שתף קטע נבחר

בעקבות האיומים: משרד התיירות משעה תקציב העתק להבאת תיירות גאה לארץ

הארגונים הגאים מחו נגד תקציב העתק של 11 מיליון השקלים להבאת תיירים גאים לישראל ונגד "מטוס הגאווה" של משרד התיירות. במשרד החליטו להשעות את הקמפיין ולא לקחת חלק באירוע ש"יהפוך מכזה בעל פוטנציאל תיירותי לאירוע מחאה בלבד"

משרד התיירות משעה את תקציב 11 מיליון השקלים שנועדו לקידום התיירות הגאה לישראל . כך נודע הערב (ב') ל-ynet. החלטת המשרד מגיעה יום לאחר האיומים מצד ארגוני הקהילה הגאה, לפיהם אם הממשלה לא תשווה את התקציב לזה המושקע בקהילה הגאה בארץ - או תצמצם את הפער בין התקציבים, יבטלו את המצעד ויהפכו אותו להפגנת מחאה נגד הממשלה.

 

גורמים המצויים בפרטים אמרו הערב ל-ynet כי האיומים הנשמעים לביטול מצעד הגאווה והפיכתו מאירוע בעל פוטנציאל תיירותי לאירוע מחאה בלבד, הביאו להחלטת משרד התיירות להשעות את הקמפיין לשיווק המצעד בעולם. נכון לרגע זה, לא ברור מה עתידו של התקציב והאם ייעשה בו שימוש בהמשך. כמו כן, טרם ידוע מה יעלה בגורל תוכנית "מטוס הגאווה" של משרד התיירות, עליה פורסם לראשונה ב-ynet.

 

סערת הגאווה - הסיקור המלא ב-ynet:

תוכנית משרד התיירות: 11 מיליון שקל להבאת תיירים גאים לישראל

לראשונה: מטוס ייצבע בצבעי הגאווה 

"מטוס צבעוני זה הדבר האחרון שצריך" / דעה

"לא מתבייש ב-11 מיליון שקלים" / דעה

ארגוני הגאווה מאיימים לבטל את מצעד הגאווה

 

מפגן מחאה במקום מצעד גאווה

ארגוני הקהילה הגאה, בראשות האגודה למען הלהט"ב, פרסמו אתמול הודעה בה נכתב בין היתר:

"הממשלה מתכוונת לנצל את ההפגנה שלנו כדי להראות לעולם כמה היא סובלנית כלפי להט"ב. יש לנו אחריות משותפת כלפי חברות וחברי הקהילה שלנו לקדם אותם ולדאוג להם. בשל הקולות שעולים מהשטח, הפער המגוחך שבין מטוס צבוע לבין התעלמות מדרישת הקהילה לחקיקה ותקציבים מקומם". בארגוני הגאווה איימו בין היתר לבטל את מצעד הגאווה בתל אביב, או כאמור להפוך את האירוע למפגן מחאה נגד הממשלה.

מצעד הגאווה, בשנה שעברה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מצעד הגאווה, בשנה שעברה(צילום: עידו ארז)

עיריית תל אביב הביעה תמיכה במטרות הארגונים ובמסיבת עיתונאים שנערכה היום בשעות אחר הצהריים אף הצטרפה למחאה. "המצעד הוא סמל לשותפות, הוא לא יתקיים בלי ששני הצדדים ירצו בו", נכתב בהודעת העירייה.

מטוס הגאווה. לא ייצא לפועל? ()
מטוס הגאווה. לא ייצא לפועל?
 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, משרד התיירות שאף להקצות את תקציב העתק להבאת תיירים גאים לישראל בקמפיינים רחבים, בעיקר בצפון אמריקה ובאירופה. כחלק מהתוכנית תוכננה צביעתו של מטוס מיוחד בצבעי דגל הגאווה, ככל הנראה בשיתוף פעולה עם חברת ישראייר. על המטוס אמורים היו להיות זוכי תחרויות אינסטגרם שונות שאמורים היו לקבל כפרס את הטיסה למצעד הגאווה בישראל. נכון לעכשיו ובהתאם להשעיית התקציב, נראה שגם יוזמה זו לא תצא לפועל.

 

אימרי קלמן וחן אריאלי, יושבי ראש האגודה למען הלהט"ב מסרו בתגובה ל-ynet: "זה הזמן לזכור היטב - ההחלטה להעביר את התקציב לא נעשתה יחד עם הקהילה, והתקציב לא יועד עבור הקהילה אלא עבור קידום התיירים הגאים. השעיית התקציב ממשיכה את הקו הזה, משל הייתה הקהילה כלי שרת במשחק של משרד התיירות. התקציב יועבר אם נרקוד לצלילי החליל, וכאשר אנו דורשות תשלום עבור ההשתתפות בריקוד, התקציב מבוטל.

 

"לא ראוי ששרים יאיימו על אזרחי המדינה, משלמי המיסים, המשרתים בצבא, בהשעיית תקציבים, אשר מקורם כספי ציבור. הקהילה ממשיכה בדרישותיה לשוויון זכויות והתיירים ימשיכו לבקר בעיר תל אביב, בדיוק כפי שהגיעו בשנים האחרונות, ללא מטוסים צבועים וללא תקציבי קמפיין מנופחים. הקהילה תמשיך לדון כיצד תרצה להעביר את המסרים הראויים בעיניה באירועי הגאווה. כעת כשהתפנו 11 מיליון שקלים - יש להעבירם לטובת הקהילה הגאה ולא לצביעת מטוסים".


פורסם לראשונה 18/04/2016 19:11

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס הגאווה. יישאר חזון על הנייר
מומלצים