שתף קטע נבחר

תחת אזהרה: מפעל חוד פלדה בעכו ישוב לעבוד

כמה ימים לאחר השעיית הפעילות, ישוב מפעל חוד פלדה בעכו לעבודה - לאחר סיכום נהלים חדשים עם המשרד להגנת הסביבה. במשרד אישרו כי קיים קשר ישיר בין מפגעי ריח וזיהום אוויר לפעילות המפעל, וקבעו כי בכל חריגה מעל ערך מסוים המפעל יושבת מיידית

מפעל חוד פלדה בעכו ישוב לעבוד: בדיון שנערך היום (שני) בנוגע לזיהום האוויר הנובע בתקופה האחרונה ממפעל חוד פלדה בקריית הפלדה בעכו, ובהמשך להשבתת המפעל מאז יום שבת בבוקר שבוצעה בהוראת המשרד להגנת הסביבה, סוכם כי המפעל ישוב לעבוד, אך יצטרך לעמוד בתנאים חדשים ומחמירים.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הכלכלה הירוקה :

הופסקה התכת מתכות במפעל ליד עכו - מחשש לזיהום

 

מפעל חוד פלדה נמצא בדרום עכו, ובשטחו יש פעילות הכוללת מפעל מחזור גרוטאות, התכה ויציקת מטילים וייצור מרכבי פלדה. החל מחודש מרץ 2016 נרשמת עלייה במספר התלונות מתושבי קיבוץ כפר מסריק הסמוך על מטרדי ריח וזיהום אוויר. במספר מקרים נמצא קשר ישיר בין מפגעי הריח ועליית ערך חלקיקים כפי שנמדד בתחנת הניטור לבין פעילות המפעל - בעיקר בזמן שהרוחות הן מערביות או דרום מערביות. בעקבות עלייה דרמטית בריכוז החלקיקים בסוף השבוע, המשרד להגנת הסביבה הורה על השבתת המפעל. "נאלצנו להסתגר בבתים בסוף השבוע", סיפר תושבת כפר מסריק קרן שחף. "חלק מהאנשים דיווחו על צריבה בעיניים. בלתי אפשרי לחיות כך".

 

בפגישה שנערכה היום בין מנהלת מחוז צפון במשרד להגנת הסביבה, דורית זיס, בעלי ומנהלי המפעל ונציגי תושבים ואיגוד ערים גליל מערבי, סוכם כי אם בימים שבהם כיוון הרוח הוא לכיוון הקיבוץ תירשם עלייה בחלקיקים בתחנת ניטור האוויר מעל לערך מסוים - המפעל יפסיק לעבוד באופן מיידי.

 

עוד נקבע כי בטווח הארוך, על המפעל לבצע פעולות מניעה נרחבות, ומנהליו מתכננים אף להזמין מומחים מחו"ל כדי לבצע צעדים דרסטיים לצמצום הפליטות ולבדוק את תהליכי המפעל. במידה שיהיו אירועים רבים מסוג זה ובמידה שהעבודות לא ייפסקו באופן מיידי בכל פעם שהמשרד להגנת הסביבה יוציא דרישה כזו, יוחמרו תנאי הפליטה של המפעל.

 

ממפעל חוד פלדה נמסר בתגובה: "המפעל פועל על פי תקני המשרד להגנת הסביבה בהיתר הפליטה שלו והתקנים המחייבים וגם המשרד לא טען אחרת. לפיכך אין זה סביר כי הוא גורם לזיהום כלשהו. מאז ומתמיד פעל המפעל בשיתוף פעולה מלא עם המשרד וגם במקרה זה יפעל ביחד עם המשרד לבירור מקור הזיהום. במידת הצורך, ובתיאום עם המשרד, ינקוט המפעל באמצעים נוספים מעבר למה שהוא מחויב להם על פי החוק כדי להבטיח הפחתת פוטנציאל הפליטות למינימום האפשרי, למרות שגם היום אינו חורג מהתקנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים