שתף קטע נבחר

עושים כבוד לפטריק דרהי

מוטי רייף מחליף את יעל אבקסיס, דיתה ויהודה ברוניצקי מפגינים זוגיות ותומרקין מדגמן. רכילות עסקית

במהלך אירועי חבר הנאמנים ה-79 של האוניברסיטה העברית, שיתקיימו בסוף החודש, יקבל נשיא המדינה, ראובן ריבלין, תואר דוקטור לשם כבוד. ד"ר לשם כבוד יוענק השנה גם לאיש העסקים, פטריק דרהי, בן 52, שהקים את רשת החדשות העולמית (i24) בצרפתית, אנגלית וערבית, במטרה להציג בעולם תדמית מדויקת ואמיתית של ישראל, מבעלי HOT, והידוע בפילנתרופיה שלו עבור מטרות ישראליות.

פטריק דרהי  (צילום: רמי זרנגר) (צילום: רמי זרנגר)
פטריק דרהי (צילום: רמי זרנגר)
 

 

הרוח הנשית של רייף

המפיק מוטי רייף מונה לנשיא אגודת הידידות של עמותת "רוח נשית", הפועלת למען קידום עצמאות כלכלית של נשים נפגעות אלימות. בין היתר הפיק רייף את הסרט הדוקומנטרי, "Brave Miss World", שהיה מועמד לפרס האמי, שעקב אחר סיפורה האישי של מיס עולם, לינור אברג'יל, ועסק בתופעת עבירות המין. רייף יחליף בתפקיד את יעל אבקסיס.

מוטי רייף (צילום: תום מרשק) (צילום: תום מרשק)
מוטי רייף(צילום: תום מרשק)

 

שרי בלייר מארחת

סטודנטיות בקורס למנהל עסקים לנשים יזמיות, בחסות שרי בלייר, הנערך ביחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית גליל מערבי, ופזית חן – הירשפלד, מנהלת התוכנית, קיבלו התראה קצרה על ביקור חפוז של הגב' בלייר בארץ, ועל רצונה לפגוש אותן בסוויטה הפרטית שלה בהרצליה, כדי לשמוע כיצד תרם ותורם הקורס להצלחתן המקצועית. שהן יסרבו? כמובן שהן הגיעו, ותוך כדי שסיפרו על עסקיהן בתחומי תיירות, קונדיטוריה, קוסמטיקה ועוד, גילו שיש אורח נוסף בסוויטה: הבעל, טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה.

משמאל לימין: דיצה כהן-הילבוך, אושרה בן זקן, פזית חן-הירשפילד, טוני בלייר, שרי בלייר, גבי ג.ל. יעל הורוביץ , מנאל שחאדה, שלומית כהן ()
משמאל לימין: דיצה כהן-הילבוך, אושרה בן זקן, פזית חן-הירשפילד, טוני בלייר, שרי בלייר, גבי ג.ל. יעל הורוביץ , מנאל שחאדה, שלומית כהן

 

משחק אחרון בבלומפילד

קצת עצוב וקצת שמח היה להיות נוכח במשחק האחרון של הפועל תל אביב באיצטדיון בלומפילד, במתכונתו הנוכחית, כשמעונת המשחקים הבאה ייכנס האצטדיון להליך שיפוץ וישנה את פניו. בשל העבר ולכבוד העתיד נכחו במעמד הארי בלומפילד, בנו של ברנרד בלומפילד ואחיינו של לואיס בלומפילד, שתרמו להקמת האיצטדיון בשנות ה-60, על שמם נקרא האצטדיון. ושני בניו, גיימס ואנדרו, שמסיים לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב. נכון להיום הארי ממשיך דרכם של האב והדוד, וכנשיא Eldee Foundation of Canada הקנדית, הוא ממשיך לתרום לישראל. 

נדב גרינשפן, גיימס בלומפילד, עו"ד ניר ענבר, אנדרו בלומפילד, איתן שור, הארי בלומפילד (צילום: שלום ענסי) (צילום: שלום ענסי)
נדב גרינשפן, גיימס בלומפילד, עו"ד ניר ענבר, אנדרו בלומפילד, איתן שור, הארי בלומפילד(צילום: שלום ענסי)

 

עתיד בהיי-טק

במכללת אפקה להנדסה התקיים מפגש ראשון של נציגי מערכות וגורמים, שמכשירים מהנדסים לתעשיית ההיי-טק הישראלית, בהם נציגי התעשייה, מפקדי יחידות בצה"ל, נציגי אקדמיה ומשרדי ממשלה. בנוכחים: אבי חסון, המדען הראשי במשרד הכלכלה, ד"ר רבקה ודמני שאומן, סגנית יו"ר המל"ג, תא"ל דני ברן, מפקד יחידת לוטם, פרופ' עמי מויאל, נשיא מכללת אפקה, אלישע ינאי, יו"ר התאחדות תעשייני האלקטרוניקה והתוכנה, סא"ל קרן בן נתן קרוגר, ראש ענף תכנון ומחקר בצה"ל.

אלישע ינאי, פרופ' עמי מויאל, שחר בר-אור (צילום: מור שקיפי) (צילום: מור שקיפי)
אלישע ינאי, פרופ' עמי מויאל, שחר בר-אור(צילום: מור שקיפי)

 

מוסיקה אינטרנשיונלית

במלון "דיוויד ים המלח" פתחו נפתח "דיויד היכל המוסיקה", מתחם להופעות אמנים. דנה אינטרנשיונל היתה בין אלו שניסו את המקום ואת הסאונד ו"נפגעו". אלון פלג, מנכ"ל המלון, ראה כי טוב, והכריז על סופי שבוע מוסיקליים, לטובת האורחים ולטובת ים המלח.

אלון פלג, דנה אינטרנשיונל, דודי אשכנזי (צילום: מורג ביטן) (צילום: מורג ביטן)
אלון פלג, דנה אינטרנשיונל, דודי אשכנזי(צילום: מורג ביטן)

 

נטפים בסין

נטפים, החברה המתמחה בפתרונות השקיה מתקדמים, חנכה את מפעל הייצור הראשון שלה בסין, בהשקעה של למעלה מ-20 מיליון שקלים. בטקס חניכת המפעל השתתפו, בין היתר, שגריר ישראל בסין, מתן וילנאי, ראש חטיבת אסיה-פסיפיק של נטפים, סטיבן טיצֶה, סגן מושל מחוז נינְגְסיה, צ'נג יישון, מנהל רשות המים בנינגסיה, וו הונגקסיין.

חניכת המפעל בסין. מתן וילנאי שני מימין (צילום: נטפים) (צילום: נטפים)
חניכת המפעל בסין. מתן וילנאי שני מימין(צילום: נטפים)

 

מינוי: אמיר פלד, יו"ר המכביה ה-20

אמיר פלד, נבחר ליו"ר המכביה ה- 20. פלד, 60, עו"ד ואיש עסקים, שימש גם יו"ר המכביה ה- 19. בנוסף לו, נבחר אורי מנחם ליו"ר מטה המכביה. מנחם, 55, שימש בעשור האחרון מנהל רשות הספורט של עיריית ירושלים. אסף גורן ישמש סכנו של מנחם.

אמיר פלד (צילום: אליצור ראובני הפקות) (צילום: אליצור ראובני הפקות)
אמיר פלד(צילום: אליצור ראובני הפקות)

 

הבעל ברוניצקי גאה

פורום הפיס לחינוך ולכלכלה בירושלים התקיים בקמפוס ביה"ס למדעים ואמנויות. נפתלי בנט, שר החינוך, הדיין עם תלמידי תיכון, זוכה פרס נובל, פרופ' דן שכטמן, יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין, אגדת השחמט ואלוף העולם לשעבר, גארי קספרוב, נשיא אוניברסיטת חיפה, עמוס שפירא, נשיא התאחדות התעשיינים לשעבר, צביקה אורן, יו"ר רד תקשורת מחשבים, יהודה זיסאפל, שמעו את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, מודיע חגיגית, כי בעוד שנה וחצי יחליט על עתידו הפוליטי.

ניר ברקת, עמוס שפירא, עוזי דיין (צילום: ארנון בוסאני) (צילום: ארנון בוסאני)
ניר ברקת, עמוס שפירא, עוזי דיין(צילום: ארנון בוסאני)

 

באותה נשימה שיתף את קספרוב בעובדה, ששחמט הוא משחק פופולארי במשפחתו, וכהוכחה, נתן את אביו, שדורג בעבר במקום ה-3 באליפות ישראל. דיתה ברוניצקי, מייסדת אורמת והעומדת בראש הפורום הציבורי לקידום ההשכלה הטכנולוגית, קיימה דיון בנושא עתיד החינוך המקצועי בישראל, והאיש שאיתה, היזם יהודה ברוניצקי, ישב בקהל ונראה גאה במיוחד.

דיתה ויהודה ברוניצקי (צילום: דן בלילטי) (צילום: דן בלילטי)
דיתה ויהודה ברוניצקי(צילום: דן בלילטי)

 

שטייניץ בשפד"ן

שר התשתיות והאנרגיה, יובל שטייניץ, סייר במכון שפד"ן בראשון לציון, וקיבל הסבר ממרק אוקון, מנכ"ל איגודן (איגוד ערים דן לתשתיות ואיכות סביבה), שמכון שפד"ן הוא זרוע הביצוע שלו, על קידום פרויקט המעכלים האנאירוביים, בעלות של כמיליארד שקלים, שיאפשר דשן לחקלאים בנגב.

יובל שטייניץ ומרק אוקון ()
יובל שטייניץ ומרק אוקון

 

תומרקין על המסלול

אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי קיימה בחוות רונית אירוע אופנה, שהכנסותיו הועברו ל"עמותת חיים". אסתי גינצבורג הנחתה, יון תומרקין צעד על המסלול, כדוגמן וכסטודנט לממשל, ומאי גורפינקל, בתו של השף גולן גורפינקל, צעדה בשם העמותה.

יון תומרקין (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
יון תומרקין(צילום: אביב חופי)
 

 

רוקדים בסלון

לי- און ישראלי, מנכ"ל הקרן לקידום ריקודים סלוניים בישראל (IBDF), ציין את ערב הגאלה השנתי באמצעות מופע, בהשתתפות כ- 60 רקדנים ורקדניות. על הבימוי: הכוראוגרף חיים פרשטיין, על ההנחייה: אנה ארונוב.

חיים פרשטיין, אנה ארונוב, לי-און ישראלי (צילום: אורן מנצורה) (צילום: אורן מנצורה)
חיים פרשטיין, אנה ארונוב, לי-און ישראלי(צילום: אורן מנצורה)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים