שתף קטע נבחר

"לא תהיה אחדות": הבטחות נתניהו בבחירות

המחנה הציוני בראשות הרצוג עדיין לא הצטרפה לקואליציה, אך נבירה בהיסטוריה הלא כל כך רחוקה מגלה כי לא רק הרצוג הצהיר שלא יישב בממשלת אחדות - גם נתניהו התחייב לא לעשות זאת בכמה מקרים

 

בשבועות האחרונים מתנהל מאחורי הקלעים משא ומתן על האפשרות שהמחנה הציוני בראשות יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג תצטרף לממשלת נתניהו הרביעית. עם זאת, רק לפני שנה נשמעו קולות אחרים מצדו של ראש הממשלה שכעת לוטש עיניו לעבר הרצוג ואנשיו.  

 

כך למשל, ב-8 בפברואר 2015, כחודש וחצי לפני הבחירות לכנסת ה-20, פרסם נתניהו הצהרה לוחמנית: "לא ארכיב קואליציה עם מפלגות השמאל", נכתב בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו. "תהום אידיאולוגית פעורה כיום בין הליכוד ובין הרצוג, לבני ורשימת מפלגת העבודה על חבריה האנטי-ציוניים. אם הליכוד לא יהיה מספיק גדול אין שום ביטחון שהרכבת הממשלה תוטל עליי וייתכן שתקום ממשלת שמאל".

 

סיסמת הבחירות של נתניהו לאורך קמפיין הבחירות הייתה "זה או אנחנו או הם. רק נתניהו". ביום הבחירות שב ראש הממשלה על דבריו: "ממשלת שמאל תהיה תלויה ברשימה הערבית ותיכנע לכל אורך הדרך. לא תקום ממשלת אחדות עם העבודה, אין דרך לגשר על הפערים בינינו".

נתניהו ברקע סיסמת הבחירות. "זה אנחנו או הם" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נתניהו ברקע סיסמת הבחירות. "זה אנחנו או הם"(צילום: רויטרס)
 

 

כדי לחזק את עמדתו שממשלת שמאל תלויה ברשימה הערבית המשותפת, שחרר נתניהו ביום הבחירות סרטון שעורר סערה ובו אמר ש"הערבים נוהרים לקלפיות" והמשיך בקו הזה לאורך כל יום הבחירות. כעת, כך נראה, הוא חפץ שגם ח"כ זוהיר בהלול מהמחנה הציוני יצטרף לקואליציה בראשותו.

 

בתקופה האחרונה, כאמור, מתקיימים המגעים בין נתניהו להרצוג, שזוכה לכתף קרה מצד מפלגתו ושכמה מחבריה הבולטים, בהם שלי יחימוביץ', כבר הודיעו שלא ייתנו יד למהלך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן, הארץ
נתניהו
צילום: אמיל סלמן, הארץ
מומלצים