שתף קטע נבחר

האם אפל עומדת להחליף את מסכי האייפון?

דיווחים ברחבי הרשת מספרים על הזמנה של 100 מיליון מסכים בטכנולוגיית OLED שקיבלה סמסונג מחברת אפל, שאמורים להיות חלק ממפרט האייפון שיגיע בשנת 2017

מאז מכשיר האייפון 4 שהושק בשנת 2010, נשארת חברת אפל נאמנה לטכנולוגית ה-IPS בכל מה שקשור למסכי המגע בהם היא השתמשה למכשירי האייפון השונים במהלך השנים. טכנולגיית IPS או בשמה המלא: In-Plane Switching, היא הטכנולוגיה הנפוצה ביותר בתחום מסכי המגע לסמארטפונים וחברת LG היא למעשה זו שמייצרת בין היתר עבור אפל את המסכים למכשירי האייפון עד היום.

 

בקרוב? אייפון עם מסך OLED (צילום: Apple) (צילום: Apple)
בקרוב? אייפון עם מסך OLED(צילום: Apple)

 

דיווחים עיקשים ברחבי הרשת ואחד ספציפי שמצוטט בגרסה הסינית של הוול-סטריט ג'ורנל מגלים שאפל הזמינה מחברת סמסונג לא פחות מ-100 מיליון מסכי OLED המיועדים למכשיר האייפון פלוס, הגרסה הגדולה של האייפון, כשהיעד הסופי הוא מכשיר האייפון שייצא בשנת 2017. על פי הסכימה הדי קבועה של אפל, הוא אמור להיות האייפון 7S פלוס. חברת סמסונג מחזיקה פסי ייצור יעודיים עבור מסכי ה-OLED בהם היא משתמשת עבור מכשירי הגלאקסי שלה החל מהדגם הראשון בסדרה ואשר מבוססים על דיודות אורגניות הפולטות אור. מסכי ה-OLED מוכרים כמוארים יותר ובעלי צבעים "חיים" יותר, לעיתים אף פחות מציאותיים, ולכן הם בד"כ נחשקים יותר ע"י משתמשי הסמארטפונים ואף הטלוויזיות.

 

גלאקסי S7 עם מסך AMOLED (צילום: Samsung) (צילום: Samsung)
גלאקסי S7 עם מסך AMOLED(צילום: Samsung)

 

כמו כל השמועות הנוגעות למכשירי אייפון עתידיים, גם שמועה זו עדיין לא מבוססת דיו על מנת לבשר את הבשורה ובהחלט ייתכן שהיא אמורה לשמש כמנוף במו"מ התמידי שיש בין אפל ובין חברת LG, יצרנית המסכים הנוכחית של האייפונים, על מנת להוריד מעט בעלויות העסקה, שכן כיום עלויות הייצור של מסכי ה-OLED נמוכים יותר מאשר מסכי ה-LCD בטכנולוגיית ה-IPS.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים