שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חברת פרלמנט מהלייבור: לעשות לישראל רילוקיישן
  עוד שערורייה אנטישמית בבריטניה, בעקבות חשיפת פוסט של חברת הפרלמנט נז שאה, שבו קראה להעביר את ישראל לארה"ב וכתבה: "הנה, הבעיה נפתרה". ובאיזו ועדה היא חברה? בזו שבודקת את האנטישמיות
  מפלגת הלייבור בבריטניה שוב מסתבכת היום (ג') בציוצים אנטישמיים, אחרי שנחשף כי חברת פרלמנט מטעמה, נז שאה, פרסמה פוסט שבו הציעה להעתיק את מדינת ישראל לארה"ב וכך לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני, תוך שהיא מוסיפה הערות ציניות נגד ישראל. בעקבות החשיפה היא התפטרה מאחד מתפקידיה - יועצת לשר האוצר של ממשלת הצללים של הלייבור.

   

  נז שאה, חברת פרלמנט מברדפורד, פרסמה את הפוסט ב-2014, תשעה חודשים לפני שהפכה לחברת פרלמנט, וחשיפתו של הפוסט בימים האחרונים גרמה לה מבוכה גדולה.

  התמונה שפורסמה בפוסט המקומם של חברת הפרלמנט ()
  התמונה שפורסמה בפוסט המקומם של חברת הפרלמנט

  בפוסט ההוא שיתפה נז שאה תמונה שבה נראית הצורה של מפת ישראל גזורה ומוטמעת בתוך שטח ארה"ב. לתמונה מתלווה הכיתוב "הפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני – לעשות לישראל רילוקיישן לארה"ב". בתמונה נכתב עוד שהאמריקנים אוהבים את הישראלים ושעלות המהלך תהיה פחותה מאשר העלות של שלוש שנות סיוע ביטחוני אמריקני לישראל – ולכן הוא כדאי.

   

  חברת הפרלמנט שאה הוסיפה בפוסט שלה את האמירה הצינית: "הבעיה נפתרה", וכתבה שהדבר יכול לחסוך כסף רב. כעת, בעקבות חשיפת הפוסט והביקורת עליה, פרסמה חברת הפרלמנט הודעת התנצלות. היא הדגישה שהפוסט נכתב לפני שנתיים ואינו משקף את עמדותיה, ושהיא מתנצלת אם מישהו נפגע. היא עצמה, אגב, חברה בוועדה בפרלמנט שמנהלת בימים אלה בדיקה סביב התגברות האנטישמיות בבריטניה.

  נז שאה. לא הראשונה שמסתבכת ()
  נז שאה. לא הראשונה שמסתבכת

  הסערה הזו באה דווקא בשעה שמפלגת הלייבור מתמודדת עם טענות שלפיהן גורמים אנטישמיים ואנטי-ישראליים קיצוניים חדרו לשורותיה. רק בחודש שעבר השעתה

  המפלגה - בפעם השנייה - את חברת המפלגה ויקי קירבי, בעקבות ציוצים בעלי ניחוח אנטישמי שפרסמה בטוויטר בשנת 2014 ושבהם כתבה בין השאר שליהודים יש אף גדול ושהיטלר הוא "האל הציוני".

   

  יו"ר מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין, שנחשב לאחד ממבקריה החריפים ביותר של ישראל וכינה בעבר את חמאס וחיזבאללה "ידידיי", אמר רק לאחרונה כי בלייבור אין שום מקום לאנטישמיות, לאיסלאמופוביה או לשנאת זרים מכל סוג שהוא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חברת הפרלמנט נז שאה. "סליחה אם מישהו נפגע"
  מומלצים