שתף קטע נבחר

עליתי, חייתי, ירדתי: החלום שנשבר למיראל מאן

"אתה צריך להיות מסוגל להיאבק כדי לחיות פה, ואני פשוט מיציתי את זה. אני לא רוצה לחיות בהרגשה שבכל יום מנסים לנצל אותי": שנתיים אחרי שעלתה ארצה, מלאה במוטיבציה ותקוות, אורזת מיראל מאן את המזוודות וממריאה בחזרה לארה"ב. למה? שווה לקרוא בעיון

בגיל 22, עם תואר שני במדעי הבריאות מאוניברסיטת מישיגן והרבה תקוות, חלומות ומוטיבציה לצאת להרפתקה - ירדה מיראל מאן מהמטוס בנתב"ג, והחלה את חייה החדשים בישראל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

קראו עוד בערוץ היהדות : סיפורם של "יהודי החצר": "הגדת פראג" הגיעה לישראל

 

עכשיו, שנתיים אחרי שעלתה ארצה, היא אורזת את המזוודות וממריאה בחזרה לארה"ב. בבלוג שכתבה בחודשים האחרונים, מספרת מאן מה קרה לה במשך השנתיים האחרונות, ממחישה מדוע היא לא יכולה להמשיך לחיות פה, אבל בעיקר נותנת תמונת מראה של ישראל – לטוב ולרע. תסתכלו על התשובות, ותראו אותנו:

 

ישראל

"מבחן אישי, ניסיון, אתגר. מדינה של סתירות: הטוב והרע ביותר של אנשים, מקבלי פנים אך עוינים, חילונים אך דתיים, מקום שבאתי ללמוד בו על עצמי, ואכן למדתי המון".

 

 

עולים חדשים

"אידיאליסטים, לעיתים קרובות נאיבים. לוחמים וחזקים. לא מספיק נתמכים ומתחילים הכל מאפס".

 

ישראלים

"אגרסיבים, קולניים, מניפולטיבים ולא מתחשבים. אבל גם נדיבים, רחבי לב, מארחים, חוגגים, אוהבי חיים וחסרי דאגות".

 

חיי היום-יום

"הכל פה זה מאבק. זה ממש חלק מישראל, ואני עייפתי ממאבקים. אתה צריך להיות מסוגל להיאבק כדי לחיות פה. להיאבק על שכר מתאים, על עמלות בבנק, על שכר דירה הוגן, ואני פשוט מיציתי את זה. אני לא רוצה לחיות בהרגשה שבכל יום מנסים לנצל אותי".

 

"אני לא מרגישה עצובה או מובסת על כך שעזבתי - זה פשוט לא היה בשבילי" ()
"אני לא מרגישה עצובה או מובסת על כך שעזבתי - זה פשוט לא היה בשבילי"

 

ענייני ביטחון

"האם אני רוצה שהילדים שלי יילכו לצבא? האם אני רוצה שהמשפחה שלי תחיה במתח תמידי? למה 'נורמליות' כוללת פצצות, טילים ודקירות?"

 

עבודה

"אפילו עם תואר שני הרווחתי פה קצת פחות משכר המינימום בארה"ב. אני רוצה קריירה טובה, שבה אוכל לפתח כישורים ולצמוח. לא הצלחתי להגשים את זה בישראל".

 

ההחלטה לעזוב

"הזמן שלי פה נגמר. השגתי כל מה שיכולתי. החלומות שלי, השאיפות והמטרות שלי לא יכולות להיות להתגשם פה. אין לי מקום יותר לצמוח פה. אני רוצה להיות בסביבה חיובית, מוקפת באנשים חיוביים וטובים".

 

קאמבק?

"יש לי חבר ישראלי, אז אני עשויה לחזור אבל רק לזמנים קצרים ולחופשות. לא יכולה לדמיין חזרה לתקופה ארוכה יותר".

 

מקום לשיפור

"שירות לקוחות, בירוקרטיה סבוכה כמעט בכל דבר, שכר דירה גבוה לעומת משכורות נמוכות".

 

זה לא אתם זה אני?

"אני מאמינה מאוד שאם אתה נוסע למדינה אחרת, אתה צריך לעשות את ההתאמות אליה, לתרבות שלה, לערכים שלה ולמנטליות המקומית. אתה לא אמור לשנות דברים או להיאבק נגד זה. התפקיד שלך הוא ללמוד. לכן, אני לא מרגישה עצובה או מובסת על כך שעזבתי – זה פשוט לא היה בשבילי".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אין לי מקום לצמוח פה". מיראל מאן
מומלצים