שתף קטע נבחר

המלצה להעמיד את איבגי לדין: "יש דפוס התנהגות"

מבין 15 החשדות להטרדה מינית ומעשים מגונים של השחקן, התיק הועבר לפרקליטות עם המלצה להעמידו לדין על עבירות ב-3 נשים. גורמים במשטרה סבורים: ניתן לזהות קו התנהגותי. מנגד נשים שנחקרו אמרו: זה היה קטע חברי

 

משה איבגי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משה איבגי(צילום: מוטי קמחי)

כ-15 מקרים עם חשד לפגיעה מינית בנשים נחקרו על ידי יאח"ה במסגרת פרשת משה איבגי. חלקם היו מגובים בעדויות, חלקם התבססו על מידע מודיעיני וחלקם על שמועות. בסופו של דבר לגבי שלושה מהמקרים התגבשה תשתית ראייתית שלפיה השחקן אכן ביצע מעשים מגונים והטרדות מיניות בנשים. לפחות נגד אחת מהן, העבירות בוצעו בשני אירועים שונים.

 

אף שמדובר ברף הנמוך של עבירות המין, גורמים במשטרה אומרים כי התבסס חשד לדפוס פעילות מצדו של איבגי. לפיכך, המשטרה הודיעה הבוקר (ה') על סיום החקירה והעבירה המלצה לפרקליטות מחוז חיפה להעמיד אותו לדין בגין עבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית בשלוש נשים בעת שעבדו ביחד ותוך ניצול מעמדו של השחקן.

 

מהעדויות שגבו החוקרים עלה כי בחלק מהמקרים נמצאו ראיות, אך בשל העובדה שחלה התיישנות לא ניתן יהיה להגיש אותן כתשתית ראייתית. יחד עם זאת אם יוגש כתב אישום, עדויות אלה יתווספו לתיק החקירה על מנת לחזק את עדויות שלוש הנשים שהתלוננו, ולהראות כי מדובר בדפוס פעולה ולא במעידה חד-פעמית.

 

האירוע שהוביל לבדיקה ולאחר מכן את החקירה הפלילית נגד איבגי, הקשור לאישה מתיאטרון בצפון הארץ, הוא האירוע החמור יותר. החשד הוא שבעת שהאישה ביקשה לחבק את איבגי, הוא שלח ידיים לעבר החזה שלה והעיר כלפיה הערות מיניות פוגעניות.

 

בשתי הנשים האחרות מדובר בחשד לכך שליטף אותן ונישק אותן. אחת מהן הייתה תלמידה שקשורה לסדנה שהעביר.

 

איבגי עצמו שיתף פעולה עם החוקרים לכל אורך החקירה, אך טען לאורך כל הדרך שלא ביצע כלפי אף אחת מהנשים אקט מיני מבזה. "הכול היה בקטע חברי", ניסה להסביר לחוקרים פעם אחר פעם.

 

חלק מהנשים שנתבקשו להעיד לאחר שהחוקרים הגיעו אליהן תמכו בגרסה זו והדגישו שלא ראו פגיעה במעשיו של איבגי.

 

עו"ד ציון אמיר, המייצג את איבגי, אמר: "כפי שנהגנו עד היום, אנו נמתין עד לסיום הליך הבדיקה ולהחלטת הפרקליטות. אם הדבר יידרש אנו נשמיע באופן מסודר את עמדתו של משה איבגי בפרקליטות במסגרת הליך השימוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי לבטון
משה איבגי
צילום: מוטי לבטון
מומלצים