שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צו מניעה נגד עיצומי ארגון המורים, שביתת התלמידים תופסק
  בית הדין לעבודה נעתר לבקשת המדינה ואסר על המורים להשבית פעילות חוץ בית-ספרית, כולל טיולים. מועצת התלמידים: "ניצחנו במאבק"

  בית הדין הארצי לעבודה בראשות הנשיא יגאל פליטמן קבע היום (ד') כי יש להיעתר לבקשת המדינה והורה על צו מניעה נגד עיצומי ארגון המורים, אשר משבית את הטיולים השנתיים ואת הפעילויות מחוץ לבתי הספר. בתגובה, הודיעה מועצת התלמידים והנוער הארצית על הפסקת שביתת התלמידים שהתקיימה במחאה על השבתת הטיולים על ידי המורים.

   

  בהחלטת בית המשפט נכתב: "על ארגון המורים להורות לכל עובדי ההוראה הנוקטים עיצומים מכוח הוראתו זו להימנע מעיצומים". ממועצת התלמידים נמסר בתגובה: "לאחר גל שביתות במערכת החינוך, מאבק מועצת התלמידים והנוער הארצית הסתיים בהצלחה".

   

  מארגון המורים נמסר בתגובה: "ארגון המורים ימשיך להגן על זכויות המורים ולהיאבק בכל דרך חוקית למען זכויותיהם. לא ניתן למשרד החינוך והאוצר להפקיר את מורי ישראל ולפטור בדמגוגיה זולה את זכויות המורים. אנחנו מצרים על ההחלטה של בית הדין מהיום שכן זה ידרבן את משרד החינוך והאוצר להמשיך לפגוע בתנאי העבודה והשכר של המורים".

   

  יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית אליאב בטיטו אמר: "אנו שמחים ונרגשים על כך שלאחר כשבוע של מחאה אינטנסיבית, ניצחנו במאבק ובית הדין לעבודה נענה לבקשתנו ושם קץ לדרך שבה יו"ר ארגון המורים, רן ארז, לוקח אותנו בני ערובה במאבקיו.

   

  "מבחינתנו, לאור ההצלחה המרשימה בנושא הפעילויות החוץ בית-ספריות ולאור ההתקדמות המשמעותית בנושא מצוקת מבחני הנהיגה המעשיים - אנו מקפיאים לעת עתה את העיצומים וקוראים לבית הדין לעבודה לפתור עוד השבוע גם את נושא הטסטים".

   

  לפני שבועיים הורה יו"ר ארגון המורים רן ארז על איסור יציאת תלמידים מכותלי בית הספר - עיצומים שבהם פתח במסגרת סכסוך עבודה שעליו הוא הכריז מול משרד החינוך ולאחר שלטענתו, המשרד לא מטפל בבעיות הארגון שנסובות סביב תנאי העסקת המורים.

   

  המשרד בתגובה עתר לבית הדין לעבודה בבקשה שיוציא צווי מניעה לארגון. כמו כן, בתגובה לעיצומי הארגון ובשל ההחלטה להשבית את מבחני הנהיגה המעשיים, השביתה מועצת התלמידים הארצית בשבוע שעבר את הלימודים בכל התיכונים בבתי הספר בארץ למשך יומיים. השבוע פתחו התלמידים בשביתה נודדת, שבמסגרתה השביתו מדי יום את הלימודים בתיכונים בחמש רשויות שונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים