שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הזוכה בדוקאביב: סרט על הלינץ' בבאר שבע

  סרטם של טלי שמש ואסף סודרי "מוות בבאר שבע", החוזר ללינץ' בנתין האריתראי הבטום זרהום, הוא הזוכה הגדול בפסטיבל דוקאביב עם פרס ראשון בתחרות הישראלית. "מקווים שהסרט ישלח קריאת בכי מפכחת, אשר תעזור להנציח את הלינץ' בזיכרון הקולקטיבי הישראלי", נימקו חברי צוות השופטים

  צוות שופטי פסטיבל דוקאביב הכריז הערב (ד') על הזוכים בפרסים במסגרות התחרויות השונות שלו. בפרס הגדול והמשמעותי ביותר לתחרות הישראלית זכה "מוות בבאר שבע". סרטם של טלי שמש ואסף סודרי חוזר למקרה מותו הטרגי של הבטום זרהום, הנתין האריתראי שהוכה למוות על ידי עוברים ושבים בתחנה המרכזית בבאר שבע, אשר חשדו בו כמחבל. באמצעות צילומי מצלמות האבטחה בתחנה ועדויות של אנשים שהיו במקום, נוצר מארג שמשלב את אירועי אותו היום.

   

  מתוך "מוות בבאר שבע" ()
  מתוך "מוות בבאר שבע"
   

  על פי נימוקי צוות השופטים מדובר בסרט "וירטואוזי ושובר לב" והפרס ניתן לו על "הדרך הנשגבת בה הסרט משתמש בצילומי אבטחה אפאתיים כדי לייצר מראה קולנועית חדה של החברה הישראלית המוצפת במסרים של הסתה וגזענות בימים של פחד. אנו מקווים שהסרט ישלח קריאת בכי מפכחת, אשר תעזור להנציח את הלינץ' של הבטום זרהום בזיכרון הקולקטיבי הישראלי". שמש וסודרי זכו בפרס כספי של 70 אלף שקלים על סרטם. תומר יוסף ותום דרום זכו בפרס על תרומתם המוזיקלית לפרויקט.

   

  יעל קיפר ורונן זרצקי קיבלו ציון לשבח על סרטם "אמא ילדה" וגם זכו בפרס הצילום. "החולמים מבבילון" של רומן שמונוב זכה בפרס סרט הביכורים. בתחרות הבינלאומית זכה הסרט "קרא לי מריאנה" של קרולינה ביאלבסקה מפולין. גם הבמאי הפולני ייז'י סלאדקובסקי זכה בציון לשבח על סרטו "דון ז'ואן". בתחרות עומק השדה זכה "ארצם של הנאורים" של הבמאי הבלגי פייטר יאן דה פיו, כשבציון לשבח זכה "קייט מגלמת את כריסטין" של רוברט גרין האמריקני.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים