שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחלף חדש על כביש 71, סמוך לבית השיטה

  במקום הצומת המוכר סמוך לבית השיטה, הוקם על כביש 71 מחלף חדש המאפשר מעבר אל ומכביש 669 - ללא רמזורים ובאופן בטוח מבעבר

  מחלף חדש נחנך הבוקר על כביש 71 סמוך לקיבוץ בית השיטה, במקום הצומת המוכר. מלבד הסדרת התנועה בצומת הכבישים 71 ו-669 המוביל לעמק המעיינות ולכביש 90, הוקמה הפרדה מפלסית מעל מסילת רכבת העמק שנסללה במקביל לכביש.

   

   (חברת נתיבי ישראל) (חברת נתיבי ישראל)
  (חברת נתיבי ישראל)

   

  המחלף החדש כולל הרחבה של כביש 71, ונסיעה ישירה מעפולה לכיוון בית שאן בשני הכיוונים. במקום הוקמו שני גשרים עליהם נסלל כביש 669 - האחד באורך 62 מטר חוצה את כביש 71, האחר באורך 55 מטר. בנוסף, הפנייה מכביש 71 ל-669 בשני הכיוונים תתבצע כעת באמצעות "רמפות" וכיכרות וללא רמזורים.

   

  בחברת נתיבי ישראל אמרו כי האיצו את העבודות והשתדלו לסיימן לפני חופשת הפסח בה הכבישים עמוסים במטיילים. "השלמת מחלף בית השיטה היא בשורה משמעותית לתושבי האזור, העובר בימים אלו מהפכה בדמות הקמת רכבת העמק ושדרוג כלל תשתיות התחבורה", אמר ניסים פרץ, מנכ"ל חברת נתיבי ישראל. "הפרויקט מבטיח לתושבי האזור ולכל עם ישראל נסיעה נוחה ובטוחה".

   

  פרויקט ההפרדה בין הכבישים הסמוכים לכביש 71 ומסילת רכבת העמק, כולל בסך הכל שבע הפרדות מפלסיות. בנתיבי ישראל אמרו כי תוכננו בחשיבה כוללת, "למניעה מרבית של חיכוך בין כלי הרכב וכלי הרכב החקלאיים המשתמשים במערכת הכבישים, לבין מסילת רכבת העמק וכמו כן, הקלת אופן הכניסה והיציאה מהישובים לאורך כביש 71 והשתלבות בתנועה בבטחה". בנוסף יוסדרו במסגרת הפרויקט המורכב גם נתיבי רכיבה על אופניים, תטופל מערכת הניקוז וכן יוסדרו הנחלים חרוד ושזיפים כמו גם פארק קיבוץ גבע.

   

  תושבי האזור, עם זאת, טוענים כי התוכנית מתייחסת אך ורק לאזורים בהם יש צורך בהפרדות מפלסיות, וכביש 71 עצמו נותר כביש אדום ללא גדר הפרדה בטיחותית.

   

  בחברה, הסוללת גם את מסילת רכבת העמק, אמרו כי עם הפעלתה, בתוך כשנה, תצומצם באופן משמעותי תנועת כלי הרכב והמשאיות בכבישי האזור. ובכך גם תסייע בצמצום תאונות הדרכים ושיפור איכות הסביבה. המסילה, בין חיפה לבית שאן דרך עפולה, תאפשר להגיע מעמק בית שאן לחיפה תוך כ-50 דקות. בקו חמש תחנות - לב המפרץ, יקנעם-כפר יהושע, מגדל העמק-כפר ברוך, עפולה ובית שאן.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חברת נתיבי ישראל
  מחלף כביש 71
  חברת נתיבי ישראל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים