שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חדש ביפן: לשלם בטביעת אצבע במקום באשראי
  הממשלה תחל את הניסוי כבר הקיץ - והתקווה היא לפרוש את המערכת במלואה בטוקיו עד אולימפיאדת 2020, כך שתיירים יסתדרו בלי כרטיס אשראי
  יפן רוצה להגדיל את מספר התיירים המגיעים אליה לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020, וכדי לעשות זאת היא מוצאת עכשיו דרך חדשה להקל עליהם: במקום להיסחב עם כרטיסי אשראי, הם יוכלו לבצע רכישות בחנויות שונות בעזרת טביעת אצבע בלבד.

   

  הממשלה היפנית תוציא לדרך את הניסוי המהפכני בקיץ הקרוב: כ-300 בתי עסק, בהם מלונות, מסעדות וחנויות מזכרות, ישתתפו בניסוי. תיירים יוכלו להירשם לתוכנית, ואז לצאת למסע הקניות שלהם. כשיגיעו לקופה לא יצטרכו לשלוף כרטיס, אלא יניחו את אצבעותיהם על סורק – והוא יזהה אותם ויעביר לבעל העסק את פרטי האשראי שאותם צריך לחייב.

  הכול באצבע. הבעיה העיקרית - הדאגה לפרטיות (צילום: Shutterstck) (צילום: Shutterstck)
  הכול באצבע. הבעיה העיקרית - הדאגה לפרטיות(צילום: Shutterstck)

  ממשלת יפן מקווה שהמערכת החדשה תסייע להילחם בהונאות האשראי, והיא מתכוונת להכניס אותה גם לבנקים ולמוסדות נוספים. היא מקווה לרשת את טוקיו כולה במערכת הזו עד לאולימפיאדה ב-2020.

   

  מטרת המערכת היא כמובן גם לקדם את תדמיתה של יפן כמעצמה טכנולוגית, אבל יוזמי הפרויקט מודעים לאתגרי הענק שאיתם
  הם עוד צריכים להתמודד, ובראשם סוגיית הפרטיות. החשש הוא שתיירים רבים יימנעו מלתת טביעות אצבע מחשש שפרטיהם ידלפו וינוצלו לרעה. על כך יצטרכו היפנים לתת את הדעת – ויש להם עוד ארבע שנים לעשות זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים