שתף קטע נבחר

ארגוני הלהט"ב מאיימים לבטל את מצעד הגאווה בתל אביב

משרד התיירות הכריז כי ישקיע 11 מיליון שקל בקמפיין להבאת תיירות גאה. ארגוני הלהט"ב יוצאים נגד היוזמה. הסיבה: הפער בין ההשקעה בקמפיין לבין ההשקעה בבעיות הקהילה בארץ. "יש לנו אחריות כלפי חברי הקהילה"

ארגוני הלהט"ב מאיימים: נבטל את מצעד הגאווה בתל אביב. המדינה הודיעה כי תשקיע 11 מיליון שקל בקמפיין תיירות גאה למצעד הגאווה. אלא שבארגוני הקהילה הגאה זועמים על פער התקציבים בין ההשקעה לקמפיין מצעד הגאווה הישראלי בעולם לבין ההשקעה בקהילה בארץ. "הארגונים קורסים תחת הנטל התקציבים נחוצים דווקא לפעילויות ותמיכה".

 

"מטוס צבעוני זה הדבר האחרון שצריך" / דעה

 

חן אריאלי, יו"ר שותפה של האגודה למען הלהט"ב, אמרה: "אנחנו זועמים על הפער המגוחך בין תקציב שמתהדר בקהילה הגאה לבין זה התומך בה. אנחנו בוחנים את האפשרויות שלנו, שאחת מהן היא ביטול מצעד הגאווה בתל אביב".

 

 

כפי שפורסם ב-ynet, משרד התיירות הודיע שישקיע 11 מיליון שקל בהבאת תיירות גאה לישראל, יקיים תחרות בינלאומית לקהילה וכן יצבע מטוס ממותג בצבעי גאווה. אלא שבקהילה הגאה לא אהבו את היוזמה ואמרו כי המטוס רק מדגיש את הפער בין התקציבים.

מטוס הגאווה ()
מטוס הגאווה
 

במכתב לשותפים וחברים טוענים אריאלי ואימרי קלמן, מנכ"לים שותפים בארגון, כי "הקהילות הגאות במדינות רבות חגגו השנה הרבה הישגים. נישואים גאים, שינוי מדיניות תרומות הדם של הומואים וביסקסואלים, תמיכה של ממשלות ותמיכה של חברות מסחריות למען שוויון זכויות. אל מול כל זה, הקהילה הגאה בישראל חוותה את אחת השנים הקשות שלה. רצח במצעד בירושלים, הצעות חוק רבות שלא הצליחו לעבור בוועדת השרים ובמליאה, אלימות ודברי הסתה של חברי כנסת ושר בממשלה".

 

עוד נכתב כי "השנה הממשלה מתכוונת לנצל את ההפגנה שלנו כדי להראות לעולם כמה היא סובלנית כלפי להט"ב. יש לנו אחריות משותפת כלפי חברות וחברי הקהילה שלנו לקדם אותם ולדאוג להם. בשל הקולות שעולים מהשטח, הפער המגוחך שבין מטוס צבוע לבין התעלמות מדרישת הקהילה לחקיקה ותקציבים מקומם. אנחנו נבחן את האפשרויות העומדות בפנינו, בשיתוף אתכם, ונחליט כיצד לציין את הגאווה שלנו בדרך שמשרתת אותנו".

 

מעיריית תל אביב נמסר כי "מצעד הגאווה יתקיים כסדרו. עיריית תל אביב-יפו מברכת את משרד התיירות על הצטרפותו השנה לקידום המצעד בהשקעה של 11 מיליון שקלים. העירייה מקווה שגם משרדי ממשלה נוספים יירתמו לנושא ויבינו את החשיבות הרבה בקידום זכויות הקהילה הגאה בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מצעד הגאווה, יוני 2015
צילום: עידו ארז
מומלצים