שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  יש לך פרארי 458 או קליפורניה? יש לך גם ריקול

  יצרנית מכוניות הספורט פרארי גילתה כי גם היא מעורבת בקריאת התיקון הגדולה בהיסטוריה, הנוגעת לכשל בכריות הבטיחות של טאקאטה. בישראל יוזמנו למוסך שבע מכוניות אקזוטיות

  חברת אוטו איטליה, יבואנית מכוניות פרארי (ומזראטי) לישראל, תזמין למוסכים המורשים שש מכוניות מדגם פרארי 458 ומכונית אחת מדגם פרארי קליפורניה. בשני המקרים נדרשת החלפת כרית אוויר בטיחותית במושב הנוסע, לצד הנהג. כל המכוניות שיוזמנו למוסך יוצרו בין מאי 2008 ודצמבר 2011.

   

   

  קריאת התיקון היא במסגרת שערוריית כריות האוויר של יצרנית הרכיבים טקאטה. במסגרת קריאה זו לתיקון, הוזמנו כבר עשרות מיליוני כלי רכב למוסכים ברחבי העולם כדי להחליף כריות אוויר, העלולות להפתח בזמן תאונה ולגרום לפציעה קשה של הנוסע. עד היום נהרגו כ-14 בני אדם לפחות מחלקי מתכת שהוטחו בהם בעת פתיחת הכרית. באוטו איטליה אומרים כי ייצרו קשר עם הלקוחות הרלוונטיים בימים הקרובים, כדי לתאם עמם את החלפת הכרית. לדברי היבואנית, זמן העבודה הנדרש לצורך החלפת הכרית עומד על כ-10 שעות.

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא ישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים