שתף קטע נבחר

צפו: אליגטור עצום חוצה מגרש גולף בפלורידה

אליגטור ענק גרם להפסקה קצרה במשחק גולף בפלורידה, לאחר שנכנס למגרש הגולף וחצה אותו באיטיות. הסרטון הפך לויראלי וברשת החל ויכוח האם מדובר בזיוף או שאכן מדובר בפרט חריג בגודלו שמגיע לאורך של כשבעה מטרים

צ'ארלס הלמס מארצות הברית פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון של אליגטור עצום שנכנס למגרש גולף בפלמטו, פלורידה והדהים את הנוכחים שהיו עסוקים באותה שעה במשחק. 

 

 
הזוחל העצום משך אליו גם סקרנים שתיעדו אותו בזמן שהלך באיטיות על כר הדשא. הסרטון פורסם ברשת הטלוויזיה KSNV NEWS בארצות הברית והגולשים ברשת העריכו כי מדובר באליגטור באורך של כשישה עד שבעה מטרים. ברשת החל ויכוח בין הגולשים, האם מדובר בזיוף או שאכן קיים אליגטור כה גדול בטבע.
 
השיא כיום שמוכר על ידי הרשויות בפלורידה הוא של אליגטור שנלכד והגיע לאורך של ארבעה מטרים וחצי ולמשקל של פחות מ-500 קילוגרם ובלואיזינה נלכד אליגטור באורך של כמעט שישה מטרים.
 
 (צילום מסך: טוויטר @RyanNews3LV) (צילום מסך: טוויטר @RyanNews3LV)
(צילום מסך: טוויטר @RyanNews3LV)
 
 
זו לא הפעם הראשונה שאליגטור נכנס למתחם של מגרש גולף בפלורידה, במהלך חיפוש מזון או שוטטות בין מקורות מים בהם הם חיים. בתקופה זו השנה, האליגטורים נמצאים בשיאה של תקופת ההזדווגות וזקוקים גם לכמות גדולה יותר של מזון.

 

האליגטור האמריקני נחשב לחיית בר מוגנת, אך מותרת לציד, לכידה וסחר באמצעות היתרים חוקיים הניתנים על הרשויות. האליגטור האמריקני הוא טורף על הניזון מטרף מזדמן, החל מדגים, דו-חיים, חרקים, חסרי חוליות, נחשים, יונקים קטנים וציפורים.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

אליגטורים שחיים בקרבת משכנות אדם טורפים לעיתים גם חיות מחמד. הם נפוצים בעשרות מדינות ברחבי ארצות הברית ובאזור פלורידה, אוכלוסייתם מוערכת ביותר ממיליון ושלוש מאות אלף פרטים. בנוסף, בפלורידה ישנה אוכלוסיה קטנה יותר המונה מספר אלפים של תנינים אמריקנים.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

מאחר ואליגטורים רבים חיים בסמוך למשכנות אדם ברחבי פלורידה, התושבים מוזהרים שלא לשחות באזורי צמחייה סבוכה או לטייל עם חיות מחמד בסמוך לנהרות או אגמים בשעות הלילה. הרשויות מאשרות לכידה של אליגטורים רק במידה והם מעל אורך של מטר ו-20 סנטימטרים ומהווים מטרד או סכנה לבני אדם ולחיות מחמד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של KSNV NEWS
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של KSNV NEWS
מומלצים