שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השופט לפרקליטות: כתב אישום לשמעוני תוך חודש או שיוכל לשוב לעירייה
  בית המשפט האריך את הרחקתו מעיריית אשקלון של ראש העיר שחשוד בעבירות שוחד ומרמה ב-30 ימים נוספים, אך הודיע לנציג הפרקליטות כי יש לה עד תום תקופת ההרחקה כדי להגיש כתב אישום

   

  שמעוני הורחק לחודש וממתין לכתב אישום    (צילום: יוגב אטיאס ועידו ארז)

  שמעוני הורחק לחודש וממתין לכתב אישום    (צילום: יוגב אטיאס ועידו ארז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בית משפט השלום בראשון לציון קבע כי ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני יורחק מהעירייה לעוד 30 יום. עם זאת, השופט רפי ארניה וקבע שתוך הזמן הזה חייבת הפרקליטות להגיש כתב אישום ואם לא - שמעוני יחזור לתפקידו.

   

  נציגת המשטרה בדיון טענה כי גובשה כמעט באופן סופי המסכת הפלילית ותוך חודש יומצא כתב חשדות לקראת הגשת כתב אישום נגד שמעוני. נציגת המשטרה הוסיפה כי ישנן ראיות לכאורה לסיכוי סביר להרשעה.

  איתמר שמעוני בבית המשפט, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  איתמר שמעוני בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

  עורכי הדין סטרשנוב ולונדון ()
  עורכי הדין סטרשנוב ולונדון

  סנגוריו של שמעוני, עורכי הדין ירון לונדון, אופיר סטרשנוב ואייל כהן, מחו על בקשת המשטרה: "לא ייתכן שהמשטרה תחליט מי ראוי ומי לא להיות ראש העיר. אין לו מה להזיק וראוי שהוא יחזור לתפקידו. הוא יכול לחזור לתפקידו וכשיוגש כתב אישום אפשר לבקש את השעייתו".

   

  השופט ארניה קבע כי המסמכים שהוגשו בתיק מלמים כי התשתית הראייתית והמשפטית נגד שמעוני גובשה באופן ניכר ושיש כרגע צורך להשיב על מספר שאלות מצומצם. עם זאת, דחה ארניה את בקשת המשטרה להאריך את הרחקתו של שמעוני בשלושה חודשים בטענה כי "אין צורך בכך".

   

  לסיכום אמר השופט כי אם לא יוגש כתב אישום עד 13 במאי נגד שמעוני, הוא יהיה ראשי לשוב לתפקידו כראש העיר אשקלון.

   

  שמעוני נעצר בחודש ינואר בחשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים ומתן שוחד, ובתחילה אף לחשד בעבירות אונס. לטענת המשטרה, הוא ניצל את מעמדו ותפקידיו, גם כראש עיר וגם תפקידיו הקודמים, לקיים קשרים אסורים עם נשים. מעצרו הוארך כמה פעמים והוא אף נשלח לאחר מכן למעצר בית, ונאסר עליו לשוב לעבודתו בעירייה.

   

  שמעוני הכחיש את המיוחס לו, אולם לגבי הסכם אחד שביצע עם אחת הנשים הייתה הסכמה שבשתיקה. יחד עם זאת, הוא טען כי כל מה שהיה מעולם לא היה בכפייה. לטענת המשטרה, בבקשתה להרחיק את שמעוני נטען בין היתר כי הוא מימן את הסכמי השתיקה על ידי כספי שוחד שלקח באמצעות מערכת מסועפת של העברת כספים מקבלנים בעלי אינטרס בעיר אשקלון. בתמורה לכספים האלה העניק שמעוני על פי החשד טובות הנאה כראש עיר. עוד טענה המשטרה כי הסכמי ה"הלוואה" שקיים שמעוני עם אותם קבלנים היו מצג שווא שיצר אחיו של שמעוני, שחתם על ההסכמים.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  שמעוני בבית המשפט, היום
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים