שתף קטע נבחר

מותו של שקע האוזניות, 3.5 מ"מ

כרוניקה של מוות ידוע מראש: אינטל מצטרפת ל"מאבק" לחיסולו של שקע האוזניות הישן והסטנדרטי. תדחוף את אלטרנטיבת ה-USB-C

זה התחיל כשמועה על הכוונות של חברת אפל לבטל באייפון הקרוב את שקע האוזניות הסטנדרטי, אותו שקע 3.5 מילימטר שמלווה אותנו החל מהרדיו הראשון שהוציאה חברת סוני בשנת 1964 ובעצם קיבל את הפופולריות הגדולה שלו מאוחר יותר בשנת 1979 עת השיקה סוני לראשונה ביפן את הווקמן, ועכשיו לאחר שיצרנית סמארטפונים סינית בשם LeEco הכריזה על שלושה סמרטפונים אשר לראשונה לא יכללו את שקע האוזניות, מתגייסת גם חברת אינטל למטרה הזו ומכריזה על הצעתה להדיח את שקע אוזניות הישן והאנלוגי ולהפעיל במקומו את שקע ה-USB-C לאחר כמובן שיעבור את ההתאמה הנדרשת להעביר גם סאונד.

 

ישן אל מול חדש (צילום: גיא לוי) (צילום: גיא לוי)
ישן אל מול חדש(צילום: גיא לוי)

 

מכשירים חדשים רבים מגיעים כעת עם שקע ה-USB-C במקום שקע המיקרו USB שמלווה את מכשירי האנדרואיד כבר מספר שנים ומשמש בעיקר לטעינה והעברת מידע ואינטל מציעה להתאים את התקן החדש למטרות אודיו.

מלבד היותו רכיב אנלוגי ומיושן, שקע האוזניות הישן גם תופס נדל"ן רב על גבי לוח האם של המכשירים החדשים ומחייב את היצרניות השונות להתחשב בגודלו. כתוצאה מכך, מכשירים מיוצרים בעובי מינימלי מסוים שמתחייב מעצם הכנסת הרכיב והשאיפה כיום של אותן יצרניות היא לעשות מכשירים דקים ומעוצבים ככל שניתן, דבר שיקבל חיזוק משמעותי כשהשקע הישן יחתום על טופס הטיולים שלו ודחיפה מגוף גדול ומשפיע כמו אינטל תעזור ללא ספק להנחיל את התקן החדש מהר יותר.

 

השקע הישן ייעלם (צילום: גיא לוי) (צילום: גיא לוי)
השקע הישן ייעלם(צילום: גיא לוי)

 

היותו של החיבור החדש דיגיטלי יאפשר גמישות רבה הן באיכויות הסאונד שיועברו מהמכשיר לאוזניות היעודיות ובנוסף ניתן יהיה לפתח אוזניות מיוחדות שישאבו נתונים על הפעילות  ובריאות הגוף שלנו ויעבירו את המידע בצורה אמינה ומהירה ישירות לסמארטפון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים