שתף קטע נבחר

בתום פגישה לילית: הושגו הבנות עם ליברמן על כניסתו לממשלה

בפגישה בין ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר כחלון ואביגדור ליברמן, הושגו הבנות בנוגע לתנאיו של יו"ר ישראל ביתנו לכניסה לממשלה. החתימה צפויה בשעה 11:00

 

כחלון, נתניהו וליברמן. מתקרבים לחתימה (צילום: גיל יוחנן, עמית שאבי) (צילום: גיל יוחנן, עמית שאבי)
כחלון, נתניהו וליברמן. מתקרבים לחתימה(צילום: גיל יוחנן, עמית שאבי)

 

בדרך להסכם. בתום פגישה לילית בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, הושגו הבנות בנוגע לתנאיו של ליברמן לכניסה לממשלה. נתניהו וליברמן צפויים לחתום על ההסכם בשעה 11:00 בכנסת.

 

בפגישה, שנערכה הלילה בלשכתו של ראש הממשלה ונמשכה יותר משעה, הוסדרו הנושאים שבמחלוקת. השר יריב לוין, הממונה על המשא ומתן הקואליציוני מטעם הליכוד, אמר כי "במהלך הלילה הצלחנו להגיע לסיכומים אחרונים בנושאים שנותרו במחלוקת בין האוצר ובין ישראל ביתנו. זהו הסכם שייטיב עם כלל אזרחי המדינה, ואני מברך על כך. הרחבת הממשלה, עם צירוף מפלגת ישראל ביתנו לקואליציה לאומית, היא צעד חשוב ומתבקש אשר יבטיח את יציבות הקואליציה ואת המשך פעילות הממשלה על פי דרכה".

 

מישראל ביתנו נמסר הבוקר כי במסגרת הסיכום יוקצה סכום של 1.4 מיליארד שקל לטובת הרפורמה בפנסיה. סכום זה יוקצה בפריסה של ארבע שנים. כמו כן, יוקצו 150 מיליון שקל לדיור ציבורי. בנוסף לתיק הביטחון שיקבל ליברמן, סופה לנדבר תמונה לשרת הקליטה.

 

המשא ומתן נמשך לאורך הימים האחרונים, מאז שהתברר שהמחנה הציוני לא ייכנס לקואליציה - במהלך שהשאיר את סיעתו של יצחק הרצוג מפולגת ומסוכסכת.

 

 

בשיא המשבר תקף ליברמן את התנהלות משרד האוצר על סירובו להסכים לתנאי של הרפורמה הפנסיונית. "התפשרנו בנושאי דת ומדינה וחוק עונש מוות למחבלים, אבל בשני נושאים בסיסיים לא נתפשר: תיק הביטחון ורפורמה פנסיונית", אמר שר הביטחון המיועד בישיבת סיעה.

 

שר האוצר כחלון התבטא באופן נחרץ נגד הדרישות התקציביות של ישראל ביתנו ואמר: "כולנו לא תאפשר השתוללות בשום תחום - לא כלכלי, לא מדיני ולא ביטחוני. מפלגת כולנו לא תאפשר פגיעה בעקרון השוויוניות. בכסף הזה יזכו כולם - ערבים, יהודים, עולים וותיקים. זו האג'נדה שלנו".

 

גם יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, הציב דרישות לנתניהו על רקע המו"מ הקואליציוני. הוא דרש שלשום מראש הממשלה לתקן את הליקויים בקבינט כתנאי לכניסת אביגדור ליברמן לממשלה, ומאיים כי בלי תיקון הליקויים מפלגתו לא תאשר את השינויים הצפויים בממשלה.

פורסם לראשונה 25/05/2016 00:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, עמית שאבי
כחלון, נתניהו וליברמן
צילום: גיל יוחנן, עמית שאבי
מומלצים