שתף קטע נבחר

ברית כוח האדום-ירוק - סכנה לישראל ולעולם

האויב של אויבי הוא חברי, לכן השמאל האדום האירופי האנטי-קפיטליסטי, התייצב לצד הירוק האיסלאמי, כדי ליצור את הברית האדומה-ירוקה

עליית ברית האדום-ירוק בשנים אחרי קריסת ברית המועצות מאתגרת משטרים דמוקרטים בכל העולם. תהליך זה, מתחיל להשיג הישגים מרשימים, המדאיגים את אלה השואפים לשיח פוליטי שפוי. כמו בעבר, עם ישראל עומד בחזית המתקפות האלה. לכן, עלינו להבין מה האיום, איך זה יכול להשפיע עלינו, ואיך אנחנו יכולים להילחם ולנצח את התופעה הזאת.

 

עוד בערוץ הדעות:

הקרב התקשורתי על גורלו של זדורוב

מלכוד 28 בדרך לטסט

לא רק אכיפה: תנו לרוכבים שבילים בטוחים

יורשיה של האנטישמיות התיאולוגית

החוק שמונע שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה

 

מה היא הברית של האדום-ירוק? בעקבות נפילת חומת ברלין והצלחה של האימוץ החלקי של השיטה הקפיטליסטית בסין, שני העשורים האחרונים עמדו בסימן של עלית האיסלאם הרדיקאלי הירוק, כמתנגד המוביל של הקפיטליזם והגלובליזם העולמי. גם במקרה זה פועל הכלל הקביל לכל מלחמה - האויב של אויבי הוא חברי, לכן השמאל האדום האירופי האנטי-קפיטליסטי, התייצב לצד הירוק האיסלאמי, כדי ליצור את הברית האדומה-ירוקה. ברית זאת התגבשה במהלך עשור שלם ברחובות אירופה, במצעד הנגד לכוחות המסוימים מאירופה שחברו לארה"ב במלחמת עיראק.

 

תפיסה זאת נוצקה בשמאל האירופי, בהובלת מוסדות אקדמיים מובילים, ועתה חצתה את הים לארה"ב של אמריקה. מה שהחל כהאשמה פוסט-קולוניאלית, עבר מטמורפוזה והפך תנועה נגד האימפריאליזם, עמדת נגד לסחר החופשי, לקפיטליזם ולגלובליזם. הברית החדשה הזאת ניצלה את הנסיגה במעמד הקפיטליזם הבין לאומי בעשוריים האחרונים, בשל תאוות בצע ושחיתות מופרזים. היא הצליחה תוך זמן קצר להוות איום שימוטט את האבנים מהן בנוי העולם המודרני והחופשי.

 

דברי הלייבור

הרעיונות המסוכנים הללו מצאו כר פורה לצמיחה במפלגות השמאל הסוציאל דמוקרטי של אירופה. בבריטניה למשל, החולשה של הנהגת מפלגת הלייבור חשפה אותה לרעיונות עיוועווים אלה למרות אי התאמתם לתפיסה הבסיסית של המפלגה. זה החל אצל דיוויד מיליבנד, ונמשך ביתר שאת אצל ג'רמי קורבין. כך קרה שקורבין קורא לארגוני הטרור של החמאס וחיזבאללה חברים ומאפשר להם פעילות בפרלמנט הבריטי.

 

דוגמאות להקצנה יש למכביר, למשל דברי חבר הפרלמנט מטעם הלייבור וראש העיר לונדון לשעבר, קן ליווינגסטון, שטען כי אדולף היטלר היה תומך של הציונות, וכשנבחר חתר להעביר את היהודים מאירופה לישראל.

 

כך בדבריה של חברת הפלרמנט מהלייבור נז שאה, שאמרה שיש לעקור את ישראל ולהעבירה לארה"ב. כך עם ג'ורג' גאלוויי שהכריז ב-2014 שבעירו ברדפורד לא רוצים שירותים של ישראלים, אקדמאים ישראלים ואפילו תיירים ישראלים. כך גם עם ג'רלד קאופמן, היהודי שהאשים ב-2009 את ישראל שבצעה זוועות בחסות השואה.

 

ההשפעה של הברית

איך זה יכול להשפיע עלינו ועל העולם? הברית מקדמת אנטישמיות בתחפושת אנטי-ציונית. הרי ברגע שהרעיון של מדינת לאום לא מקובל, אז אין טעם במדינת לאום גם ליהודים. היא משרתת את הכוונה להשמיץ את ישראל וארה"ב, אשר מתגאות בדגל ובמדינה. כל כך למה, כי באירופה הלאום והמדינה מסמנים פאשיזם. עוד טוענת הברית הזאת, שאם אכן היהדות היא דת בלבד, הרי שישראל היא התיישבות קולוניאליסטית דתית. מכאן שאפשר לפרקה ולפזר את יהודיה בעולם, כפי שנז שאה אכן אמרה.

 

לצערי ברית כוחות הירוק-אדום, משתלטת רעיונית על מפלגות המרכז והשמאל בעולם – ודוגמאות מהלייבור באנגליה, דרך המתמודד בפריימריז האמריקני ברני סנדרס ואחרים. מן הצד השני, גם הכוחות הימניים הולכים ומקצינים מהמרכז השפוי, וגורמת לעליית מנהיגים ימין שמפלרטטים אף עם גזענות חשופה כדי להילחם בברית. כך למשל אמירותיו של דונלד טראמפ השנויה במחלוקת, שלא להכניס מוסלמים לארה"ב, מה שנוגד את רוח החוקה האמריקנית, מארי לה פן בצרפת או מפלגת UKIP הבריטית, "מפלגת העצמאות של הממלכה המאוחדת", מפלגה ימנית בדלנית בבריטניה במגמת עליה ניכרת בכוחה.

 

הדרך להיאבק בברית הירוק-אדום הזאת, ברורה. יש לחשוף אותה, לדבר אודותיה בכל מקום אפשרי במטרה לחסל את הלגיטימציה הפוליטית והאקדמית שלה. יש לגלות כלפיה אפס סובלנות - כי היא מסכנת את עם ישראל ואת העולם החופשי כולו. מטרתה היא הרס הגלובליזציה, החלשת ארה"ב, והשמדת המדינה היהודית.

 

מה אנחנו צריכים לעשות?

האמצעים שיש בידי מערכות ההסברה, הישראלית, היהודית והעולמית, היא פעילות בתקשורת, בכל מדינה מדינה ובעיקר בפרלמנטים ובאקדמיה. אפשר לומר מי האנשים המעורבים, מי מממן אותם, מהם מקורות השראתם. כמו כן כשמזהים את חולשות הברית הירוקה אדומה - ברור שיש פרדוקס מובנה בין בעלי הברית הזאת, או אפילו התנגשות-רעיונית רבת עוצמה, בסוגיות של תמיכה בענישה גופנית, בזכויות החד מיניים ובזכויות נשים.

 

הצבעה על נקודות אלה, עשויה להוות גורם שיחליש את הברית המסוכנת. זאת דוגמה אחת מבין השיטות הרבות שניתן לנקוט בהן כדי לפעול לקעקועם של הכוחות הקיצוניים המאיימים עלינו ועל העולם החופשי.

 

כאן המקום להדגיש שיש חשיבות רבה מאוד בבידול ברור בין דת האיסלאם והאיסלאמיזם הרדיקאלי. בעוד שדת האיסלאם, כמובן, היא נחלת אמונתם של המוני אדם הגונים, האיסלאמיזם הרדיקאלי הוא אידיאולוגיה פוליטית שמטרתה השתלטות על העולם כולו. זה שהאיסלאם והאיסלאמיזם הרדיקאלי שואבים השראתם מאותו ספר - אינה הופכת אותם לאחד. יש מספיק קולות בעולם המוסלמי, התובעים, בצדק, לעשות הפרדה גמורה בין השניים.

 

יש להפגין עוצמה ונחישות נגד הרדיקאליות האיסלאמית. המוסלמים ההגונים זוכרים שאין למעשה

 התנגשות בין תרבויות ודתות, אלא שיש התנגשות בתוך התרבויות ובתוך דתות. בקרב הזה האנשים ההגונים צריכים לנצח. זה האינטרס שלהם - כמו שזה אינטרס שלנו כעם ישראל ושל העולם כולו. גם סוציאליסטים האדומים מאירופה צריכים לזכור שאנשים הגונים הולכים במרכז הדרך, ולא נוטים לתעלות הביבים משני צדדיה. חובתם לקבוע את גבולות ההיגיון לגורמים הרדיקליים המוצאים קרקע פורייה באידיאולוגיות חסרות השחר הללו.

 

לסיכום, אין ספק שבתנאים שנוצרו היום על הגלובוס, ברית הכוח אדום-ירוק, מהווה איום של ממש, לא רק על היהדות, אלא על כל יתר בני הדתות ועל העולם החופשי כולו. אין לזלזל בכוחה של הברית וביכולות הרסנותה. לכן יש להיערך מול איום זה בכל הכלים שבידי העולם החופשי, כולל כוחם של המוסלמים והאירופים המתונים. כי ניתן ואפשר לנצח.

 

טרי ניומן יו"ר דירקטוריון חברת ישראמרין, הוא ישראלי-בריטי, חבר לשעבר של במפלגת הלייבור באנגליה, שם שירת כמזכיר של השדולה בריטית-ישראלית בפרלמנט וכחבר בקונגרס היהודי העולמי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי הלייבור שהתבטאו נגד ישראל
מומלצים