שתף קטע נבחר

תיק מפקד להב 433 מגיע לבג"ץ

כחמישה חודשים לאחר שניצב רוני ריטמן הוחזר לפקד על יחידת העילית של המשטרה, הקצינה שהתלוננה כי הטריד אותה מינית עותרת: "הרחיקו אותו מהתפקיד"

קצינת המשטרה שהתלוננה על הטרדות מיניות מצד מפקד להב 433 ניצב רוני ריטמן, צפויה לעתור מחר (ב') לבית המשפט העליון בבקשה שייתן צו על תנאי להרחקתו של ריטמן מתפקידו.

 

בעתירה, שתוגש באמצעות עורך הדין חי בר-אל, מעלה הקצינה - שעדיין משרתת במשטרת ישראל - את טענותיה נגד הגורמים שטיפלו בפרשה, ובהם גם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך.

 

את תלונתה נגד ריטמן הגישה הקצינה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לפני כחצי שנה, ולפיה בכמה אירועים התבטא ריטמן כלפיה בצורה פוגענית, ופעם אף ניסה לנשקה. ריטמן, שבאמצעות עורכי דינו ירון לונדון, אייל כהן ואופיר סטרשנוב הכחיש את החשדות, הוצא לחופשה כפויה של חודש ימים.

ניצב ריטמן (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ניצב ריטמן(צילום: עידו ארז)

בתום חקירת מח"ש שלא הבשילה לכדי הגשת כתב אישום, הורה היועץ המשפטי לממשלה על העברת התיק לטיפולו של המפכ"ל אלשיך, וזה החליט להחזיר את ריטמן לתפקידו, אפילו ללא דיון משמעתי.

עו"ד חי בר-אל ()
עו"ד חי בר-אל

על פי עו"ד בר-אל, מטרת העתירה היא "לקבל סעד מבית המשפט על מנת לסיים את שירותו של ריטמן במשטרה ולמנוע ממנו להמשיך ולשרת בתפקיד ראש להב 433, וזאת לאור ממצאי חקירת מח"ש שחשפה התנהגות פגומה ופסולה שלו, שנוגדת הן את הדין והן את הנורמות הציבוריות המחייבות כל איש ציבור במעמדו ובתפקידו, התנהגות אשר כללה הטרדות מיניות כולל שימוש בכוח כלפי העותרת".

 

בעתירה נטען שבחקירת מח"ש נאספו ממצאים חמורים נגד ריטמן, ובנוסף כוללת העתירה גם ביקורת על השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ועל המפכ"ל אלשיך ש"לא רק שנמנעו מלייחס לעותרת את אותו תום לב וניקיון כפיים שהיא ראויה להם, אלא שכחלק מהניסיון לעלוב בה ולפגוע בשמה, הם ניסו כמעט בכל דרך לשלול אותם ממנה ובדרך זו ניסו לפגום במהימנותה, באמיתות תלונתה ובעדויותיה ולהנציח למעשה תרבות ארגונית של הטרדות מיניות".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מח"ש בדקה וחקרה את הנושא לעומק, ואף היועמ"ש שנדרש לסוגיה החליט שאין מקום להעמיד לדין פלילי. אם תהיה פנייה לבית המשפט בעניין זה - משטרת ישראל תשיב לעותרת כראוי בבית המשפט ולא בתקשורת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ניצב ריטמן
צילום: עידו ארז
מומלצים