שתף קטע נבחר

צמרת המדינה עלתה לרגל לרב הראשי הספרדי

הרב יצחק יוסף חגג את חתונת בת הזקונים שלו בשמחת "שבע ברכות" וכל המי ומי בצמרת המערכת הפוליטית הגיעו כולל ראש הממשלה, שרים, נשיא המדינה ונשיאת העליון. כך זה נראה

 

שנתיים וחצי אחרי פטירתו של הרב עובדיה יוסף מקבע בנו, הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, את מעמדו בציבור החרדי כיורשו וממשיך דרכו. בכירי המדינה, בהם הנשיא ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור וגם הנשיא לשעבר שמעון פרס, השתתפו ביומיים האחרונים בחתונת בת הזקונים של הרב הראשי יצחק יוסף ובשמחת "שבע ברכות" שנערכה לכבודה במלון פרימה המלכים בירושלים – שני אירועים משפחתיים שהפכו למפגן כוח אדיר של אבי הכלה.

נתניהו עם הרב הראשי (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
נתניהו עם הרב הראשי(צילום: יעקב כהן)

בני הזוג נתניהו עם הזוג המאושר (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
בני הזוג נתניהו עם הזוג המאושר(צילום: יעקב כהן)

 (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)

הרב עמאר והרב יוסף (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
הרב עמאר והרב יוסף(צילום: יעקב כהן)

 (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)

 (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)

 (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
(צילום: יעקב כהן)

זה נראה כמו שחזור מדויק מהשנים ההן: נתניהו אותו נתניהו, פרס אותו פרס, אפילו דרעי חזר – וגם המארח, בגלימת ה"ראשון לציון" המוזהבת, דומה פלאים למרן ההוא. בסביבת הרב יוסף ובצמרת ש"ס המזוהה איתו התקשו להסתיר את האופוריה: "הרב יצחק הולך ונבנה בצעדים בטוחים כממשיכו של אביו", אמרו בהתרגשות. "גלריית המשתתפים היא גם גאווה ספרדית".

 

בימים כתיקונם נמצא הרב הראשי בעימות רב חזיתי עם הממשלה ובית המשפט העליון, בסוגיות דת-מדינה כמו מתווה הכותל והכרה בגיורים פרטיים או רפורמים. זה לא מנע מנתניהו ונאור להשתתף בשמחתו. הרב יוסף, בתמורה, הניח בצד לערב אחד או שניים את ההתבטאויות הקשות נגדם לטובת נאומים ממלכתיים ודברי תורה מחבקים: הוא שיבח את נתניהו, שבתקופתו עולם הישיבות פורח, בירך את רעייתו שרה - שתצליח בהתמודדויות הציבוריות והמשפטיות שלה, והרעיף שבחים גם על מקורבו, יו"ר ש"ס אריה דרעי.

 

גם בזירה הפנים חרדית רשם הרב יצחק יוסף הישג, עם השתתפותו בחתונה של רב העיר ירושלים שלמה עמאר. השניים, המחותנים ביניהם (בתו של עמאר נשואה לבנו של יוסף - ק"נ), נמצאים בסכסוך מאז הבחירות הסוערות לתפקיד הרב הראשי, ובכל זאת מחל הרב עמאר על כבודו, נענה להזמנה וישב באירוע לצד אבי הכלה. "יש רצון אמיתי של הספרדים בשלום פנימי", סיכם סיפוק מקורב לרב יוסף. "החתונה הזו הייתה אירוע מכונן בציבור שלנו אחרי פטירת הרב עובדיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב כהן
נתניהו והרב יוסף
צילום: יעקב כהן
מומלצים