שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אריק איינשטיין על השטיח האדום בקאן

  צלילי קולו של הזמר המנוח קיבלו את פניהם של המוזמנים להקרנת הבכורה לסרט "מעבר להרים ולגבעות". הבמאי, ערן קולירין שפס הקול של יצירתו החדשה כולל את שיריו של אינשטיין, הקדיש את סרטו לרונית אלקבץ

  הישראלים בקהל הגדול שהגיע להקרנת הבכורה של הסרט "מעבר להרים ולגבעות" בפסטיבל קאן היום (א') הופתעו לשמוע צלילים מוכרים בעברית בפתחו של מרכז הפסטיבל. "שיר העמק" בביצוע של אריק אינשטיין נוגן שוב ושוב בסביבת השטיח האדום והנעימו את הצופים שעמדו בתורים הארוכים לקראת בואו של יוצר הסרט הבמאי הישראלי, ערן קולירין.

   

   

  קולירין, שחוזר לריביירה הצרפתית תשע שנים אחרי ש"ביקור התזמורת" הוקרן בבכורה בקאן, נבחר לתוכנית של מבט מיוחד המשנית רק לתחרות על דקל הזהב. הוא לווה על השטיח האדום על ידי חברי הצוות של "מעבר להרים ולגבעות" - השחקנים אלון פדות, שירי נדב נאור, מילי עשת, נועם אימבר ויואב רוטמן וכן המפיק אילון רצ'קובסקי, הצלם שי גולדמן והעורך אריק להב ליבוביץ'. לפני תחילת ההקרנה הקדיש הבמאי את יצירתו החדשה לרונית אלקבץ המנוחה שכיכבה ב"ביקור התזמורת" ומלים לזכרה פותחות את הסרט.

   

   

  "מעבר להרים ולגבעות" הוא דרמה קומית אפלה המתארת התרחשות בתוך משפחה ישראלית טיפוסית. האב שמשתחרר מצה"ל כסא"ל מנסה להסתגל לאזרחות והאתגרים התעסוקתיים שבה. האם העובדת כמורה לשירה מחפשת ריגושים פואטיים ואישיים ואילו הבת המתבגרת המרדנית נוטה יותר להרפתקאות על רקע פוליטי. כל אלה משתלבים לכדי סרט חכם ומרגש על הבורגנות הישראלית ואתגריה, והכל לצלילי מיטב השירים של אריק אינשטיין, שלמה ארצי ואחרים, שצליליהם כאמור ליוו את הצועדים כבר על השטיח האדום.

   

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שי גולדמן
  מעבר להרים ולגבעות, סרטו של קולירין
  צילום: שי גולדמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים