שתף קטע נבחר

אייל גולן יופיע בעצרת לחייל היורה: "הבן של כולם"

שורת אמנים יופיעו במפגן תמיכה בחייל שירה במחבל בחברון, ובהם גם גולן, דוד ד'אור והראפר סאבלימינל. השחקנית רבקה מיכאלי: "במדינה הזויה גם העצרת הזאת מתקבלת על הדעת". לוסי אהריש: "מוסר מעוות"

 

אייל גולן והחייל. הזמר ביקש לדחות את העצרת עד שובו מחו"ל (צילום: צביקה טישלר, שאול גולן) (צילום: צביקה טישלר, שאול גולן)
אייל גולן והחייל. הזמר ביקש לדחות את העצרת עד שובו מחו"ל(צילום: צביקה טישלר, שאול גולן)

שורת אמנים, ובראשם אייל גולן, הביעו את הסכמתם להופיע בעצרת תמיכה בחייל שירה במחבל בחברון. גולן השוהה כעת בקפריסין ביקש לדחות את העצרת ליום שלישי, עת ישוב ארצה, ובסביבתו אמרו כי מדובר בהבעת תמיכה בחייל. גולן עצמו אישר: "החייל הוא כמו הבן של כל עם ישראל. ביום שלישי אני מגיע לתמוך בחייל ומשפחתו". השחקנית רבקה מיכאלי: "במדינה הזויה גם העצרת הזאת מתקבלת על הדעת".

 

העצרת שבה יופיעו גם ישי לפידות, דוד ד'אור והראפר סאבלימינל, עוררה כצפוי מחאה. "זה נראה לי הזוי שהם מטעינים את השנאה שמתחוללת כאן. מן הראוי לחכות לסיום החקירה, נראה לי הזוי שאמנים מחליטים לקחת את הדין לעצמם", אמרה מנחת הטלוויזיה, לוסי אהריש. "אני לא יודעת מה עבר לאמנים בראש, כאילו אתם רוצים שיתר האנשים יאהבו אתכם כי ברחוב תומכים בחייל? אני לרגע לא מצדיקה את המחבל ומבינה שהוא בא לרצוח חפים מפשע".

 

אהריש הוסיפה: "איפה אנשים שיעשו עצרות תמיכה לחיילים שאיבדו את החיים שלהם בפיגועי טרור? איפה עצרת תמיכה לאברה מנגיסטו והתושב הערבי הישראלי שמוחזקים בעזה? מה נסגר עם המוסר המעוות של האנשים במדינה הזאת? ולראות שאומנים משתפים פעולה עם זה, זה פשוט תעודת עניות לנו כחברה ישראלית!".

 

אחינועם ניני הגיבה בפייסבוק שלה לכוונה לערוך את העצרת וכתבה: "קשה לי לתאר במילים את מה שאני מרגישה נוכח העצרת המזעזעת הזו. סוף העולם. הבן של כולנו? לא שלי. לא חינכתי ילדיי לרצוח".

 

על פניו נראה שמדובר בניסיון של גולן לחזור ללב הקונצנזוס לאחר פרשיית המין שבה הסתבך עם אביו.

 

היום: כתב אישום לחייל

ביום חמישי הוחלט כי החייל היורה יואשם בסעיף של הריגה. כתב האישום נגדו צפוי להיות מוגש היום (שני) ועד אז הוא שוהה במעצר פתוח במחנה נחשונים ליד ראש העין. בקשת משפחתו לשחררו, להעניק לו טלפון או לתת לו להיפגש עם חברתו נדחו על ידי בית הדין.

 

מתחקיר האירוע שהוא נורה המחבל למוות, לפני למעלה משלושה שבועות, עולה כי היורה היה חלק מכוח נוסף

שהגיע לאחר שהכוח הראשוני ניטרל את המחבל. לפי תחקיר אלוף פיקוד המרכז, החייל החליט על דעת עצמו לפתוח באש. לאחר התחקיר, שני מפקדי מחלקה ומפקד הפלוגה ננזפו על ידי מפקד חטיבת כפיר, על כך שלא טיפלו במחבל ולא פינו אותו.

 

התובע סא"ל אדורם ריגלר, הפרקליט לענייני מבצעים, אמר כי ראיות חדשות שהצטברו שוללות את טענות ההגנה ומחזקות את התביעה. "שני דברים שנוספו מאז הערעור בבית הדין לערעורים בקריה הן חוות הדעת הפתולוגית שקובעת באופן מפורש שפרט לפגיעה בראש של המחבל, אף פגיעה אחרת לא הייתה גורמת למותו של המחבל. האפשרות של מוות מדימום אחר בגופו נדחתה בדוח. כמו כן, יש דוח של מעבדה לזיהוי פלילי שטרם התקבלו ממנו כל הראיות ובהן סרטונים. סרט המרכזי שהוצג לבית הדין נקבע שהוא אותנטי ולא ערוך".


פורסם לראשונה 17/04/2016 22:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר, שאול גולן
תומך בחייל. אייל גולן והחייל היורה
צילום: צביקה טישלר, שאול גולן
מומלצים