן, בצלה של הממשלה הלגיטימית והלאומית בחסות מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ. הדרך השנייה היא הסלמה במרדף אחר הסוכנים של איראן וחיסול כל היכולות שלהם והמשאבים שלהם".

   

  לאור אותן עמדות לא מפליא שהקלטת הגיעה לידיו של הערוץ הסעודי ולאחר מכן צוטטה בהרחבה בתקשורת הערבית המזוהה עם האג'נדה הסעודית.

   

  א-דורי הואשם לא אחת בעבר כי הוא ואישים אחרים ששירתו כקצינים בכירים בצבא סדאם חוסיין מסייעים לדאעש להשתלט על אזורים רבים בעיראק. בתמיכתם בדאעש ביקשו א-דורי ובני בריתו, שמשטרם היה משטר סוני, לקרוא תיגר על הממשלה המרכזית בבגדד, שהיא ממשלת שיעית כעת.

   

  בכירים עיראקים טענו כי א-דורי הקים גוף צבאי ששיתף פעולה עם דאעש, ואנשי א-דורי בעצמם אישרו את הדברים. לאחר הדיווחים על חיסולו לפני כשנה מסרה ממשלת מותו כי חיסולו של א-דורי הוא "מכה קשה" לדאעש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים