שתף קטע נבחר

"אני לא מתבייש ב-11 מיליון שקלים" / דעה

"מטוס הגאווה" מעורר סערה בקהילה הגאה בשל ההשקעה העצומה בתיירות הנכנסת, בזמן שלא ניתנות זכויות מלאות ללהט"בים בישראל. שי דויטש, שהוביל את הפעילות לקידום תיירות גאה לתל אביב וכיהן כיו"ר האגודה למען הלהט"ב כותב בטור מיוחד: "המלחמה מול משרד התיירות חוטאת למטרה"

וואו, מטוס גאווה ו-11 מיליון שקלים - כותרת יפה שמעוררת באזז והמון תגובות נגד, וקצת מטשטשת את מוסר ההשכל.

משרד התיירות של ישראל רואה בקהילה כסגמנט לגיטימי, שווה ערך, שהממשלה ביוזמתה ללא מעורבות או תחנונים של ארגוני הקהילה מבצעת, משקיעה ומקדמת.

בוודאי שיצרחו מיד שזה רק בגלל פינקוואשינג ושלא סופרים את הקהילה - טיעונים לגיטימיים, וגם אם יש בהם מן האמת, זו לא כל האמת. האמת היא שמשרד התיירות והקהילה עברו תהליך שהקהילה צריכה לעבור עם כל משרדי הממשלה.

 

ב-2005 זה היכה בי שאנו קהילה שקופה ושירותי המדינה לא ניתנים לנו. שהזכויות שהשגנו והנראוּת המאסיבית שלנו לא מתורגמים לא לתקצוב ממשלתי ולא לתרומה של הקהילה העסקית, וכמי שעובד בתעשיית התיירות השתכנעתי שבאמצעות התיירות נוכל לשבור את תקרת הזכוכית.

שי דויטש (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
שי דויטש(צילום: ירון ברנר)

מאז עשינו המון והצלחנו לחולל מהפך. זה סיפור ארוך מדי לפוסט שהוא גם ככה ארוך אז בתמצית מה שעשינו: זיהינו משרד ממשלתי שלא מתייחס אלינו, עבדנו מול הדרג המקצועי ושכנענו אותם שיש פה צורך מהותי וצריך להתחיל לטפל בו, המחשנו שחסר להם ידע ונדרש שיתוף פעולה עם ארגוני הקהילה ולתקצב את פעילותם, עבדנו יחד כמה שנים, הראינו כיצד אנו עונים יחד על המשימה שלו והובלנו את המשרד להכניס אותנו אל ספר התקציב ומשימותיו הקבועות ובתוך עשור הפכנו משקופים למתקוצבים בסכום משמעותי.

 

משרד התיירות משקיע בקהילה כפי שהוא אמור לעשות וכמו שאני רוצה ומצפה שכל משרד ממשלתי יעשה. איני דורש בִּמְקוֹם. אני דורש גם וגם, ואת אותו תהליך נדרש ליישם אצל כולם. משרדי הרווחה והבריאות נמצאים בעיצומו של אותו תהליך, וגם משרד התרבות בראשיתו. בכולם הקהילה הראתה צורך, המשרד הבין שבשלב ראשוני נדרש שיתוף פעולה עם ארגוני הקהילה ומשנה לשנה התקצוב גדל והמשרד יוזם ומטפל בקהילה כחלק אינטגרלי מפעילותו.

 

אני לא מתבייש ב-11 מיליון שקלים וגאה מאוד בכל התהליך שהובלתי ולאן שהוא הביא אותנו, וחושב שהמלחמה מול משרד התיירות חוטאת למטרה. אם משרד התיירות יכול גם משרד החינוך יכול, וגם הבריאות, וגם היתר. ואנחנו צריכים להמשיך להיאבק על כך לא רק בפוסטים ובהפגנות אלא בעבודה קשה ימים כלילות שייתכן ויקחו עשור - אבל זה יקרה.

 

לשמחתי בדיון שעלה בעקבות מטוס הגאווה, הועלו מספר רעיונות מעולים כמו סבסוד חבילות בשיתוף סוכני הנסיעות מיעדים מסוימים, הכשרת טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות כמדריכי תיירים והקצאת משאבים גם לערים נוספות לציון שבוע הגאווה. אני משוכנע שמשרד התיירות יהיה קשוב לנושא ואנסה לסייע לקדמו.

 

שי דויטש הוביל את הפעילות לקידום תיירות גאה לתל אביב וכיהן כיו"ר האגודה למען הלהטב בישראל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים