שתף קטע נבחר

חשד לשוחד בגיאורגיה: גל הירש נחקר באזהרה

האיש, שאולץ לוותר על תפקיד השוטר מספר 1, נחקר עם ארבעה עובדים נוספים בחברה שבבעלותו ביחידה הארצית לחקירות הונאה. לפי החשד, החברה זכתה במרמה בהסכמים לביצוע פרויקטים בגיאורגיה בתמורה לשוחד

נמשכת ההסתבכות של מי שהיה מיועד להיות המפכ"ל: היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה חקרה היום (ג') את בעלי חברת "דיפנסיב שילד" גל הירש וארבעה עובדים נוספים בחברה בחשד ששילמו שוחד לגורמים בגיאורגיה על מנת לזכות במכרז.

 

לאחר הפיכת הבדיקה בנושא לחקירה של פרשת שוחד, מרמה והלבנת הון, הוזמנו הירש ואנשיו לחקירה, שבה נאמר להם כי הם חשודים במתן שוחד לעובד ציבור זר, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק איסור הלבנת הון ועבירות לפי פקודת המסים על ידי מנהלים ועובדים בחברת אחזקות ישראלית וחברות הקשורות אליה.

 

עם היוודע דבר מועמדותו של הירש לתפקיד השוטר מספר 1, הועבר לישראל מידע על חקירה שנפתחה נגד החברה שלו בגיאורגיה. המידע הגיע בעקבות חשד של תוצרי חיקור דין שביצעה היחידה עבור תיק המנוהל במדינה האירופית במסגרת שיתוף פעולה בינלאומי בין משטרת ישראל לרשויות האכיפה בעולם.

הירש. הבדיקה הפכה לחקירה באזהרה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הירש. הבדיקה הפכה לחקירה באזהרה(צילום: עידו ארז)

לפי החשד, גורמים בחברת האחזקות של הירש וחברות הקשורות עמה זכו במרמה בהסכמים לביצוע פרויקטים בהיקפים כספיים נרחבים בגיאורגיה בתמורה לשוחד ששילמו לעובד ציבור במדינה. כמו כן עלה

חשד כי באחד מהפרויקטים קיבלו המעורבים במרמה תשלוף בהיקף גדול מכפי התשלום שהיו זכאים לו.

 

במסגרת החקירה נגבו עד כה עדויות ובוצעו חיפושים במשרדי החברות המעורבות לכאורה, וכאמור, היום החלה חקירתם באזהרה של חלק מהמעורבים. בתום חקירתם שוחררו הירש ויתר עובדי החברה לבתיהם בתנאים מגבילים, לרבות אי יצירת קשר ואיסור יציאה מהארץ. החקירה מנוהלת יחד עם רשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

עורכי דינו של הירש, נבות תל צור וטל שפירא, מסרו בתגובה כי הם רואים בחומרה רבה הדלפות מגמתיות מתוך חדרי החקירות וכי אין בכוונתם להיגרר להתנהלות פסולה זו. לדבריהם, "גל הירש דוחה בתוקף כל חשד המופנה כלפיו, הוא בטוח בניקיון כפיו וקורא לכבד את החקירה ולהביא לסיומה המהיר".

  

בספטמבר בשנה שעברה הודיע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי הוא מסיר את מועמדותו של הירש לתפקיד המפכ"ל. לפני כמה שבועות הירש נחקר באזהרה בחשד שהחברה בבעלותו זכתה במכרז לניקוי חוף הים של ראשון לציון שלא כדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הירש. מסתבך
צילום: מוטי קמחי
מומלצים