שתף קטע נבחר

"הוא תמיד היה האח הגדול ששומר ומגן עליי"

"שלושה ימים לפני המקרה הוא אמר שהוא פספס את הייעוד שלו והיה צריך להמשיך בצבא", מספר רס"ן ב', אחיו של סרן גלעד בלחסן שנהרג במלחמת לבנון השנייה. רס"ן ב' הגשים את רצונו של אחיו, וחזר בעצמו לשירות קבע אחרי המלחמה

 

 

"זה היה יום שני בלילה, אני הייתי במילואים. זו הייתה תקופה שקיבלתי הצעות לחזור לשירות צבאי. בדרך כלל אני נופל לישון תיק-תק, אבל באותו לילה התהפכתי במיטה עם הרבה מחשבות", נזכר רס"ן ב', אחיו הקטן של סרן גלעד בלחסן ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה. "נרדמתי עם החלטה שבבוקר אני קם ואומר למג"ד שלי שאני חוזר לשירות. בבוקר, בסביבות רבע לשבע אבא שלי התקשר אליי. חשבתי שהם באים לבקר אותי, ואמרתי לו 'בוקר טוב אבא'. הוא אמר לי 'איזה בוקר טוב, בוקר רע. גלעד מת'".

 

לחצו לכל הסיפורים: בדרכם - פרויקט מיוחד  

"הוא לחץ מאוד שיגייסו אותו למילואים". סרן גלעד בלחסן ז"ל ()
"הוא לחץ מאוד שיגייסו אותו למילואים". סרן גלעד בלחסן ז"ל

סרן גלעד בלחסן שירת בעוצבת ברעם כסגן מפקד פלוגת חי"ר במילואים. הוא נפל ב-8 באוגוסט 2006, בהיתקלות עם חוליית אנשי חיזבאללה באזור הכפר לבונה שבדרום לבנון, בעת שפיקד על כוח מחלקתי שעסק באיתור והשמדה של משגרי רקטות.

 

"כשנפתחה המלחמה הוא לחץ מאוד שיגייסו אותו. ניסה בגדוד, ניסה בכל מיני מקומות, אמרו לו 'עוד לא, עוד לא'. בסוף גייסו אותנו למילואים באותו יום", מספר האח ב'.

"הוא תמיד היה האח הגדול ששומר ומגן עליי, גם בצבא". רס"ן ב' ()
"הוא תמיד היה האח הגדול ששומר ומגן עליי, גם בצבא". רס"ן ב'

"שלושה ימים לפני המקרה הייתה לנו שיחה, והוא אמר שיש לו סיפוק כל כך גדול ושהוא חושב שהוא פספס את הייעוד שלו בחיים, שהוא היה צריך להמשיך בצבא".

 

ב' עצמו אכן חזר לשירות צבאי לאחר המלחמה, וכיום הוא משרת כראש מדור הכשרות בבסיס ההדרכה של אגף המודיעין בגלילות. "כולם ידעו שגלעד במילואים חוץ מאימא שלי", הוא מספר.

 

"הוא היה הבכור במשפחה, אני אחריו. גדלנו יחד, הוא היה שתי שכבות מעליי בבית הספר. הוא תמיד היה האח הגדול ששומר ומגן עליי. אותו דבר גם בצבא, הוא התגייס שנתיים לפניי ויצא גם שעשינו קווים ביחד. היינו מעבירים את התדר בקשר ומדברים זה עם זה. היה קשר חם. היום בדיעבד זה מאוד עוצמתי".

 

ריכוז: נעה גליקשטיין, הפקה: בקי עזרן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רס"ן ב' ואחיו סרן גלעד בלחסן ז"ל
מומלצים